Prečo má niekto všetko a druhý nič?

Príspevok v téme: Prečo má niekto všetko a druhý nič?
NyanKitty

Ahojte. Dusím v sebe jednu úvahu, možno niekto bude vedieť prečo sa vec má tak ako je. Prečo sme na jednej strane my, chudáci, medzi chudákov sa radím napríklad ja, mám veľmi veľa chorôb, mohla by sa na mne učiť celá nemocnica medikov, zlý vzhľad, psychické problémy a extrémne nízke sebavedomie z čoho vyplýva že mám nula kamarátov, všetci odo mňa bočia, hoci ja by som o nich mala záujem, no mám smolu. Na druhej strane sú ľudia ktorí sú zdraví, krásni, majú v hlave, netrú biedu. Nezávidím im v zlom, len sa pýtam prečo je to tak? Niektorí majú hojno a druhí ho.vno, že sú pomaly odkázaní čakať na invalidný dôchodok? Nemyslím si, že si to zaslúžim(e), trápiť sa s osamelosťou, škaredým výzorom alebo neustále sužujúcimi chorobami. Prečo to takto je? Zaslúži si vôbec niekto až takýto "kríž" na plece?

fonte

Zdravy clovek ma tisic zelani, chory iba jedno.
Ano, zalezi aj od postoja a nastavenia, ale to to nieje univerzalna pravda zarucujuca uspech.
Len taky priklad, teraz zomrel futbalista Cisovsky, vrcholovy sportovec, vzdy usmievavy, proste ako sa vravi vesela kopa s maximalne pozitivnym pristupom k zivotu, dostal ALS a za par rokov bolo po nom. Mal 40.
Tak isto ta rano cestou do prace moze zabit nejaky "vozrala" za volantom.
A nic s tym neurobis.
Sme tu, aby sme sa poucili, vyrastli.
Ak si chora, snaz sa pomoct sama sebe, ako sa da, ale ak je nieco urcene, nezmenis to. Cele je to hra. Nic ine.

ahjajjaj

ono je to v mnohom závislé od postoja človeka. Mala som spolužiačku, ktorá bola škaredá a škuľavá. K tomu výrazné akné. Zato sebavedomá bola až hrôza. Dotiahla to na riaditeľku banky a z našej triedy začala chodiť s chalanom, z ktorého je teraz hlavný chirurg.
Takže veľa záleží od sebavedomia. Druhá vec je sebaľutovanie. Myslím, že namiesto sebaľutovania by si sa mohla obzrieť okolo seba, či náhodou niekto nepotrebuje Tvoju pomoc. Ak budeš pomáhať tým, ktorí Ťa fakt potrebujú, budú Ťa mať ľudia radi a aj Ti stúpne sebavedomie, lebo si uvedomíš, aká dokážeš byť pre iných dôležitá.

Varus

Vieš, o tomto by sme mohli polemizovať dlho, že kto má všetko a kto nemá nič. Pretože pre niekoho je veľa, aj keď si môže dovoliť kúpiť raz za mesiac topánky za 70€ a pre niekoho je nič, aj keď každý mesiac minie 2000€ za výlety, handry, večery.

Taktiež čo sa týka toho zdravotného stavu. Niekto je na tom zdravotne lepšie a nemá psychické a iné problémy a niekto má vážne zdravotné problémy s ktorými sa pasuje celý život. Čo sa týka tých psychických problémov, tak za tie si človek môže veľakrát aj sám.