Vás názor na vzťahy

Príspevok v téme: Vás názor na vzťahy
majkak

Neviem si najst muža.Cim to môže byť.Uz mám toho fakt dosť.V prvej práci boli samé zeny,takže chlap žiaden.Mala som priateľa ale popravde som sa s ním chcela rozist Nebol to totiž dobrý vzťah.Jeho som stretla na VŠ ale hneď na začiatku vzťahu ma nechal, asi po mesiaci že vraj sa chce vrátiť k byvalej.Vratil sa ale iba na chvíľu ona ho nechcela.Potom,som s ním ostala kamoška a nejak sme sa opäť dali dohromady lenže vždy som vnútorne cítila že on stále mysli na ňu ,vzťah dobrý nebol.Kedze však v práci boli samé zeny ,nemala som sa s kým zoznamit No a keď sa šlo po práci von tak stále len on a jeho traja kamaráti a tí boli úplne neatraktívny pre mňa proste z nich nič aj keď boli slobodni.Ale aj tak dávať sa dokopy s jeho kamošmi by teda asi nebolo morálne v pohode.Jednak že jeho kamoši by mu prebrali dievca druhá vec zas že kamoška s jedným z nich chodila a tak by som asi zrejme ja nechodila s ním.No a ďalší dvaja boli teda dosť neatraktívny pre mňa teda neprebehla žiadna iskra vôbec nič takže zo vzťahu asi by nebolo nič.Navrhla som priateľovi zahraničie aby sme odišli že spozname ľudí chcela som si už nájsť niekoho a verila som že možno nájdem tam No sama by som tam nešla a preto som presvedčila jeho aby so mnou šiel Lenže nechcel no napokon šiel Tam som si ale tiež nikoho nenašla lebo priateľ bol stále so mnou teda pracovali sme spolu v jednej firme a to bolo zle lebo som sa nemohla s nikým baviť.Teda vždy ľudia ktorí by mi boli blízki boli blízki jemu a on sa skamarátil s nimi a tak som už nemohla ja vytvárať si vzťah lebo už to boli jeho kamoši a už sa nedalo riešiť niečo ine Navyše každému sa priateľ páčil viac ako ja teda každý chcel byť len s ním už som na neho až žiarlila boli sme pár ale vždy si každý dohadoval stretnutie s ním a ja som bola tá zla vo všetkom takmer.Lenze odísť zo vzťahu a ostať sama toho som sa bala Čo bude kam pôjdem ako sa zariadim Zažil niekto niečo podobne a čo by ste robili???

Almarinos

A aby si vedela, tak ja mam podobne tendencie ako ty vo vztahoch. Takze viem o com pisem a uvedom si aj to, ze ked si ty vo vztahu s niekym, tak si v nom uväznená. Mozno citis, ze nerozhodujes o sebe ty sama, co budes robit, ale rozhoduje o tebe ten clovek, na ktoreho si aktualne naviazana a to je teda aktualne tvoj priatel, ak ho este mas. A sucasne nemas silu z toho kolotoca vystupit a len sa to vlecie. Ale ak si aj najdes ineho, a neuvedomis si tie skryte veci, o ktorych tu pisem, stale sa ti budu podobne situacie opakovat. Kym ty sama so sebou nezacnes nieco robit. On to za teba neurobi, ani nikto iny. Tak drzim palce, najdi odvahu vykrocit zo zabehnutych kolaji, lebo budes nestastna aj v manzelstve a budes si to len vycitat do konca zivota, ze si neschopna a ze za nic nestojis.

Almarinos

Neviem, ci sa sem este vratis, ake mas problem s nadmernym priputanim sa k nejakej osobe. Nedokazes sama existovat. Prve co je je to, ze musis sama na to prist ze to tak je a priznat si to (ked to tak naozaj je). Nebude to asi jednoduche a mozes to chapat aj ako svoju prehru, ak si to priznas. Lenze to bude prave ta vyhra. Korene tohto problemu su v detstve. Kopirujes urcitym sposobom nejakeho svojho rodica, napr. svoju mamu, ktora bola na teba mozno aj prisna. Snaz sa nahliadnut do tejto veci a daj si otazku: Preco som takato?
Pomoct ti moze napr. nejaky hlbinny psychoterapeut. Ten rozoberie s tebou problem, pochopis samu seba a budes mozno aj rozmyslat inak nez teraz.

eskii

...neverím vlastným očiam, čo si si práve prečítala. Ty si pekne sebecká a vypočítavá. Nechápem, ako niekto takéto niečo dokáže spraviť!

WonderWoman

Normalne mi rozum neberie co pises.. Presvedcila si chalana aby s tebou isiel do zahranicia s umyslom, ze ty si tam najdes noveho chlapa? Nie si tak trosku vypocitava? Normalne sa s nim preboha rozid a potom si hladaj dalsieho partnera, toto sa jednoducho NEROBI. Cakas, ze budes vo vztahu a pritom si niekoho najdes s niekym sa zoznamis. Potom opustis dotycneho a budes zrazu happy. Pokial si vo vztahu, ktory ta nenaplna, ukonci to.

majkak

Zuzana209: Nemyslím si o sebe že som SEBECKÁ,no možno sa mylim.Narodila som sa v meste kde nebola práca a tak jediná možnosť bola odísť pracovať niekam inam alebo ísť študovať a potom skúsiť lepšiu pracu.Kamoska to riešila tak že si chcela nájsť muža a že hoci bude sedieť doma muž sa postará.Kazdy mal iné plány.A tak sa naše cesty trocha rozchádzali.Stale sa však vedela na mňa hnevať že nechodim často von ale ja som šla vždy keď som mohla.No občas som nemala peniaze nato ísť niekde von teda ona chcela chodiť po podnikoch aby si našla muža lenže ja som nato nemala financie a keď som jej to vysvetlila nechápala ma.Neviem teda kto bol sebecký.Ja som šla von s kamoškami z internátu a ona mi tvrdila že s nimi idem a s ňou nie lenže aj ja som si chcela niekoho nájsť zoznámiť sa a tam kde s

lienerka55

myslim si, ze keby si sa s nim rozisla, bolo by ti lepsie a mohla by si spoznavat ludi. teraz sice len cez internet ale snad sa uz cim skor situacia zlepsi a potom by si sa s nimi mohla aj osobne.

In blossom

Mala si, alebo mas priatela? Ak ho este mas, tak sa necuduj, ze si nevies najst niekoho ineho. Normalni ludia totiz nemaju snahu "liezt niekomu do kapusty". Ak je clovek zadany, tak sa nebudem pokusat ho ziskat, nie? A nerozumiem, preco sa bojis byt sama. Mas uplnu slobodu, nemusis sa vobec nikomu prisposobovat, spovedat... Mozes si robit co chces. Ja som rozmyslala vzdy uplne inak, ze naopak, to by uz musel byt neviem aky chlap, aby mi stal za to, vzdat sa svojej slobody. Nikdy v zivote by som nebola vo vztahu len preto, aby som mala pri sebe niekoho. To by ma ubijalo.

Zuzana209

ahoj, keď som si prečítala čo píšeš - našla som tam jednu vec ktorá ti určite bráni a to v akomkoľvek vzťahu - je to SEBECTVO. Ja sama musím prekonávať často túto vec a viem koľko problémov to spôsobuje v priateľstvách aj vo vzťahoch...to len poznámka, aby si si nemyslela že s tým máš problém iba ty:-)
Liekom a lekárom na sebectvo je LÁSKA , teda Boh. Odkedy som veriaca tak lepšie vidím, koľko toho pre mňa ostatní urobili a koľko som dlžná čo sa týka vďačnosti aj prekonávania sa. Koľko mojich chýb sa odpustilo a koľko krát som ostatných terorizovala tým, že musí byť po mojom, Keď som žila tak, že som hľadala iba to čo ja chcem a čo sa mne páči - stretávali ma samé problémy a nakoniec mi nebol nikto dosť dobrý...problém bol ale vo mne. Ako veriaca som potom vnútorne uvidela , že vôbec nedávam iným lásku - iba svoje požiadavky a kritiku. Boh mi odpustil tak veľa a tak sa o mňa vždy postaral, že na tejto skúsenosti sa snažim žiť opačne - teda nerozmýšlať len nad sebou ale aj nad tým, čo potrebujú ostatní. Keď prijmeš do srdca Božiu lásku, zažiješ jeho odpustenie a dáš mu svoj život - on začne premieňať tvoje srdce a tvoja povaha sa postupne premení - tiež ti Boh nájde aj manžela. Myslím to vážne. Ak mu zveríš svoj život a úprimne sa budeš snažiť žiť podľa jeho pravidiel - on ti dá aj manžela. V živote som stretla veľa žien, ktoré boli veriace a niektoré z nich dlho nevedeli nájsť vhodného partnera. Ale modlili sa k BOhu, nakoniec boli ich modlitby vyslišané a dnes majú svoje rodiny. BOh je verný. Aj mne dal toho najlepšieho manžela, za čo mu ďakujem. Obráť sa k nemu a uvidíš sama :-)

ahjajjaj

myslím, že by bolo najsprávnejšie sa s ním rozísť, a nebyť spolu s ním iba zo strachu, že si nikoho iného nenájdeš.
Porozmýšľaj nad jeho povahou. Čo také má v sebe, čo Ti je nepríjemné, a prečo s ním nechceš byť? To, že Ťa toho času nechal pre inú, neznamená, že to tak myslí aj teraz. Ako by si sa cítila, kebyže si spolu s niekým, kto Ti povie, že len preto je s Tebou, že nechce byť sám, ale keby stretol nejakú pravú, odišiel by od Teba?
Porozmýšľaj nad súčasným priateľom a nad jeho dobrými vlastnosťami. Naozaj nie sú tak dobré, aby si s ním mohla natrvalo žiť?

miki25

Za normálnej situácie by som ti poradil, že aby si sa s ním rozišla už konečne doparoma, keď potom tak túžiš. Bohužiaľ dnes doba nie je normálna a možno by si čakala roky, kým by si niekoho nového spoznala a tak… Aj to môže byť silný argument a beriem to. Na druhej strane nevieš nikdy, že koho kedy spoznáš a vrátim sa opäť k prvej rade. V prvom rade musíš byť voľná, lebo nerobí to ti dobre meno a ono sa môže to vrátiť. Máš pred sebou určite ešte pekné roky, si ešte mladá tak to využi ešte nejako vo svoj prospech. Prajem ti, aby si si našla niekoho schopného.