Prečo má niekto všetko a druhý nič?

Príspevok v téme: Prečo má niekto všetko a druhý nič?
NyanKitty

Ahojte. Dusím v sebe jednu úvahu, možno niekto bude vedieť prečo sa vec má tak ako je. Prečo sme na jednej strane my, chudáci, medzi chudákov sa radím napríklad ja, mám veľmi veľa chorôb, mohla by sa na mne učiť celá nemocnica medikov, zlý vzhľad, psychické problémy a extrémne nízke sebavedomie z čoho vyplýva že mám nula kamarátov, všetci odo mňa bočia, hoci ja by som o nich mala záujem, no mám smolu. Na druhej strane sú ľudia ktorí sú zdraví, krásni, majú v hlave, netrú biedu. Nezávidím im v zlom, len sa pýtam prečo je to tak? Niektorí majú hojno a druhí ho.vno, že sú pomaly odkázaní čakať na invalidný dôchodok? Nemyslím si, že si to zaslúžim(e), trápiť sa s osamelosťou, škaredým výzorom alebo neustále sužujúcimi chorobami. Prečo to takto je? Zaslúži si vôbec niekto až takýto "kríž" na plece?

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

nyankytty...,tažke energie,ktore ti ubližuju,to neni fantazmagoria,.citim to,nevnucujom ti to

NyanKitty

Nepíšte mi tu svoje fantazmagórie o bohu a podobných veciach, ďakujem....rozprávkové bytosti ma nezaujímajú a ani nikoho súdneho

Simona393

Čitala som od Jacka Londona jednu knihu, kde sa na toto sťažoval
A nevyjadroval sa lichotivo
To bol človek, kt.mal talent, predal na svoju dobu milion knih,zarobil majland, kupil si haciendu, ranč, mal ženu, kt. ho milovala, bol slávny, cestoval na pachetnici po Tichmori a nakoniec spachal samovraždu. Ti obdarenejši ludia ako keby nechapali, že maju viac ako ostatní
A tí menej obdarení, akoby boli pokornejší a vďačnejší
Život rozdáva ako chce..Ja som sa tiež chcela narodiť do kráľovskej rodiny
Teraz sa v Indii narodilo dievča bez rúka a nôh a to mi pripomenulo, že sa mam za ňu modliť Neviem, aky Boh ma s ňou plán ale ta ma neskutočne ťažky štart do života..
Čo ti môžem poradiť, ako bolo hore spomínané - odovzdaj svoj život Bohu a tam nájdeš odpovede na všetky svoje otázky

suklo1125

vobec to tak nemusi byt ;) ano niekomu sa mozno dari trosku viac, jeveci k nemu prichadzaju lahsie ako k inemu ale vies ako sa to hovori, kazdy ja strojcom vlastneho stastia

isabellawampire

Takéto otázky aj mňa niekedy napádajú. No raz mi jedna žena povedala, že Boh vie, kto je silný a kto čo vydrží. Tak asi na tom niečo pravdy bude.

Hhah

Ahoj Kitty, máš pekný nick.

Myslím, že bojuješ v mysli s viacerými vecami.

Môžem Ti pomôcť, lebo aj mne to pomáha.

Po prvé, neľutuj sa a po druhé neporovnávaj sa s ostatnými. =) Je to ich vec, čo oni majú a čo im bolo dané alebo zadržané.

Vieš, že vo svojej podstate si nič nezaslúžime? Ja som veriaca, a verím, alebo teda viem, že všetko čo mám je dar od Boha a že si ho normálne nezaslúžim, lebo som Ho roky ignorovala. Až v Kristovi som spoznala Boha. Lebo Kristus umrel za hriešnikov a vstal z mŕtvych, aby sme mohli u Neho nájsť ospravedlnenie a mohli mať odpovede aj práve na tieto otázky.

Ja tiež niekedy neviem, prečo trpím, tiež mám zdr. problémy, nechodím pre ne do roboty, ale žijem pre Boha a môj život je radosťou pri Ňom, lebo žijem pre Neho a aj to málo síl čo mám, môžem využiť užitočne pre Neho.
Boh mi dal v mojej chorobe vštky veci vidieť zo správnej perspektívy a to je, že na tých veciach, čo si menovala, ani nezáleží, záleží, či máš poznanie o Ňom. Pri Kristovi totiž ani strata, nie je stratou.
I keď, Boh vidí, ak sme pre niečo smutný, nie je srdcom neprístupný, keď za nám deje zle.

Ber to prosím Ťa ako moje svedectvo, ako mi Boh pomáha v chorobe. Je to to najlepšie, čo Ti môžem poskytnúť s mojím poznaním. =)

jamicka

Neviem prečo to tak je, aj ja som sa viackrát nad tým zamýšľala. Ale došla som na to, že nik nikdy nesľuboval, že život bude fér, takže to že nie je fér je normálne.

miki25

Mala by si pracovať kočka na svojom sebavedomí. Sama píšeš, že ho máš menšie. S ľuďmi treba sa naučiť vychádzať. Možno treba vstúpiť do rôznych združení. Osobne mám schizofréniu a navštevujem psychiatrický stacionár 2x týždenne, čo je veľmi dobrá vec. Spoznáš nových ľudí s podobnými problémami. Tiež druhá vec idem do rizika, rozhodol som sa vstúpiť do zväzu pre zdravotne postihnutých a chodiť na nejaké tie spoločenské akcie. Tam možno nebudem prijatý, lebo s mojím ochorením sú spájané predsudky, ale chcem to skúsiť. Neviem, s akou skupinou ľudí sa budem stretávať a čo to bude obnášať ten kontakt s nimi. Je to riziko, ale začnem až od ďalšej sezóny po korone. Myslím si, že 4 roky po ataku nadišiel čas, aby som mohol chodiť s ľuďmi niekde.

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

nyankity, pozdravujem ta,problemy ktore maš a opisuješ ti spôsobuje energia tvojej matky,treba tu energiu odstranit,nemaš to vôbec jednoduche,držim ti palce