Prečo má niekto všetko a druhý nič?

Príspevok v téme: Prečo má niekto všetko a druhý nič?
NyanKitty

Ahojte. Dusím v sebe jednu úvahu, možno niekto bude vedieť prečo sa vec má tak ako je. Prečo sme na jednej strane my, chudáci, medzi chudákov sa radím napríklad ja, mám veľmi veľa chorôb, mohla by sa na mne učiť celá nemocnica medikov, zlý vzhľad, psychické problémy a extrémne nízke sebavedomie z čoho vyplýva že mám nula kamarátov, všetci odo mňa bočia, hoci ja by som o nich mala záujem, no mám smolu. Na druhej strane sú ľudia ktorí sú zdraví, krásni, majú v hlave, netrú biedu. Nezávidím im v zlom, len sa pýtam prečo je to tak? Niektorí majú hojno a druhí ho.vno, že sú pomaly odkázaní čakať na invalidný dôchodok? Nemyslím si, že si to zaslúžim(e), trápiť sa s osamelosťou, škaredým výzorom alebo neustále sužujúcimi chorobami. Prečo to takto je? Zaslúži si vôbec niekto až takýto "kríž" na plece?

Omen

Máš dve možnosti: Buď aj naďalej budeš "v sebe dusiť túto úvahu" alebo sa naučíš žiť s tým, čo máš, najlepšie ako vieš.
To prvé vedie ešte k väčšej izolácii, sebaľútosti, deštrukcii...
Tá druhá cesta je oveľa ťažšia, lebo treba nastaviť myseľ iným smerom, zmeniť to, čo sa zmeniť dá a ostatné prijať ako výzvu, že ťa má niečomu naučiť, niečo pochopiť...

mamibs

dnesny svet funguje na dvoch principoch: 1. porovnavat sa s inymi ludmi a mozog je v tomto naozaj hrozny :) , 2. upevnovat si status v spolocnosti pomocou materialnych hodnot. nastastie ani jednu vec z toho netreba, aby clovek vedel prezit zivot stastne. v nejakej knihe bolo raz napisane nieco na styl: ktory clovek sa dozije dlhsie? ten co ma chorobu a ostavaju mu len 2 mesiace zivota, ale uvedomuje si kazdy jeden moment, alebo ten co si uvedomuje 1 hodinu zo svojho zivota a zvysok preflaka sposobom ze ani nevie jak.
-neviem akymi chorobami trpis, ale ked budes mat lepsiu psychiku, naucis sa s chorobami lepsie vysporiadat a mozno ta nebudu musiet az tak velmi trapit
-zly vzhlad - si k sebe prilis kriticka/y, ale to opadne ked sa da doporiadku psychika, mimochodom niekedy sa staci vzpriamit a nechodit zhrbeny - vtedy atraktivita rastie okamzite
-psychicke problemy - treba sa zacat vzdelavat namiesto prehlbovania zlych emocii v sebe, existuje mnoho knih ktore ta dokazu za pol roka dat celkom slusne dokopy. mne osobne sa pacila kniha Moc faktov, v ktorej autor pisal o tom, ze ludia vnimaju svet omnoho horsi ako v skutocnosti je. potom existuje mnoho knih s mindfullness treningami - to su rozne cvicenia, ktore mozem len odporucit. ak nechces kupovat nic, tak urcite sa da nieco najst aj na internete... viem ze na stranke poznanie.sk byvali tiez celkom fajn clanky ktore pisal asi niekto s celkom dobre nastavenou hlavou. popripade mozes siahnut aj po hudbe. Karel Gott je napriklad vybornym sposob ako si zlepsit naladu
-mám nula kamarátov - najprv sa musis naucit mat rad/a sam seba. ini ludia ta vnimaju velmi podobne tak ako ty vnimas sam/a seba
-všetci odo mňa bočia - to je len upriamenie pozornosti na jednu vec, ako ked clovek povie, ze cislovka 6 je nestastne cislo a potom si ho vsade vsima v kazdom cisle, dokonca niekedy aj pismenko G mu to uz pripomina.
-Na druhej strane sú ľudia ktorí sú zdraví, krásni, majú v hlave, netrú biedu - kazdy ma nejake problemy, ak je niekto zdravy, pekny, atd, neznamena ze nemoze trpet tiez nejakymi psychickymi stavmi. ale to je uplne ina kapitola, ty si zasluzis od seba vacsiu pozornost ako ini.
-skus si zobrat priklad zo Slovaka Bekim Aziri - je na voziku a hlavu ma nastavenu tak, ze klobuk dole

dufam ze aspon trochu pomohlo

jeanValjean

Každý je v niečom najlepší na svete,len to treba nájsť. Sám sa človek obtiažne analyzuje,preto píšte prípadne iné.

Jezisko

No co ti poviem, vacsina ludi ma tiez viac a krajsi zivot ako ja. Rodicia sa na mna vykaslali, nevlastny foter ma zneuzival, zvysok rodiny co boli schopni uz pomrel, ti co ostali ma obrali o vsetko, po alkacoch iba dlhy, cize 0. Zdravotne problemy, kazdodenne bolesti, do toho boj s uzkostami a PP, pokus o vrazdu, znasilnenie, 3x samovrazda blizkych v jednom roku, vzhlad tiez nic moc, roky aj posmeky kvoli niecomu co sa tyka vzhladu, mam pokracovat dalej? Bez penazi, bez rodiny, bez zdravia, bez extra krasy, s hendikepom, kvoli ktoremu sa hanbim vyzliect, tak chodim aj v 35 horucave zahalena. Aky zivot mam? No krasny, priam uzasny. Uz dakedy iba cakam kedy ma drbn* s prepacenim. :) Snad ti to aspon trocha pomoze, ze je nas viac

Soli

Ja poznám ešte aj jedného fitness trénera ktorý bol tak jeden krát vo forme že vyzeral fakt dobre a tiež si takto narobil kopu fotiek ktoré teraz pravidelne zverejňuje a tým budí dojem že je stále top. Vidím ho v posilke aký je vychudnutý a o pol hodinu si hodí fotku na insta že ako som si dobre zacvičil... A pridá tam fotku keď bol veľký... Takto to robí väčšina týchto "influencerov"

Soli

Nie sú reálne, bežne ženy robia to že idú 1x za rok na dovolenku, nafotia tam desiatky setov fotiek a potom to v priebehu roka stále postujú. Tým vytvárajú dojem že celý rok len cestujú po svete.
Toto samozrejme sledujú tisíce mladých báb a každá chce mať rovnaký život a tak hľadajú len toho čo má takú hrubú peňaženku že ani nejde zavrieť.
Priemerný chlap potom nemá šancu. Je to začarovaný kruh vytvorený na základe klamstva.

lenyia

Teraz je to podľa mňa veľmi rozšírené tieto úvahy práve kvôli sociálnym sieťam, lebo tam človek vidí ako ten ide na dovolenku, ten si kúpil toto a henten zase tamto ale treba si uvedomiť, že tie dokonalé životy čo tam ľudia prezentujú vôbec nie sú reálne

blueberryNN

Je to o postoji. O tom, ci travis cas uvahami o tom, preco sa mas zle, alebo sa skor zaoberas myslienkami (rozhodnuta skusit to, pre co sa rozhodnes) o tom, co chces. Niekto hlada vyhovorky, iny cestu. Podla mna je to velmi o osobnosti, o tom, aky kto zvoli pristup, nakolko sa kto dokaze rozhybat a urobit nieco inak ako doteraz, ak mu sucasna situacia nevyhovuje. Nemysli si, ze ti, ktori maju vela, pre to nic neurobili. Ty to nevidis, ale castokrat je za tym sposob myslenia namiesto porazeneckeho odhodlany, a tiez sustredenie sa na ciel, zvycajne aj snaha v profesionalnom zivote. Ja verim tomu, ze je pravda, co tu ktosi napisal - kazdy sme si strojcom vlastneho stastia.