Pojdete na testy?

fonte

Ja som len zvedavy, ze kde je hranica, ked uz si nenechaju ludia skakat po hlave. Asi, ked nebudu mat co jest, lebo sloboda im/nam asi nic nehovori.
Ja sa hanbim ako pes, zevraj homo sapiens.
To co sa deje, je nieco neuveritelne.
Stado na porazku. A bude horsie, ovela horsie.

ovomaltine

Kedy má zmysel rýchlotest použiť?

Test má význam použiť len u chorých osôb s klinickými príznakmi na odlíšenie ochorenia COVID-19 od bežných sezónnych nákaz.

Testovanie pomocou tohto rýchlotestu má zmysel najskôr 8. deň od nástupu klinických príznakov. To znamená, že máme už 8 dní napríklad zvýšenú telesnú teplotu alebo kašeľ.
Testovanie nemá zmysel, pokiaľ predpokladáme, že by sme mohli byť nakazení len nedávno a nemáme žiadne klinické príznaky.

tiez na Nku vyborny clanok - Rýchlotest na COVID-19. Má pre mňa zmysel?

ovomaltine

"Môžete ísť von. Môžete i pracovať. I podnikať. Len tu pod kabátom si noste dva negatívne testy. A tu si naši poslušne i tú hviezdu….žltú…či akú….."
clanok na Nku

ahjajjaj

ja mám obavy, že sa od niekoho nakazím práve preto, že pôjdem na testy, kde bude kopa ľudí. A nepáči sa mi ani to, že je to "dobrovoľne nasilu".

antilooopa

Ale ak ho majú, môžu. Nie je nič jednoduchšie, ako si ho zaobstarať, stačí sa nechať otestovať.
A obviňovať opatrenia z toho, že si pribrala, na to ti napíšem len cica nežer.
Okrem toho neviem, koľko vitamínu D zo slnečného žiarenia získaš oblečená koncom októbra :-DDDDDDDDD

snejty

Orava a Bardejov do prirody nemozu, ak nemaju certifikat o testovani. Dalsi tyzden to pravdepodobne bude platit pre cele Slovensko.

snejty

Zakaz ist do prirody je uplne nelogicky. Ved prechadzky v prirode buduju imunitu - vitamin D, cerstvy vzduch, pohyb. Citala som, ze kazde kilo navyse (nadvaha) znamena horsi priebeh ochorenia. Tak teraz podla opatreni sedme doma a tlstnime. Ja som pribrala 2-3 kila a neviem ich zhodit. Jasne, clovek by nemal do prirody cestovat MHD, ale ak ma niekto les za domom, alebo moze ist autom, tak nechapem ten zakaz. Ciste vydieranie toto.

miki25

merilynn lenže s tými odstupmi je najväčší problém. v malej dedine funguje to asi bez problémov. v mestách ide to horšie. jedna z rodiny v BJ potvrdila mi, že ľudia a odstupy boli nula bodov. veď aj kolovalo video internetom, že ľudia nedodržiavajú tie odstupy... keby bolo to bezpečné tak by sa mohli ísť testovať všetci aj starí ľudia, či ZŤP.