Moja "zrážka" s psychiatriou!

Príspevok v téme: Moja "zrážka" s psychiatriou!
Sizyfos671

Dobrý deň.Dlhší čas som váhal,či to sem napíšem...No to čo momentálne prežívam a akú mám skúsenosť s tzv."lekármi",už nemôžem ďalej len dusiť v sebe.A možno môj príspevok i pomôže s rozhodovaním,keď bude (a možno má),podobné problémy ako mám dlhodobo JA!Vopred upozorňujem,že sa trocha viacej rozpíšem,nakoľko sa to nedá vtesnať do dvoch viet...A teraz k veci.V roku 2014 v novembri,ma viezla prvý krát v živote sanitka na urgentný príjem,potom,čo som po prebudení dostal príšerné závraty a stavy na odpadnutie.(Písal som tu o tom v diskusii,je to ľahko dohľadateľné v rámci môjho nicku).A tak len stručne...Bola mi diagnostikovaná panická porucha.V živote som o tom svinstve nepočul."Získal" som ju tak povediac z večera na ráno,ako mi bolo neskôr vysvetlené z dlhodobého stresu.Začal som teda chodiť psychiatrovi (dlhá čakacia doba),lebo tie stavy sa už nedali vydržať!Denno-denne panické ataky,triašky,stavy na odpadnutie,keď som chcel spať,začalo ma škrtiť v krku a srdce išlo vyskočiť z hrude!Vonku som sa bál ísť ďalej od môjho bydliska,mal som strach z ľudí...Želal som si vtedy radšej zomrieť,až už pominie to utrpenie!(Kto zažil PP vie o čom píšem).Začala teda liečba antidepresívami (Elicea,predtým Trittico s ktorého som však mal nočné mory a bolo vysadené).Po určitom čase sa stav upravil a po niekoľko mesačnej PN,som začal chodiť do práce.(Strážil som obchod 12 hodín denne,bez možnosti si sadnúť a podobne).Bolo to vyčerpávajúce a do práce som musel ešte i dochádzať!Mimo to,že som nemohol vyjsť ani hore po schodoch,čo mi tak nohy opúchali a boleli z toho státia,sa ozývala neustále i psychika.Neskutočne mi horeli každý večer obe uši a dostával som návaly do hlavy...Začal som brať na noc Mirzaten.No raz som po ňom akosi "zabudol" ráno vstať a prúser bol na svete!Po troch mesiacoch som s tým sekol,nestálo to za tie peniaze (žobračenka),no udivuje ma i teraz s odstupom času,že vtedy som zvládal tie stovky ľudí denne okolo mňa,s mojou panickou poruchou a sociálnou fóbiou!No nejdem to tu všetko dopodrobna vypisovať,je to tak na dve knihy a bolo by to isto zaujímavé čítanie,čím si musí človek prejsť v tejto spoločnosti,len aby prežil!A teraz k súčastnosti a prečo sem vlastne píšem...Vďaka tej pliage PP,som nakoniec prišiel i o prácu ktorá ma konečne i bavila a bolo i viac peniažkov.Na rannej šichte a samozrejme bez akéhokoľvek vonkajšieho podnetu (v tom je tá choroba zákerná),som začal strácať tzv.pôdu pod nohami,ledva som sa udržal na nohách a mozog vydal povel:"uteč"!!!Ale ono to nešlo,nemohol som odísť z toho miesta,zdalo sa mi,že ma všetci pozorujú ako mi "šibe" a tých 100metrov na wc,boli príšernými...Trasúcimi rukami som do seba hodil 3 Neuroly a v panike ušiel na šatňu.Svet sa zdal nereálny a myslel som,že zošaliem a možno zomriem!V ten ďeň,som bol žiaľ v práci naposledy!Skončil som na PN.A teraz 27.5.,bude tomu rok a ja idem k svojej obvodnej "lekárke",ktorá ma len celý čas uráža,ponižuje a má ma asi za blázna!Invalidka nehrozí,to mi dala viacej krát na javo,že nemám nárok,hoc sa mi i kĺby rozpadajú v celom tele (potvrdená gonartróza)a mám problém sa i obliecť,pre tie príšerné bolesti!No keďže nadpis môjho príspevku je zrážka s psychiatriou,musím uviesť konečne pointu...K tomu môjmu (Miroslav M....o v PB),som chodil takmer šesť rokov až po šiesty február tochto roku,kedy ma tento "pán psychiater" z ničoho nič v podstate vyhodil na ulicu a rob si čo chceš!Ani dôvod mi neoznámil,len bol nesmierne vytočený,že na viackrát sa opakujúcu otázku "hľadáte si zamestnanie?!" (posledné mesiace sa len na to pýtal),som reagoval negatívne s mojím vysvetlením,že veď bez Neurolu nejdem ani do čakárne,niesom schopný si ísť sám na nákup a kolabovať som začal už i u svojej zubárky!Proste mi už liečba ani novými, neviem koľkými AD nezaberala!Arogantne mi oznámil vraj "spolupráca skončila"!A ja som sa ocitol v situácii,kedy vlastne nemám žiadnu pomoc,stav sa mi rapídne zhoršil,žiaden psychiater ma nechce zobrať,lebo vraj oni neberú pacientov od iných psychiatrov a obvoďáčka mi po mojej prosbe nech mi dáko pomôže povedala,že ja môžem ísť aj do Hábeša,že je to jedno!A vraj "dajte si nervy do poriadku a potom príďte"!!!Dokonca si vraj o mne zistila všetko v rámci môjho bydliska,nakoľko sa o to dáka dobrá duša postarala a riadne ma poohovárala!Cítim sa ako totálny "odľud".A pritom chcem "len" ich pomoc.Veď preto tam chodím...Čo mám preboha v tejto situácii robiť?V stredu k nej idem a bojím sa,že tam skolabujem,čo je ku mne tak príšerne arogantná a nemá záujem ma ani vyšetrovať,keďže je presvedčená,že u mňa je problém v hlave!Takže psychicky chorý človek už nieje človekom?Ako mám po týchto skúsenostiach ešte veriť týmto inštitúciám?!P.S.:Chodím krátko i psychologičke,no zatiaľ nepociťujem,žeby mi to dáko pomáhalo.Mám vraj cvičiť dýchanie do žalúdka,avšak to,že som bez práce,bez peňazí a lekári mi hádžu polená pod nohy,asi ťažko "predýcham"...Som totálne v koncoch.A choroba pokračuje a naberá silu,lebo život je veľmi ťažký bez lásky,empatie,pochopenia a podpory citlivého človeka...Sorry,za vyčerpávajúci príspevok,no je toho ešte veľa,čo by som chcel povedať,posťažovať sa,no som sám bez priateľou,či blízkej osoby.Ďakujem,ak ste si to prečítali až dokonca a potešia i dáke rady,možno od "spolutrpiacich".Pekný deň!

Sizyfos671

Ahojte!Ďakujem za Vaše odpovede.Je mi žiaľ stále veľmi zle,24hodín denne.V celom tele mi neskutočne "pracujú" nervy a neviem s tým nič robiť.Nemôžem už ani spávať,pre tú depresiu!Naivne som si myslel,že to dám i bez AD-čiek,raz sa mi to už i podarilo a bol som rok bez,no nebol som úplne psychicky v poriadku.Do práce som chodil pod vplyvom Neurolu,aby som vôbec podal aký-taký výkon.Potom prišiel v práci na nočnej strašný záchvat a zasa som džobal tie "bobule"!Ale nebolo to až také príšerné,ako teraz po vysadení Sertralinu.Dnes som pri obede dostal taký nervový záchvat,že som už zvažoval privolanie RZP.No počítam,že by ma poslali,po zistení "diagnózy" niekam...A do toho tá corona!Uff!Bude to náročné!Zajtra mi teda končí PN a so sociálnou fóbiou,pôjdem na úrad práce.(Minule som tam bol a doslova som odtiaľ zdrhol,čo mi tak prišlo zle z toľkých ľudí...).Je to sila,ako zo zdravého športujúceho chlapa sa zo dňa na deň stane takáto troska!Psychologička mi len potvrdila,že to mám z dlhodobého stresu a pomyselná nádoba proste pretiekla!Som proste už od malička citlivý,asi až príliš.Viem sa rozplakať,i keď sa stane niekomu cudziemu nešťastie,ako teraz naposledy,to uherené 8-ročné dievčatko v aute!Život v tejto dobe je pre bežného človeka príliš náročný,je uponáhľaná doba,mizerné platy atď.Mám sto chutí utiecť niekam na opustený ostrov,preč od ľudí a od tochto systému.Vyčerpáva ma to neskutočne...P.S.:Pre Almarinos...SBS kurz som robil samozrejme ešte v úplnom zdraví a dokonca 7 rokov pôsobil v jednej Kórejskej firme (24-hodinové šichty,zavretý v malej búde).Mám taký dojem,že presne to bol spúšťač,teda okrem rozchodu s priateľkou.Deň tam,potom dva dni voľno a zasa do práce.Budem to mať teraz ťažké,lebo s touto pliagou menom panická porucha skončím v každej práci,kradnúť som sa nenaučil a nikde ma už asi nevezmú i vzhľadom na môj vek!(53rokov).Pre Carie...pravdu si napísala,no kde nájsť toho empatického lekára,či psychiatra?Budem zháňať,iné mi neostáva,lebo sám si v tomto nepomôžem.Ešte raz díky Vám za reakcie a poteším sa ak sa ešte niekto ozvete.Pekný večer prajem!

Almarinos

Ahoj. Cital som ten tvoj prispevok z r. 2015. Asi to si myslel.
Ja som len tak svacol na google panic disorder CBD oil
a zistilo mi ze bol robeny vyskum a potvrdili sa ucinky CBD oleja na panicku poruchu. Mohol by si teda skusit

www.ncbi.nlm.nih.gov

abstrakt
Panická porucha (PD) je porucha psychiatrie, ktorá postihuje približne 5% celosvetovej populácie. V súčasnosti sú dlhodobými selektívnymi inhibítormi spätného vychytávania serotonínu (SSRI) liečbou PD v prvej línii; bežné profily vedľajších účinkov a liekové interakcie však môžu viesť k tomu, že pacienti prestanú s liečbou, čo vedie k recidíve symptómov PD. Cannabidiol (CBD) je hlavnou nepsychotomimetickou zložkou rastliny Cannabis sativa s antivexitívnymi vlastnosťami, ktorá bola navrhnutá ako alternatíva pri liečbe úzkostných porúch. Cieľom tohto prehľadu bolo prediskutovať účinky a mechanizmy zapojené do domnelých antipanických účinkov CBD.

metódy

elektronická databáza sa použila ako zdroj štúdií vybraných na základe štúdií zistených krížením nasledujúcich kľúčových slov: kanabidiol a panická porucha; kanabidiol a úzkosť, kanabidiol a 5-HT1A receptor).

VÝSLEDKY

Do tohto prehľadu sme zahrnuli experimentálne laboratórne štúdie na zvieratách a na ľuďoch, ktoré skúmali domnelé antipanické vlastnosti CBD. Celkovo hodnotené štúdie jasne naznačujú anxiolytický účinok CBD u zvieracích modelov aj u zdravých dobrovoľníkov.

ZÁVER

Zdá sa, že CBD je sľubným liekom na liečenie PD. Na objasnenie špecifického mechanizmu účinku CBD a bezpečných a ideálnych terapeutických dávok tejto zlúčeniny sú však jednoznačne potrebné nové klinické štúdie, ktoré zahŕňajú pacientov s PD diagnózou.

Kľúčové slová: Zvieracie modely, kanabidiol, štúdie na ľuďoch, receptory 5-HT1A, panická porucha, serotonín

slovenskypacient.sk

Dalsia vec- kup si magnesium glycinate. To pomaha na uzkost a podobne stavy. Ja mam tiez soc. fobiu. A SBS by som si ani nedovolil urobit. Takze to ta obdivujem. A nepotreboval si nejaky psychiatricky posudok na SBS? Lebo soc. fobia a SBS to sa vylucuje nie? Co keby si mal niekoho skontrolovat ci kradol? Zvladol by si to?

A z celeho tvojho prispevku citim, ze di sa spolahol len na tych lekarov. To je chyba. Hladaj preto alternativne moznosti liecby

Carie

S nasimi lekarmi je to casto tak, su arogantni, namysleny a uziapany. Ja som mala tiez taku obvodacku a zmenila som ju. Zmen aj ty a najdi si aj ineho psychiatra. Pozri si na nete kde aky su aj s recenziami a potom skus nejakych obvolat a spytat sa ci beru novych pacientov. Nemyslim, ze ta nikto nevezme. Mnohi neberu radi narkomanov lebo s nimi maju velke peoblemy, ale to ty predsa nie si. Urcite nejakeho najdes. Mne sa raz tiez stalo ze ma z nicoho nic vyhodil zo svojej evidencie lekar a moju kartu poslal k uplne inemu lekarovi u ktoreho som nikdy predtym nebola, lrbo vraj k nemu odvodne patrim. Dala som nanho staznost ktoru mi sice uznali ako opravnenu ale lekara len slovne upozornili nech to nerobi, inak sa mu nic nestalo. Co urobil tvoj psychiater s tvojou kartou? Nema pravo ta odstavit od lekarskej starostlivosti ktoru potrebujes.