Manzelka nenávidí nenarodene dieta

Príspevok v téme: Manzelka nenávidí nenarodene dieta
Duro90

Zdravim vas.
Ako nadpis hovori, moja manzelka uz nenavidi nasho nenarodeného syna a ma z toho vazne psychicke problemy. Nieje prvorodicka, je to jej druhe dieta no to prve ma este zpred nasho manzelstva.
Napriklad dnes vybuchla a uz skoro krikom, ze ho neznasa. Ze lutuje toho, ze s nim nedokazala ist na potrat, ze toho parazita uz nechce v sebe ani chvilku.
Termin mala mat uz 12.8. ale prenáša ale zase maly je menai o 10dni oproti tomu aky by mal byt. Snazi sa vsetkymi moznymi trikmi maleho vyhnat uz von, skace hodiny na lopte, pije caje k tomu, chodi po schodoch jak zmyslov zbavena. Vcera sme boli na kontrole a tam si poziadala o Hamiltonov hmat, co by mal vyvolat potrat, akurat jej to sposobilo, ze cely den mala silne kontrakcie, no voda stale neodtiekla.
Podla kontrakcii sa uz neriadime lebo podla nich sme tam uz boli 3x a zakazdym z toho nic nebolo tak caka az na tu vodu az praskne.
Aj to, ze ho prenasa vravi, ze maly robi vsetko preto aby ho nemala rada. Totiz uz ma velmi intenzívne poslicky uz 3 tyzdne.

Tych strasnych veci, co nahovori a spravi by som tu mohol pisat cele A4ky. Hrozne moc ma to trapi, snazim sa jej pomahat to prekonat ako je v mojich silach, uz sme sa na tu temu rozpravali cez 12 hodin a stale to k nicomu nevedie, max tak na den to pomoze.
Fakt sa toho bojim aby s nim naozaj neflakla "omylom" o zem ked jej ho daju na bonding.
Budeme potrebovať pomoc odbornika a neviem kde sa s tymto obratit. Na psychologa? Psychiatra?
Maju takí psychologovia casy mozne k nastupu ihned? Nakolko teraz uz nieje za 5 minut 12 ale uz 5 minut po dvanastej. Dakujem, zufaly Duro.

Duro90

Carie- Co by som z toho mal? A ne oni nesli na dovolenku, jej otec pracoval v zahranicii a zrusili mu tam pracovnu poziciu. Kvoli covid zrusili lety do ČR a museli ist cez Dubai, Nemecko a odtial do ČR.

No kazdopadne syn sa mi narodil zdravy a aj manzelka je uz ako ukazkova maminka a maleho ma rada takze som rad, ze to ako tak dobre dopadlo. Na psychologiu sme sa dohodli, ze sa aj tak objedname lebo bolo to az moc intenzivne aby sa to neriesilo.

Carie

Vela veci mi z tvojho pisania nesedi, zeby jej rodina odlietala na dovolenku prave ked im ma dcera rodit? A ziadne lety zrusene nie su, len sa neodporuca cestovat do niektorych krajin. Kvoli prvému decku nemusila prerusit skolu, to az pri druhom? Pri prvom decku nemala strie a nestlstla to az pri druhom? Podla mna si vymyslas.

ovomaltine

to co pises s tym prvym dietatom, to je tu velmi kritizovane, samotny doktor porodnik to minule kritizoval, ze ako to skodi a nic sa s tym nehodla robit
bolo to niekde na denniku n tusim, je to hrozne, ze sa o tom vie a aj tak nic

JacobClark86

Má človek duševné problémy? Diéta mu samozrejme nepomôže! Je potrebné pochopiť s odborníkom, čo je podstatou problému!

ahjajjaj

Trpezlivosť, čoskoro to bábätko príde. Ono samo dáva mozgu matky podneť k tomu, aby sa pôrod spustil. Keď ešte podnet nedalo, tak sa ešte vyvíja a priberá na váhe, a na tuku. To je dôležité preto, aby po pôrode keď stratí časť váhy, malo z čoho čerpať, kým maminke nepríde mliečko. A nedá sa povedať, že ho manželka nenávidí, len sa necíti dobre. Uvidíte, ako to bude po pôrode. Záleží konkrétne od nemocnice, či jej dieťa hneď priložia k prsnku a či je pri nej celý čas, alebo ho zoberú na prvú noc, nech si rodička pospí, ale to si pospí aj pri dieťati, ono tak veľa zas prvých pár hodín neplače. Hlad a smäd prichádzajú neskôr. Potom dojčiť, a ak je bábätko po dojčení ešte nespokojné, podať mu lyžičkou alebo striekačkou tekutinu s glukózou, aby nebolo smädné a hladné, kým sa vytvorí preň dostatok mlieka v prsiach. Doštudovať sa bez väčších problémoch dá aj pri dvoch deťoch. Tie deti zvyknú aj spinkať, alebo byť v pokoji, keď sa pri nich dá robiť všeličo. A na skúšky môže chodiť, ak dieťa, alebo obe niekomu zverí. Po prvom dieťati mala laktačnú psychózu. No neviem, ale tam bol iný otec dieťaťa a neviem ako boli oni dvaja medzi sebou, koľko opory jej dával, alebo či ju naopak nestresoval...Veľa záleží od postoju otca. No a kým pôjde do nemocnice, oplatí sa navariť vopred, aby ste v mrazničke mali jedlo na viacero dní, keď príde z nemocnice domov, aby stačilo len zohriať a ona mohla aspoň ten týždeň-10 dní oddychovať. A keď sa ponúkne náhodou niekorý člen rodiny, že jej pomôže, nech sa nehrá na hrdinku a nech si nechá pomôcť.

Duro90

Ahjajjaj - aj ten sex sme skúšali, tvoj komentár je zatial taky najtrefnejší, prvych 7 mesiacov to bolo este ako tak fajn, no s jej zhorsujucim fyzickym stavom sa to stupnuje.
Na tie strie pouzivame bi-oil taky drahsi olejcek s dobrymi recenziami uz tak 2 mesiace skoro denne a stale sa to i zhorsuje. Ape po porode budem urcite s tym pokracovat. ?
K tym kontrakciam sme tam sli tak, ze kazde 3 minuty mala minutu kontrakciu uz hodinu v kuse a dost intenzivne, no vzdy ked sme dosli do nemocnice prestali jej kontrakcie.

Sa ospravedlňujem za oduvanie, no prišlo mi to ako take klasicke hatovanie ako zvykne byvat na internete.

Psychicke problemy mala pri prvom dietati, tam po porode jej dceru nedali vobec na bonding a jej ju zobrali bez udania dovodu na 8 hodin, vraj nech sa prespí, no ona 8 hodín cakala na tu dceru a nevedela sa dozvediet preco sa jej robi to co sa jej robi. Potom ked jej dceru priniesli sa citila akoby to dieta nebolo jej. Este k tomu laktacna psychoza aby nebolo malo. Teraz uz je to lepšie s tou dcerou a uz ju normalne povazuje za svoju.

slobodnemaciatko

To nie je ziadny hate, ale moj nazor. O dietati o nej pisem na zaklade tvojho opisu jej spravania, ale ked hovoris, ze to vies odlisit tak to tak asik bude. A nemyslim si, ze to dieta nenavidi. Mozno len chce, aby uz bolo vonku.

ovomaltine

duro, preco sa hned oduvas??
mna by este zaujimalo, ci mala psych. problemy aj pred tehotenstvom?
ja mam znamu, ta to takto mala, lenze ta to ma furt, aj predtym nieco mala, stale je na liekoch, mala poporodnu depresiu, vtedy to bolo najhorsie, nemohla byt sama