Prečo nemám vzťah.

Príspevok v téme: Prečo nemám vzťah.
Denda45

Ahojte...
Už dlho ma trápi že nemám partnera...
Som atraktívna,športujem,veselá...žijem sama,mám vlastný byt...
Nerozumiem prečo som stále sama a na vhodného partnera nemôžem naraziť ...nie a nie ho stretnúť...
Mám aj staršie kamošky,žienky čo majú pri sebe detičky a oni partnerov aj po rozvode a rozchodoch opäť našli...
Len ja som sama...
Absolutne tomu nerozumiem...
Vyskúšala som už aj osobný koučing,pracujem na sebe,pretože čo vyžaruješ to vraj priťahuješ...
Ale žeby som nevyžadovala absolutne nič ?
Vie mi niekto dať odpoveď na túto otázku ?
Je mi smutno samej ...

Ďakujem

Pekný večer všetkým prajem

daniela2

ahoj Varus, Tvojim problémom nie je nedostatok priestoru v byte, ani dovolenka. Väčším problémom je Tvoj negativizmus. Priateľka, ak by si mal, a keby Ťa mala rada, by bez problémov prespala u Teba aj za podmienok, aké si uviedol. A na dovolenku by ste išli iba na jednodňové výlety v okolí. Išli by ste niekam k jazeru, alebo sa pozrieť na nejaký hrad a na vychádzku v prírode. Prinesiete si so sebou vodu, a kebyže nemáš peniaze ju pozvať na obed, tak jej jednoducho urobíš jednoduchú obloženú žemľu, k tomu vodu, a dobrú chuť.
A čo sa týka bytu, no môžete kúpiť byt na hypotéku, alebo si nejaký prenajať. Okrem toho je možné, že u nej doma je viac priestoru.
Poznám rodinu, ktorá žije v dvojizbovom byte. Matka, otec, dcéra, syn, zať a vnúča. Matka, otec brat v jednej izbe, a dcéra, zať a dieťa v druhej. Cez deň sú brat a zať preč v práci, rodičia sú na dôchodku, dcéra na materskej, tak ostanú doma piati. Samozrejme, sa chystá odsťahovať brat, a aj mladí. Len to nejde zo dňa na deň.

Varus

Niekto má jednoducho šťastie na vzťahy a niekto zase vôbec. Niekto nechce vzťah kvôli určitým veciam, pretože vie, že by to nefungovalo alebo keby sa o istých veciach dotyčný alebo dotyčná dozvedel/a, tak automaticky by dostal/a košom.

Ja osobne by som napríklad chcel konečne v mojich rokoch (26) aspoň kamarátku, keď už nie partnerku, ale viem, že by nemala o mňa záujem, pretože nie som ten typ človeka, ktorý má za sebou plno zážitkov, ktorý chodí každý rok na dovolenky, je obľúbený všade naokolo, stále niekde s niekym chodí na chaty, víkendy a užíva si život.

Nemal by som si partnerku ani kde doniesť. Bývam v 3 izbovom byte s mamou, sestrou a so starou mamou o ktorú sa treba starať, pretože je už imobilná. Jednoducho si neviem predstaviť, že by som si doniesol partnerku do svojej izby a čo ďalej ? Skoro stále sme všetci doma a proste by to nefungovalo. Keby sa o tomto dozvedelo možno dievča, ktoré by o mňa malo záujem, tak by ho hneď aj stratila.

Je normálne, že keď spolu dvaja ľudia chodia, tak po čase chcú spolu prežiť aj intímnejšie veci, prežiť krásnu spoločnú noc. U mňa niečo také nepripadá v úvahe. To by som si musel vkuse zaplatiť na jednu noc izbu v hotely.

Na vlastný byt jednoducho peniaze nemám, pretože v dnešnej dobe si kúpiť čo i len jednoizbový byt je cesta na dlhú trasu, pretože sa človek môže zadĺžiť na niekoľko rokov, aby aspoň niečo mal. Mladý človek jednoducho nemá z kade nabrať toľko peňazí. Jediná možnosť je podnájom a peniaze vrážať do niečoho, čo nikdy nebude moje.

Preto partnerku radšej nechcem, aj keby som už chcel v živote zažiť niečo pekné. Cítila by sa sama trápne, keby má chodiť ku mne domov, kde sme stále všetci nakope. Nechcel by som, aby sa kvôli mne cítila zle. Viem, že potom by prišlo aj na porovnávanie, že "moja kamarátka má chalana, ktorý má vlastný byt, býva u neho, chodia na dovolenky a ty nemáš nič."

Úprimne. Ktoré dievča by o mňa malo záujem, keby sa o mne dozvedelo tieto veci ? Žiadne ! Preto by som radšej bral len kamarátku, aby som prišiel styku aj s dievčaťom a nie len s pár kamarátmi s ktorými sa stýkam celý život.

snejty

Zrejme to nema vysvetlenie.
Dve zname vsak nasli vztah az vo vyssom veku - 36 a 40. Ta 40rocna este stihla aj dieta :-)

zdrvena

ok, chapem na jednej strane.. na druhej strane by som to ja osobne zrejme nikdy nebola schopna praktizovat, prave kvoli tomu, ze by som mala pocit ze som toho muza ja uhnala, mozno by som sa v buducnosti bala ze mi to moze vycitat. a druha vec, ze z osobnej skusenosti a takisto zo skusenosti kamaratiek, znamych, sa tato metoda neosvedcila, ani raz to nedopadlo dobre a nakoniec z toho nic nebolo. samozrejme vynimky potvrdzuju pravidlo. no myslim, ze ked sa dvaja stretnu citia, ze su si sympaticki, prvy krok by mal spravit muz.

cvk

Muž ti do hlavy nevidí, tak nemôže vedieť že máš o neho možno záujem. Určite to nie je uhánanie, veď ho neťaháš hneď pred oltár... To len spoločnosť si nastavila takéto "pravidlá", že muž musí byť prvý čo osloví ženu, ale vôbec to tak nemusí byť, mňa by to skôr potešilo keby ma nejaká oslovila, žiadna strata mužnosti nehrozí :D Ak sa budeš naveky riadiť len týmito "nepísanými pravidlami" môže sa veľmi jednoducho stať že sa naozaj nikdy nedočkáš.... fk it, život je príliš vzácny na to aby sa človek riadil len tým čo od neho očakáva spoločnosť...

zdrvena

cvk - k tomu osloveniu chlapa a zavolaniu na kavu - neciti sa chlap potom ze ho zena uhana, skratka ze straca muznost, ze to zanho prebrala zena a nemalo by to byt radsej naopak?

cvk

Pravdou je, že podobný problém má dnes vo svete veľká časť ľudí a dôvod môžeme hľadať na mnohých miestach (spoločnosť, sociálne siete), ale vec sa má tak, že ženy si za to môžu samé. Nehovorím že každá jedna konkrétne, ale ako celok. Väčšina mladých žien má pocit, že si zaslúžia alfa samca, nebudú sa predsa zahadzovať s nejakým priemerne vyzerajúcim, normálnym chlapom. Čo má za následok to, že normálny chlapi majú za sebou už toľko sklamaní,
že im to začne byť jedno a prestanú sa snažiť (z vlastnej skúsenosti, im 30 and i dont care anymore)... **Spoiler alert** Alfa samci nie sú veľmi dobrý vzťahový materiál, ale vysvetli to mladým dievčinám, ktoré žijú na instagrame, kde sú všetci dokonalí :)
Tolko k tomu prečo nemáš vzťah... Ak si nejaký chceš nájsť, tak prvá vec čo by som ti odporučil je mať realistické požiadavky na to aký by mal partner byť, to je základ, netreba čakať na princa na bielom koni, lebo pravda je, že takí sú len v rozprávkach :)
Ďalšia vec je nespoliehať sa na to že si ťa niekto nájde, ak sa ti niekto páči, tak ho oslov, zavolaj na kávu w/e, iniciatíva nemusí byť vždy len zo strany mužov...

ehm

Však je to jednoduché, napíš, odkiaľ si a ideálne aj koľko máš rokov a môžme ísť na kávu, výlet, turistiku, do kina alebo na iné miesto podľa tvojich preferencií ;)

Libertz

To tak holt niekedy byva, aj solidni chalani si castokrat nemozu najst. Naopak grazlici ti stale striedaju... Ja to mam celkom podobne ako ty. Ked chces napis na 19seals94@gmail.com

Varus

Sarah221 ty si očividne nepochopila, o čom je táto téma. Zakladateľku témy trápi, že ešte doteraz nemala vzťah a veľmi by ho chcela. Ty tu píšeš, že vzťah sama nechceš a ani ho nevyhladávaš. Lenže o tomto tu reč nie je.