Pojdete na testy?

miki25

isabellawampire na nákup môžu ísť aj tí bez testu. Dokonca aj na Orave môzu ísť. Odporúčam pozrieť výnimky bez testu. Nákup je zakomponovaný vo výnimkách. Jediný rozdiel oproti testu a bez testu je ten, že bez testu nemôžu chodiť do práce a do prírody. Inak okrem týchto dvoch vecí netestovaní majú dovolené to, čo aj testovaní.

isabellawampire

Ale to je iba teraz tak! Veď oni práve tým sa snažia donútiť všetkých ľudí, aby sa išli dať otestovať. Veď aj tento víkend to tak bola na Orave, že pokiaľ človek nemal papier z testu, tak nemohol ísť ani na nákup, nie??

snejty

Matinka - to vobec nie je pravda. Bez ,,papiera,, mozes ist do najblizsich potravin, drogerie, lekarne. Tiez mozes ist k lekarovi, vyvencit psa 100 metrov od domu a postarat sa o blizke osoby.

No by bolo poriadne na hlavu, ze cloveku sa stane uraz alebo nieco a cestou k lekarovi este dostane pokutu. Aj ked uvidime, ako daleko tato vlada az zajde.

matinka

pojdem, kedze bez toho papieru nebudem moct nikam chodit, ani nakupovat a ani do lekarne. jedine z tohto dovodu sa pojdem dat otestovat.

merilynn

Na test pôjdem, aj keď mi vadí chaotická organizácia a Matovičove vyjadrenia. Slovensko už je v situácii, keď počty pozitívnych z PCR testovania neodrážajú stav šírenia v populácii a plošné testovanie môže dať trochu jasnejší obraz a odchytiť najinfekčnejších bezpríznakových alebo nízkopríznakových pacientov. Tiež ma neteší lockdown a nadávam na šašov vo vláde, kade chodím, lebo týždne predtým nič neriešili, ale keď sa pozriem na graf, matematika nepustí. Slovenské nemocnice nie sú nafukovacie a lekárov nenaklonujeme. Otázka bola, či izolovať iba potvrdených infikovaných, alebo preventívne všetkých - tak vymysleli kombináciu. V tých dvoch verziách lockdownu nevidím reálny zmysel okrem pohladenia Matovičovho ega a dotlačenia ľudí na testy.
Ale radšej vydržím jedny Dušičky doma, ako by som mala páliť sviečky na ďalšom hrobe.

Jediné, čo by ma od testu odradilo, by boli uzavreté odberové miestnosti a nekompetentný personál (á la babky vo volebnej komisii). Ak ľudia s rúškami čakajú vonku v rozostupoch, myslím, že šanca nakaziť sa je minimálna. (Určite menšia, ako v práci, MHD, obchode, lekárni, ambulancii.)
Pred 2 týždňami som absolvovala odber na PCR test a neviem, či bola moja zdravotníčka nadpriemerne šikovná, ale výter z hrdla aj z nosa mi spravila za pár sekúnd bez akýchkoľvek nepríjemných pocitov.

snejty

Ja som z celej tejto situacie dost podrazdena. Ved je to vlastne vydieranie. Prezentuju sa, ze prislo viac ludi na testy ako ns volby. Len treba dodat, ze ak ludia chcu ist do prace, tak inu moznost nemaju. Ved na Orave a v Bardejove nie je vela firiem, kde by sa dalo pracovat z domu. No proste vydieranie.

Ja som vdacna, ze mam moznost pracovat z domu, takze nie som vyslovene donutena zucastnit sa tohoto cirkusu. K lekarovi a do potravin ist mozem aj tak. Akurat to je blbe, ze vlastne zakazal pobyt v lese /kde fakt riziko nakazy nie je/.

Prvy tyzden na testy nejdem. Druhy da rozhodnem podla aktualnych opatreni. Ale aj to ak pojdem, tak si zaplatim test u sukromnej firmy.

Dovody preco nepojdem:
- nemam priznaky
- stretavam sa len s malym okruhom ludi
- nechcem tam stat v rade s mnozstvom ludi a chytit covid, chripku, prechladnut alebo daco podobne
- nechcem aby si ma tam ludia a novinari fotili a nahravali
- pochybne testy ( aj sam organizator tohoto podujaria povedal, ze ak je test negativny, i tak moze mat clovek covid)
- testuju sice zdravotnici, no i ti su bez praxe a doteraz sa venovali niecomu inemu, cize poskodenie nosnej sliznice tam asi je
- no a hlavne aj cely ten kontext vydierania (nepojdes na test , nemozes do prace, to ako to je odkomunikovane a hastag #cestakslobode , ktore pouziva ministerstvo obrany, to kde sme? ) Cele zle.

miki25

ovomaltine radšej budem 10 dní doma ako pôjdem na testy. Bojím sa aj preto,že nemám pľúca ani srdce v takom poriadku akom by mali byť. Mám menšie nálezy, ktoré nie sú síce chronické, ale obmedzujú. Nerád by som chytil COVID a mal už niečo chronické. Veď ten COVID zožiera pľúca. Keď lekár vyhlási, že 40 ročný fajčiar má zlaté pľúca v porovnaní s pacientom s COVIDOM tak je niečo zle.

fonte

Tie testy niesu urcene na plosne testovanie. To je udaj vyrobcu. Nemaju nijaku hodnotu. Je to iba biznis a vydiera sa tym verejnost.
V ziadnom pripade nechodte, ked pride vela ludi, ostatni budu tlaceni k muru, to sa deje uz aj teraz.
Urobili bububu a ludia utekaju ako na porazku. Zachvilu bez testu od pochybneho vyrobcu nebudu chciet cloveka pustit ani z domu.
To sa uz vlastne deje.
Na jednej strane nemame vychadzat z domu, zatrhli hromadne podujatia, ale toto im nevadi. Treba sa zobudit, lebo bude zle.

ovomaltine

miki25, aj to. teraz pozeram, ze ani moj oblubeny lekar odbornik na vyzivu sa nechysta, aj to logicky zdovodnil.

miki25

Tiež asi nepôjdem. Nechce sa mi ísť veľmi do davu. Navyše som človek so zdravotnými obmedzeniami a neviem, či je to pre mňa vôbec vhodné. Čítal som, že takýmto sa neodporúča ako ja. Navyše moja imunita je slabá a nerád by som chytil COVID. Na stacionári som chytal už chrípky a bežné prechladnutia, čo som chodil. Nechápem ako som prechladnutie mohol od jedného kamaráta chytiť.