Pracujete z domu? 6 rád, ako si udržať zdravú rovnováhu medzi prácou a oddychom

Táto diskusia patrí k článku: Pracujete z domu? 6 rád, ako si udržať zdravú rovnováhu medzi prácou a oddychom
Pracujete z domu? 6 rád, ako si udržať zdravú rovnováhu medzi prácou a oddychom

Práca z domu, ktorú sme si celé roky mnohí priali ako benefit od zamestnávateľa, je zrazu skutočnosťou aj pre tých, ktorí o ňu celkom nestáli. Už sme na vlastnej koži zistili, že home office má výhody aj nevýhody. A okrem iného vplýva aj na duševné a fyzické zdravie.

Karolinka1

odkedy pracujem z domu tak pracujem ovela viac, ako ked som v kancelarii a preto som si doma zariadila svoju pracovnu

Sammy

Hej presne, u nas na Slovensku je to hold tak, ze akonahle mas HO, kazdy si mysli ze si valas ,,sunky" pred telkou.

marge1987

Snaha bola, ja nemam rovnovahu. Mozno je to aj z takej minulosti z inych prac, kde clovek ked robil z domu a fakt sa nezastavil sefovia si mysleli ze sa nic doma nerobi.

Majjra

Niekde som čítala, že si treba spraviť taký režim ako v práci tak aj doma, nejaké prestávky a podobne. Ale vieme niektorí že jednoducho sa to niekedy nedá, keď má človek veľa práce.

PetkaV12

to sice ano, ale pre mna bolo najhoršie ked ma začal boliet chrbat zo sedenia na sedačke a musela som si kupit novu kancelarsku stoličku. Potom sa to zlepšilo

matinaruz

to musí ale človeka aj baviť. ja napríklad na také niečo nie som. ja si spravím kávičku, pohrám sa zo psom a to mám ako takú prestávku

Svetlanka7

Podľa ma je dôležité si aj určit hranicu medzi prácou a oddychom, keďže človek často býva vtej istej izbe aj počas práce aj mimo nej :D a treba mať podľa mna rôzne koníčky aby ste sa odreagovali od tej práce... mne napríklad v poslednom čase dosť pomáha hrávanie šachu :) narazila som na to cca pred 3 mesiacmi a celkom ma to pohltilo, už som si aj nejaké tréningy objednala z sachovetreningy.sk a mega ma to baví a človek pri rom aj vypne na chvilku :) aj keď je to niekedy dosť náročné na rozmýšlanie :D

martinaZV

Robit si nejake pravidelne prestavky pripadne snazit sa mat taky pracovny rezim ako keby som bola v kancelarii.

Adela94

Ja nemôžem pracovať z domu, vždy nieco/niekto ruši.Ale keď mysím trochu popracovať to hudba, slúchadlá a dostať sa do práce