Práca ZŤP

Príspevok v téme: Práca ZŤP
miki25

Dobrý deň, som na invalidnom dôchodku. Ako to je so ZŤP zamestnaním. Dá sa niečo nájsť? Čo by ste vyskúšali? Uvítam akékoľvek vaše pracovné skúsenosti. Vzhľadom na svoje zdravotné obmedzenia som na nič neprišiel. Malo by ísť o prácu, v ktorej nie je žiaden stres ani tlak na výkony, pretože dôjde ku zhoršeniu stavu. Tiež malo by ísť o prácu max. na 4 hodiny. Chránené dielne v okolí sú problém, keďže vyžadujú také výkony ako od zdravých ľudí. Ja nie som vďaka slabej koncentrácii manuálne zručný. Na nič také som neprišiel, možno práca v administratíve, ale v administratíve chce pracovať každý.

snejty

Mozes byt konkretnejsi? Co presne si studoval? SS aj VS? Na akej urovni je znalost cudzich jazykov? Na akej urovni ovladas pracu s PC (kedze spominas aj administrativu)?

miki25

Vzdelanie mám vysokoškolské prvého stupňa, bohužiaľ 2. stupeň so svojou chorobou už som nedal. Nešlo to. Som ochotný robiť hocičo na polovičný úväzok, čiže max. 4 hodiny. Ja si prácu nevyberám veľmi. Malo by ísť o prácu, v ktorej je minimum stresu ako aj tlaku na výkony. So svojím duševným ochorením by som to nezvládol. S učením som na tom dosť zle. Chodil som aj ku jednej psychologičke a nedokázal som sa naučiť ani elementárne vecí pre život, čo potrebujem.

miki25

Ja momentálne sa oboznamujem so súčasnou situáciou. Mám obchodené len chránené dielne, na tú prácu som tiež pomalý. Netuším, kde by som mohol niečo nájsť. Najlepšie by bolo keby bol to nejaký home office a mohol by som pracovať z domova. Bojím sa, že práca pre mňa nie je ako som napísal v úvode tejto témy. Všade samý stres a tlak, čo by mi zhoršilo zdravotný stav. Niečo také ako roznášať letáky sa mi kvôli 30 eurám mesačne nechce robiť. To prenechám radšej študentom, tým to pomôže.

erikakika

Veľmi dobre viem o čom hovoríš. Tiež som ZŤP a už skoro rok si hľadám prácu, Posielam životopisy na rôzne pracovné ponuky, ale väčšinou je to bez spätnej odozvy. Jedným časom som chodila pomáhať jednej tete s pečením, Mojím najväčším problémom je to, že mám problém s komunikáciou a práca mi trvá pomalšie ako zdravému . Posielala som ponuky aj na upratovanie bytoviek. V ponuke je napísané že príjmu aj ZŤP, ale nikto sa mi neozval. Bolo to asi pred 5 mesiacmi a viem že ešte stále hľadajú. Skúšala som už aj všetky chránené dielne v okolí, ale nikde nemajú voľné miesto. :(
Dúfam,že sa ti podarí nájsť si prácu.