Pravidelne pisanie si s inym

Príspevok v téme: Pravidelne pisanie si s inym
Pavol123

Priatelka si pise s ex-kolegom z prace. Na moj vkus prilis casto/pravidelne. 5-6 sprav jeden den ona jemu, druhy den jej on posle 5-6, potom zas ona odpovie na vsetky atd. Niekedy 1-2 dni pauza a zase. Trva to uz pol roka. Nepisu si ziadne intimne/steklive veci, skor klabosenie - praca, sviatky, dovolenky, hobby, vtipky, hudba, ze cvici jogu, ze kupujeme postel, ze sa jej niektore dni zle spalo, no aj tak som z toho trochu nervozny. Mozno byt nemusim, ten exkolega ma tiez priatelku, ja s tou svojou byvam. Ale moj pohlad chlapa je, ze ja by som si nepisal s babou kazdy 2.-3. den pol roka vkuse, ak by ma niecim nepritahovala. Nemusel by som hned mat nieco za lubom, ale nejaka forma zaujmu/pritazlivosti by tam musela byt. V opacnom pripade by som to postupne zahral do autu, odpovedal smajlami, z ktorych druha strana pochopi, ze co uz na to sa da odposat, a zhaslo by to. Ak niekoho beriem ako kamosa/kamosku, prehodim par sprav raz za mesiac, alebo si cinkneme, co nove, a potom dlhsi cas nic. (predpokladam, ze chlapi suhlasia, ale ak nie, tak napiste;). Pride mi, ze taketo pravidelne/obsiahle konverzacie, su skor o spoznavani sa, zvedavosti (su sice ex-kolegovia, ale nie nejako blizki, boli spolu v kancli mozno stvrt roka a ta moja potom menila pracu).
Hlavne by ma vsak zaujimal zensky pohlad - pisete si touto pravidelnostou s chalanmi, ktorych beriete fakt len ako kamosov? Diky

PS: Nez sa zacnete rozculovat, ze jej leziem do telefonu - neleziem, mali sme k tomu debatku:D

blueberryNN

To, co si opisal, ked ste boli vonku vsetci spolu, mi pride smutne. Nieco nie je v poriadku vo vasom vztahu. Zda sa mi, akoby si si zasluzil viac respektu a pozornosti, ako ti priatelka v skutocnosti dava. Respekt je vo vztahu zaklad. Ty zacinas pomalicky akceptovat, ze sa to ho nedostava. To je cesta najskor do pekla pre teba osobne a odtial ku koncu vztahu. Nezmier sa s tymto postavenim vo vztahu, ani neakceptuj dlhodobo situaciu, ktora ti ublizuje. To vsetko iba napacha skody na tvojej osobnosti a tvoj vztah to aj tak nevylepsi. Ak citis, ze nieco nie je v poriadku, ver svojmu pocitu a nenechaj to hnit. Co by si mal robit? Skusit vysvetlovat tak, aby priatelka pochopila. Povedat jej, ako sa citis ked sa deju urcite konkretne veci, ktore sa deju. Daj tomu nejaky cas, vysvetluj a skusaj. Ak ale priatelka nebude chapat tvoj uhol pohladu a nepohne to s nou nikam, potom o com je taky vztah?

ovomaltine

Niekedy to tak byva, ze ti nesadne ziadna kamaratka ale kamarat ano. Skamaratit sa s nim je tiez mozno dobre riesenie..Snad ma s priatelkou dobry vztah. V tych Tatrach asi bude aj ona predpokladam. Treba mysliet pozitivne.

dadulamil

No ja by som na chatu asi nešla a ona nech si vyberie či pôjde či nepôjde. Povedz jej, že ti to je nepríjemné a úplne na rovinu.

Smolkoo

Spravanie tvojej priatelky v ten vecer mi pride bezohladne v najvyssej moznej miere. Neviem si predstavit, ze by som toto urobila priatelovi a tak okato mu davala najavo, ako mi lichoti pritomnost ineho muza, exkolegu. Bud v tebe chce vzbudit ziarlivost, lebo jej nieco vo vztahu chyba, ale je taka povaha a neuvedomuje si to (alebo ano a robi jej to dobre?!). Mozno by nebolo od veci jej nastavit zrkadlo. Tiez si najst nejaku „kolegynu”, ako sa potom bude ona citit.

Pavol123

Diky vsetkym za rady a nazory. Dam update - pisanie pokracuje, niekedy castejsie (jeden den ona, druhy den on), inokedy menej casto (2-3 dni pauza), no a co je novinka, ze som uz i mal tu cest dotycneho vidiet nazivo, aj sa s nim rozpravat. Ale nemozem povedat, ze by sa mi vela vyjasnilo. Ta moja ho zavolala, ked sme mali minuly vikend posedenie v meste s mojimi 4 kamosmi, ktori ma prisli navstivit z mojho rodneho mesta. Ona ich nepoznala, tak ze aj ona si zavola dakoho. No a samozrejme dosiel tento exkolega, som cakal ze mozno skor kamosku daku zavola, ale vlastne ani necakal. Hovorila, ze je v meste po dlhej dobe, tak ze bud ho zavola ten vecer, alebo dalsi co sme sli len my 2 sami na festival, alebo na ich firemnu akciu den predtym, alebo len sama s nim niekam vybehne iny den. Takze som bol este celkom happy, ze ten exkolega si vybral takto a nie napr. iny den osamote. Na jednej strane som rad, ze to nebolo uplne separe, teda ze nepovedala tak ty si bud so svojimi a ja si skocim pokecat inam s exkolegom. Na druhej strane, stretli sa inde, prisli peso k nam snad hodinu kracali, potom klabosili nonstop pomaly, akoze nieco sa chalan pytal aj mna, tak sme kratko pokecali, ale furt sa bavili s tou mojou, smiali, pozerali po sebe, v klube keby nebol zakaz tancovania kvoli covidu, tak by urcite tancovali cely vecer (ja nie som popravde taky tanecnik, no oni sa uz dohodli, ze pre dnesok nevadi, nabuduce uz to bude aj s tancom...), potom ked uz sme mali trosku vypite, sa smiala na kazdej blbosti, co povedal (dovtedy len na kazdej druhej). Keby som ju obcas ja nechytil a nedal jej pusu, tak si myslim, ze ludia naokolo a snad aj ti moji kamosi by ani nevedeli, koho je to vlastne priatelka. Ale ako hovorim - keby velmi chcela, kludne sa na ten vecer alebo iny den dohodne len s nim osamote. Inak chalan v pohode, kvoli praci je obcas v nasom meste a obcas v inom (kde ma on priatelku), keby som necitil tuto neistotu, mozno by som s nim aj na pivo vedel zajst obcas. Teraz nas vola do Tatier na chatu, kam teda budem musiet ist, aj ked sa mi az tak nechce, lebo samu tam tu svoju ist nenecham, lebo ta je z toho napadu nadsena... Neviem, zmateny som. Nemyslim si, ze by nieco umyselne pripravovali alebo nebodaj v niecom uz lietali, skor ma strasi, ako velmi si rozumeju, to by videl aj slepy, tak aby to casom neprerastlo do niecoho viac. My sme spolu 2 roky a tu najkrajsiu fazu zamilovanosti mame uz asi za sebou, tak aby pri nejakej krizicke nesla hladat utechu inam... Tak asi tolko aktualne.

Pascala

Este doplnim, vlastne bola som ako dieta dost zavisla na mame, ale mali sme dobry vztah, ale nejaka zavislost tam bola.

Pascala

Almarinos, ak mozem, pridam sa aj ja.. ja si myslim, ze narcista je psychicky chory clovek..Ta teoria s hodnotou, neviem, takto som o tom neuvazovala, moji rodicia boli vzdy super, aj v detstve, lasky som mala podla mna dost. Ten priatel narcista mal skor takyto problem, velmi prisna mama, poziadavky, ktore neplnil..
Ale u mna neviem kde sa berie zavislost na tom druhom, tiez si myslim, ze to je druh nejakej poruchy, asi ocd. Neviem ako to maju druhi ludia.

Pascala

Ahoj Kamka2, ja som tiez zazila takyto vztah, aky opisujes a tiez mi trva hrozne dlho ho spracovat a posunut sa dalej, tiez som precitala tony literatury, aka strata casu na takeho narcistu, psychopata, manipulatora. Napriek tej literature, stale tomu celkom nerozumiem, ani nikdy nebudem, lebo take chore spravanie sa neda pochopit normalnemu cloveku.
Ak sa mozem opytat, teda aj tebe to trvalo dlho, alebo este aj trva? a pomaha ti nieco? Dakujem

Almarinos

pre Kamka2, aj inych, ktorych sa to mozno tyka, na zamyslenie :)

Dodal by som, ze narcista je ten, ktory sa sam citi menejcenny, povysuje sa a na to, aby sa povysil ("ziskal" hodnotu, ktoru citi, ze nema), "ponizuje" druheho cloveka manipulaciou. Tym sa snazi potvrdit si u druheho cloveka svoju hodnotu, pricom on ziadnu nema - nepocituje ju (predpokladam, ze ty sama vo vnutri citis, ze ju nemas-preto vyhladavas vztahy). A narcista vyuziva na to mechanizmus viny, ktory vedie toho druheho cloveka k jeho (v tomto pripade tvojmu) vlastnemu strachu zo svojej existencie, lebo tento sa odovzdal vo svojom vztahu narcistovi.
Da sa povedat, ze do toho vztahu si isla preto, lebo si chcela byt milovana (=byt niekym). Pretoze si mozno uplne nedostala bezpodmienecnu lasku od rodicov (=musis byt taka a onaka, inak za nic u nich nestojis). Preto ju hladas vo vztahu s druhym (takto sa to zial prenasa z generacie ne generaciu).

Tym padom nepoznas uplne svoju hodnotu a cakas ze ti ju "prida" niekto druhy (manzel).
To sa ale nikdy nemoze uplne stat, lebo iba docasne vyplni miesto tvojej bolesti v dusi.
Vztahy by konieckoncov vobec neexistovali, keby neexistovala manipulacia. A ja si myslim (a pisu to myslim aj psychologovia), ze v kazdom z nas je zastupeny kusticek toho manipulatora-narcistu, hoci to nie je viditelne tak, ako u toho narcistu - manipuluje s druhym clovekom, hoci si to plne nemusi uvedomovať, aby s tym druhym mohol zit vo vztahu.