Chcem pracovať no musím ticho sedieť

Príspevok v téme: Chcem pracovať no musím ticho sedieť
DeMes

Ani neviem kde začať, toto je problém s ktorým bojujem už ako som vstúpila do pracovného života. Po škole som sa zamestnala ako psychologička v jednom zariadení cez projekt. Tu však psychológ už bol, kmeňový, a ja som nemala čo robiť, keďže mal všetkých klientov on (je to soc. zariadenie pre deti čiže klientela sa tu mení veľmi málo, väčšinou dieťa príde a je tu do 18náskty a stále plný stav, čiže žiadny noví klienti). Kolega mi odmietol zveriť niekoho, ani po supervízií nesúhlasil, keď som dala výpoveď, lebo však nebudem pracovať niekde, kde musím sedieť v kuchyni lebo nemám ani svoj priestor a celý deň ani žiadnu prácu, sa mi kolega priznal, že mi nedal klientov lebo sa bál konkurencie a že príde o prácu ak by som si získala sympatie detí. Zo začiatku som sa aj snažila robiť skupiny, prevencie, všetko márne. Vždy bol proti mne a robil mi peklo, zakazoval mi robiť veci, robil zle a toto som vydržala rok. Nadriadení sa k situácií staval benevolentne, vyjadril mi sympatie ale nič neurobil. Našla som si druhú prácu a ja nechápem. Síce už mám kde sedieť ale som tu tretí mesiac a k ničomu ma nechcú pustiť. Snažím sa, pýtam sa, prosím sa. Opäť mi kolegyňa sľúbila, že ma už konečne dnes zoberie pozrieť sa na vyšetrenie (testy s ktorými pracuje už mám naštudované len v praxi to potrebujem vidieť, aby som to mohla začať robiť) a zas sa na mňa vykašlala. Robí to stále. Keď sa jej spýtam že by som to rada videla či môžem tak vždy no veď hej veď uvidíme a zatiaľ vždy nič. Ja som opäť na detašovanom pracovisku, čo viem, v hlavnej budove kolegyňa čo nastúpila v ten istý deň ako ja už sama vyšetruje klientov. Ja opäť len sedím, snažím sa, prosím a nič z toho. Ja už fakt neviem ako mám postupovať. Ísť za šéfom a pýtať sa jeho? Len tu je riziko, že potom si kolegyne znepriatelím a som s nimi v jednej budove. Alebo ticho trpieť a čakať a snažiť sa, možno sa niečo zmení? Len som z toho strašne frustrovaná a nenaplnená, ja to naozaj chcem robiť. Prosím poraďte, stretli ste sa aj vy s niečím takým v práci