Prečo nemám vzťah.

Príspevok v téme: Prečo nemám vzťah.
Denda45

Ahojte...
Už dlho ma trápi že nemám partnera...
Som atraktívna,športujem,veselá...žijem sama,mám vlastný byt...
Nerozumiem prečo som stále sama a na vhodného partnera nemôžem naraziť ...nie a nie ho stretnúť...
Mám aj staršie kamošky,žienky čo majú pri sebe detičky a oni partnerov aj po rozvode a rozchodoch opäť našli...
Len ja som sama...
Absolutne tomu nerozumiem...
Vyskúšala som už aj osobný koučing,pracujem na sebe,pretože čo vyžaruješ to vraj priťahuješ...
Ale žeby som nevyžadovala absolutne nič ?
Vie mi niekto dať odpoveď na túto otázku ?
Je mi smutno samej ...

Ďakujem

Pekný večer všetkým prajem

vrvra

ahoj
tak možnože to je práve rpeto, že sa tak strašne snažíš a chceš. takéto veci proste musia prísť prirodzene

ModraObloha

A akým spôsobom si sa snažila ? Nečakáš náhodou až sa zjaví niekto kto spraví ten prvý krok ? Chápem že prevláda názor že muž by mal byť prvý kto nadväzuje interakciu, no možno ide aj o podvedomé vyžarovanie... si priliš "nedostupna" "vážna" či uzavertá alebo možno aj horlivá ? Horlivosť vie odradiť :D Skús si všímať aka si a popripade meniť tieto návyky alebo rovno skočiť do jamy levovej a spraviť prvý krok ty.. dnes to je už daleko bežnejšie aj ked chápem, v spoločnosti asi žena "stráca" hodnotu (pomyslenu čo je pre normalnych ludi blbosť) tým že sama prejavý záujem .. neviem ako to máte :D ale podla mna su to kraviny ktoré len brzdia, proste ego.. ak to nevíde tak to není ten pravý, nemalo to tak byť.. hotovo ideš dalej.. ak chodíš do spoločnosti, si otvorená, zábavná tak potom musíš niečo robiť zle, alebo "vhodný parnter" pre teba je niečo čo väčšina nesplna a maš vysoké naroky.

mirinda890

denda keď to nejde o to, čo všetko máš, ale aj o postavenie k tých vzťahom ako ich vnímaš, ak moc chceš vzťah tak to vlastne od seba ešte aj odháňaš

ehm

Tuttenstein, prečo si zmenil svoj nick na Varus? Inak máš pravdu len čiastočne, väčšine žien by asi tvoja bytová situácia bola proti srsti, avšak je aj pár takých, ktoré by to v prvej fáze vzťahu v pohode prežili. Len tie sa už ťažšie hľadajú a podľa mojich skúseností sú aj tak takmer všetky také zadané. A celkovo sledujem na mojom okolí, že muž, ktorý si nenašiel svoju partnerku do cca. 25, má už seriózny problém nejakú nájsť.

A k pôvodnej téme, Denda píšeš, že nemôžeš nájsť vhodného partnera. Otázka je, čo rozumieš pod vhodným partnerom? Nie je to tak, že máš vysoké očakávania a čakáš na princa na bielom koni? Neboli nejakí záujemcovia o teba, ktorí možno boli fajn chlapmi, ale pre nejaký malý nedostatok si im nedala šancu? Alebo nevyzerali príliš atraktívne a preto si si ich ani nevšimla? Lebo úplného ideálu sa nikdy nedočkáš.

daniela2

Varus, každý vzťah potrebuje čas. Kým spoznáte svoje povahy a podobne. Ako a kde intímne, to má čas vtedy, keď to má prísť. Vtedy stačí riešiť, že kde. Možno tá baba priestor má, nedá sa vopred vedieť. Aj z nás dvoch s manželom som bola ja tá, ktorá mala byt, on býval s rodičmi. A čo sa týka, že baby chcú takého, ktorý im má čo ponúknuť: no, stále je tam možnosť bývať v podnájme, kde by polovicu platila ona, polovicu Ty, ak ten vzťah bude vyzerať sľubne, vtedy doň odísť. Ak by Ťa kvôli tomu baba nechcela, že jej zatiaľ nemáš čo ponúknuť, tak to nie je baba pre Teba. Ja som napr. išla na to, že sa chcem vydať a mať dieťa. Keď by dotyčný nemal nič a ani ja by som nič nemala, tak by som čakala 2 roky, ako sa vyvinie situácia, či to bude stagnácia, alebo posun k trvalému vzťahu a založeniu rodiny. Za tie dva roky sa dá veľa aj našetriť, aj urobiť pre založenie rodiny.

Varus

Je celkom zaujímavé, keď sa toto riešilo v inej diskusii, ktorých tu bolo založených kvantum, ktoré sa týkali vzťahov, tak zase písalo viacej ľudí, že či nie je chlapovi trápne si doniesť do svojej detskej izby priateľku.

Ale ja sa s týmto názorom stotožňujem tiež. Bolo by iné, keby bývam napríklad len s mamou, ktorá by netrávila čas len doma, ale išla by tiež niekde preč na celý víkend. To už by bolo o inom. Pozrieť si pokojne s priateľkou nejaký film, dať si ku tomu pizzu, porozprávať sa, pomaznať.

Ale radšej by sme sa mali zaobchádzať problém, ktorý má zakladateľka témy.

Denda45 nečítal som si celú diskusiu a neviem teda, či si sa niekedy aj snažila, aby si nejaký vzťah mala. Či si dala najavo city nejakému chlapovi, či si mu dala najavo, že máš oňho záujem.

cvk

@Varus, sry kámo obávam sa že Daniela má v tomto pravdu. Dokázal si sa odradiť od vzťahu absolútne nepodstatnou maličkosťou, ktorá so vzťahom ani nesúvisí. Ak toto nie je dokonalá definícia negativizmu tak už potom neviem čo...
Trošku o bytovej situácií, aj keď sa to už dosť odkláňa od pôvodného príspevku... Ak si myslíš že vzťah sa zakladá na tom že si ju dovedieš domov a potom si budete len tak pozerať do krásnych očí musím ťa sklamať, takto to nefunguje. Máloktorá žena ti pôjde na prvé/druhé/tretie/štvrté/atď rande k tebe domov. Treba začať niekde vonku na neutrálnej pôde a ak už ju budeš chcieť naozaj silou mocou brať domov tak nevidím nič zlé na tom že by si ju zoznámil s tvojou rodinou a potom si kľudne v izbe stavajte lego w/e. Akože chápem že si narážal na to že by si nemal doma súkromie aby si ju mohol vyšúpať, ale toto riešiť v predstihu je veľmi nešťastné. Ak by to na vás aj niekedy prišlo tak sa to dá vyriešiť mnohými spôsobmi, na šúpanie treba len teba a ju, žiadny byt, izba ani posteľ v tejto rovnici nefigurujú... A keby aj náhodou sa podarilo a strávila by u teba noc tak no big deal, neboj aj tvojej mame aj starej mame je jasné že mladí ľudia potrebujú aj fyzickú lásku ;) podľa mňa im skôr nie je jasné prečo si si ešte domov nikoho nedoniesol :D
Býval som v dvojizbáku s rodičmi a bratom a pravdupovediac, niečo takéto ma v živote ani nenapadlo :D a ďalšia vec je, že keď som sa odsťahoval do vlastného tak sa mi nezačali ženy hádzať okolo krku a tlačiť do bytu... Bytom to naozaj nie je ;)

Varus

daniela2 nepovedal by som, že to je negativizmom. Skôr mám strach z reakcie zo strany partnerky. V dnešnej dobe sa mladé baby radšej obzrú za chlapmi, ktorí im majú čo ponúknuť, aj po tej materiálnej stránke.

To, čo si napísala, že by jej nerobilo problém u mňa prespať, tak v to veruže neverím. Neverím, že by sme sa cítili dobre a uvoľnene, keby má u mňa prespať v byte s ďalšími troma ľuďmi. Nemali by sme svoje pohodlie a pokoj.

Píšeš, že v dvojizbovom byte žije jedna rodina a je ich tam viacej, lenže to je len jedna rodina, ktorú poznáš, že tak žije. To neznamená, že by to nerobilo problém nikomu. Niekomu výslovne vadí, ak sa má v byte tlačiť s ďalšími ľuďmi. Každý potrebuje svoj kľud a svoje pohodlie.