Moja "zrážka" s psychiatriou!

Príspevok v téme: Moja "zrážka" s psychiatriou!
Sizyfos671

Dobrý deň.Dlhší čas som váhal,či to sem napíšem...No to čo momentálne prežívam a akú mám skúsenosť s tzv."lekármi",už nemôžem ďalej len dusiť v sebe.A možno môj príspevok i pomôže s rozhodovaním,keď bude (a možno má),podobné problémy ako mám dlhodobo JA!Vopred upozorňujem,že sa trocha viacej rozpíšem,nakoľko sa to nedá vtesnať do dvoch viet...A teraz k veci.V roku 2014 v novembri,ma viezla prvý krát v živote sanitka na urgentný príjem,potom,čo som po prebudení dostal príšerné závraty a stavy na odpadnutie.(Písal som tu o tom v diskusii,je to ľahko dohľadateľné v rámci môjho nicku).A tak len stručne...Bola mi diagnostikovaná panická porucha.V živote som o tom svinstve nepočul."Získal" som ju tak povediac z večera na ráno,ako mi bolo neskôr vysvetlené z dlhodobého stresu.Začal som teda chodiť psychiatrovi (dlhá čakacia doba),lebo tie stavy sa už nedali vydržať!Denno-denne panické ataky,triašky,stavy na odpadnutie,keď som chcel spať,začalo ma škrtiť v krku a srdce išlo vyskočiť z hrude!Vonku som sa bál ísť ďalej od môjho bydliska,mal som strach z ľudí...Želal som si vtedy radšej zomrieť,až už pominie to utrpenie!(Kto zažil PP vie o čom píšem).Začala teda liečba antidepresívami (Elicea,predtým Trittico s ktorého som však mal nočné mory a bolo vysadené).Po určitom čase sa stav upravil a po niekoľko mesačnej PN,som začal chodiť do práce.(Strážil som obchod 12 hodín denne,bez možnosti si sadnúť a podobne).Bolo to vyčerpávajúce a do práce som musel ešte i dochádzať!Mimo to,že som nemohol vyjsť ani hore po schodoch,čo mi tak nohy opúchali a boleli z toho státia,sa ozývala neustále i psychika.Neskutočne mi horeli každý večer obe uši a dostával som návaly do hlavy...Začal som brať na noc Mirzaten.No raz som po ňom akosi "zabudol" ráno vstať a prúser bol na svete!Po troch mesiacoch som s tým sekol,nestálo to za tie peniaze (žobračenka),no udivuje ma i teraz s odstupom času,že vtedy som zvládal tie stovky ľudí denne okolo mňa,s mojou panickou poruchou a sociálnou fóbiou!No nejdem to tu všetko dopodrobna vypisovať,je to tak na dve knihy a bolo by to isto zaujímavé čítanie,čím si musí človek prejsť v tejto spoločnosti,len aby prežil!A teraz k súčastnosti a prečo sem vlastne píšem...Vďaka tej pliage PP,som nakoniec prišiel i o prácu ktorá ma konečne i bavila a bolo i viac peniažkov.Na rannej šichte a samozrejme bez akéhokoľvek vonkajšieho podnetu (v tom je tá choroba zákerná),som začal strácať tzv.pôdu pod nohami,ledva som sa udržal na nohách a mozog vydal povel:"uteč"!!!Ale ono to nešlo,nemohol som odísť z toho miesta,zdalo sa mi,že ma všetci pozorujú ako mi "šibe" a tých 100metrov na wc,boli príšernými...Trasúcimi rukami som do seba hodil 3 Neuroly a v panike ušiel na šatňu.Svet sa zdal nereálny a myslel som,že zošaliem a možno zomriem!V ten ďeň,som bol žiaľ v práci naposledy!Skončil som na PN.A teraz 27.5.,bude tomu rok a ja idem k svojej obvodnej "lekárke",ktorá ma len celý čas uráža,ponižuje a má ma asi za blázna!Invalidka nehrozí,to mi dala viacej krát na javo,že nemám nárok,hoc sa mi i kĺby rozpadajú v celom tele (potvrdená gonartróza)a mám problém sa i obliecť,pre tie príšerné bolesti!No keďže nadpis môjho príspevku je zrážka s psychiatriou,musím uviesť konečne pointu...K tomu môjmu (Miroslav M....o v PB),som chodil takmer šesť rokov až po šiesty február tochto roku,kedy ma tento "pán psychiater" z ničoho nič v podstate vyhodil na ulicu a rob si čo chceš!Ani dôvod mi neoznámil,len bol nesmierne vytočený,že na viackrát sa opakujúcu otázku "hľadáte si zamestnanie?!" (posledné mesiace sa len na to pýtal),som reagoval negatívne s mojím vysvetlením,že veď bez Neurolu nejdem ani do čakárne,niesom schopný si ísť sám na nákup a kolabovať som začal už i u svojej zubárky!Proste mi už liečba ani novými, neviem koľkými AD nezaberala!Arogantne mi oznámil vraj "spolupráca skončila"!A ja som sa ocitol v situácii,kedy vlastne nemám žiadnu pomoc,stav sa mi rapídne zhoršil,žiaden psychiater ma nechce zobrať,lebo vraj oni neberú pacientov od iných psychiatrov a obvoďáčka mi po mojej prosbe nech mi dáko pomôže povedala,že ja môžem ísť aj do Hábeša,že je to jedno!A vraj "dajte si nervy do poriadku a potom príďte"!!!Dokonca si vraj o mne zistila všetko v rámci môjho bydliska,nakoľko sa o to dáka dobrá duša postarala a riadne ma poohovárala!Cítim sa ako totálny "odľud".A pritom chcem "len" ich pomoc.Veď preto tam chodím...Čo mám preboha v tejto situácii robiť?V stredu k nej idem a bojím sa,že tam skolabujem,čo je ku mne tak príšerne arogantná a nemá záujem ma ani vyšetrovať,keďže je presvedčená,že u mňa je problém v hlave!Takže psychicky chorý človek už nieje človekom?Ako mám po týchto skúsenostiach ešte veriť týmto inštitúciám?!P.S.:Chodím krátko i psychologičke,no zatiaľ nepociťujem,žeby mi to dáko pomáhalo.Mám vraj cvičiť dýchanie do žalúdka,avšak to,že som bez práce,bez peňazí a lekári mi hádžu polená pod nohy,asi ťažko "predýcham"...Som totálne v koncoch.A choroba pokračuje a naberá silu,lebo život je veľmi ťažký bez lásky,empatie,pochopenia a podpory citlivého človeka...Sorry,za vyčerpávajúci príspevok,no je toho ešte veľa,čo by som chcel povedať,posťažovať sa,no som sám bez priateľou,či blízkej osoby.Ďakujem,ak ste si to prečítali až dokonca a potešia i dáke rady,možno od "spolutrpiacich".Pekný deň!

Ss552

Ahoj, ak sa potrebuješ vyrozprávať, poradiť, rada ti pomôžem, ja trpím úzkosťami a pp už 21 rokov takže ťa rada vypočujem.
Ak chceš, tu je môj email ordinarygirl620@gmail.com
Som z PB~

Preteba

Sizyfos671, je mi ľúto, čím prechádzaš, myslím, že za Tvojimi problémami nie je lenivosť, či fyzické choroby. Práve tie choroby sú následkom psychiky. Je to ako nekonečný kolotoč, z ktorého sa zdanlivo nedá vyjsť. Ak máš záujem pokecať viac, môžeš napísať. Rada Ti opíšem súvislosti, snáď nájdeš záchytný bod.

zuzimulka

och, ani nehovorte, tiez si myslim, ze to bude mat taky dopad, lebo vela ludi nema z coho platit a je to proste na hlavu

chamomile

Sizyfos, vystihol si to, ako tu pracuju biele plaste, tiez si myslim. Co vlastne spustilo, ze sa ti to vratilo, ci bez zjavnej priciny? Nechces sa ist dat vysetrit do rakuska?
Tie kvasinky a pod. by ti mal vysetrit hociktory lekar, aj obvodny, vsetky tie veci, co si tam napisal. Este mozes ist do sukromneho laboratoria, maju zmluvy s poistovnami, je tam aj lekar, aj tam by ti urobili vysetrenia.

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

marek1251487..nechci ich zažit...

Sizyfos671

Ahojte!Hoc som to nemal v úmysle,musel som sa prihlásiť a reagovať...Marek,nič v zlom,určite to myslíš dobre,no ako píše i "hartak",nieje atak ako atak.Preto som i napísal,že ja naozaj neviem "čo to bolo",či panický atak,alebo nervové zrútenie.To som dúfal,že mi to za tých skur..ných šesť rokov dáky odborník vysvetlí...Nestalo sa!Môj psychiater len dokola predpisoval ďaľšie a ďaľšie chemikálie a nemal záujem počúvať moje ponosovanie sa,že čo to so mnou robí.Oni totiž nechcú počúvať o vedľajších účinkoch!Ja viem,že i na nich to je asi už príliš,mať tam denne desiatky pacientov,viem to pochopiť.Ale čo odmietam absolútne akceptovať,je arogancia,odmietanie,neprofesionalita a nezáujem od tých,ktorí tu majú byť pre mňa ako pacienta!!!Veď ich nik nenútil ísť "robiť" túto prácu,rozhodli sa tak sami!A keď vidím ako to zneužívajú,ako liečia len svojich prominetných pacientov a na bežného človeka z vysoka serú,kudla v kapse sa mi otvára!Načo potom platím nemalé peniaze do zdravotnej poisťovne?!Je toho viac a ja mám s felčiarmi žiaľ len zlé skúsenosti.A nie,nikdy som nebol na nich arogatný,ani nič podobného a aj tak mi to je prd platné.Ten vyššie uvedený "odborník",už keď nevedel čo so mnou,tak ja sám som mu navrhol čo mi má skúsiť predpísať.Nemá vôbec dobré preferencie.A mne zničil totálne život!Vyhodil ma na ulicu!Ako dáky odpad.S mojimi problémami ma nikde nezoberú a ak,tak po prvom nervovom zrútení ma pošlú do p..e!Šľak ma ale ide trafiť,keď kúsok odomňa býva ženská,ktorá tak isto k nemu chodi(í)la a tej dal návrh na invalidku,ktorú jej i schválili!Ale ja ju poznám a viem čo je zač.Jej sa len nechce robiť,je to asociálka ktorá sa nevie ani postarať o svoje deti,ktoré som ja kŕmil keď nemali čo žrať!A tá si teraz vysmiata chodí so psíkom na vodítku,má totiž čistú hlavu a nemusí riešiť existenčné problémy ako mám ja...Spravodlivosť proste neexistuje!Ale to som odbočil...Ako hovorím,treba rozlišovať panický atak a tiež rôzne stupne depresívnych porúch.Na slabú depresiu,či ľahšie ataky možno stačí i psychoterapia a dýchanie do vrecúška,či ako mi radí tá moja,dať si gumičku na ruku a v prípade ataku ňou šprngať!No ja žiaľ mám i depresiu,ale nie takú,keď si dáka instagramová fuchsla zlomí nehet a má z toho "depku".Ako vravím,treba si dohľadať na nete rôzne typy tejto choroby a tiež moje staré príspevky,keď u mňa táto pliaga prepukla...Nechce sa mi to tu všetko odznova rozpisovať...Ale na záver len pár vetami.Ja nemám len panické ataky,mne príde tak zle od nervov,že je denne na volania sanitky (iba ja viem prečo si je už nevolám).Sú to stavy na zošalenie,kedy už nie že čakáš či zomrieš,ale chceš radšej zomrieť!Je to totálne utrpenie a v tom momente by si prijal a užil hocičo,len aby to okamžite skončilo!!!Je to na dlho.Nečakal som,že sa mi to vráti v plnej sile!Chcel so ísť na to už po niekoľký krát prírodnou cestou,no nedarí sa mi to!A nikto mi nebude skúmať,z tých bieloplášťových,či to nemám z kvasiniek,chlamýdíí,boreliózy,či histamínovej intolerancie...Nakoľko i z týchto pár spomenutých,sú podobné príznaky!Mňa moja lekárka odbila,keď som sa ešte na začiatku dožadoval vyšetrenia na kvasinky,že to vám tu nikto neurobí a dajte si nervy do poriadku a potom príďte...NÁDHERA!A možno to všetko sú abstinenčné príznaky,z vysadenia antidepresív,lebo ako ma kedysi jedna super sestrička na internom varovala:"Ak nemusíš tak to neber,lebo ak raz nastúpiš do toho vlaku,niet úniku"!Pravda je kdesi uprostred...P.S.:Každý sme individuálna bytosť,každý reagujeme inak na životné situácie,ako i na choroby a následnú liečbu a podobne.Nedá sa to paušalizovať!Čo pomohlo Tebe Marek,nemusí zasa mne a tak dokola.Ale viem,že máš pravdu,že v prípade ataku sa tomu nemám poddať.A nie,neodpadol som,no tie moje stavy Ti neprajem!Ja mám žiaľ toho "nabaleného" za tie roky v mozočku viac!Ďakujem za Vaše odpovede a prajem pekný zvyšok dňa!

marek1251487

hartak.. no a.. odpadol si? odpadavas zakazdym? poznas niekoho, komu ublizil panicky atak priamo? fyzicky? ako sa prejavuju TIE ataky, ktore popisujes?