Práca ZŤP

Príspevok v téme: Práca ZŤP
miki25

Dobrý deň, som na invalidnom dôchodku. Ako to je so ZŤP zamestnaním. Dá sa niečo nájsť? Čo by ste vyskúšali? Uvítam akékoľvek vaše pracovné skúsenosti. Vzhľadom na svoje zdravotné obmedzenia som na nič neprišiel. Malo by ísť o prácu, v ktorej nie je žiaden stres ani tlak na výkony, pretože dôjde ku zhoršeniu stavu. Tiež malo by ísť o prácu max. na 4 hodiny. Chránené dielne v okolí sú problém, keďže vyžadujú také výkony ako od zdravých ľudí. Ja nie som vďaka slabej koncentrácii manuálne zručný. Na nič také som neprišiel, možno práca v administratíve, ale v administratíve chce pracovať každý.

miki25

Tak nemám to ešte vybavené. Je veľký problém sa sfotiť v mojom meste, tak to stále odkladám. Nemám žiadne obmedzenie pohybu.

Inteligencia je slabá, netvrdím že som drevorubač. IQ podľa posledného posudku len 91. Škola mi išla pred chorobou veľmi dobre. Nemal som žiadne problémy. Bohužiaľ poslednú skúšku na inžiniera som už nespravil, čo je škoda. Tak choroba si čas nevyberá. Je to škoda, lebo už som sa pomaly tešil na Ing. Bolo to blízko...

Almarinos

Kedze mas ZTP,.tak asi mas vlaky aj autobusy zadara ze? Chodit tak po meste alebo po lese mozes? Nemas obmedzenie pohybu?
Co sa tuka mna schizo zrejme nemam,.ale mam iba urcite crty schizofrenie. To co som sa dozvedel o tejto chorobe ma.mna celkom nesedi.
A co tvoja inteligencia,.ako.si na tom s chapanim veci? Dal si sa na ekonomicku VS, ako to islo pred chorobou?

miki25

Nebol som nikdy nejaký rýchly resp. väčšinou bolo tak, že učil som sa vecí pomalšie. Časom som získal veľmi dobrú zručnosť a robil som tak rýchlo ako ostatný. Teraz vďaka zlej koncentrácii sa neviem nič naučiť. U mňa je to chorobou nie vekom. S tou koncentráciou má problém veľa ľudí so schizofréniou. To patrí ku nášmu ochoreniu. Články tak väčšinou sa snažím len 1-2 za týždeň na cca. 1 stranu niekedy vyjde na menej ako stranu. Nepíšem ich väčšinou naraz. Zaujímavé tiež je aj to, že v elektronickej forme môžem viacej čítať ako v papierovej. Napr. keď prečítam knihu tak väčšinou nedám ani jednu stranu aj preto nečítam knihy, ale môžem čítať články na internete. Väčšinou viem dobre, kde dávam svoje vecí, nemám síce v nich poriadok, ale viem kde čo je. Nie nebol šikanovaný. Mne ochorenie spustil stres a zlý fyzický stav.

Almarinos

Ahoj miko. Zhodneme sa vo viacerych veciach, az mi je to podozrivé! :)
Píšeš že si poalý. Aj ja som, ale až tak moc ako ty to asi nie. Bol si taký pomalý už odmala a toto sa ti postupnr zhoršilo? Kontinuálne si sa stal ešte pomalším bez ohľadu na to, či si dostával elektrošoky?
Zaujala ma aj tá tvoja koncentrácia. Čudujem sa ti, že pri tej slabej koncentrácii ešte píšeš články zadarmo! Nerobí ti to problém písať články, lebo nemáš koncentráciu?
Tá koncentrácia sa to zhoršuje vekom? Volakedy to bolo lepšie?
Čo platí aj pre mňa je to, že momentálne by som ani ja sa nemohol učiť nové učivo trebárs na SŠ.Mám veľký problém s učením.. Ale ty si na tom horšie keď nie si schopný prečítať stranu. Verím ti, lebo ja tiež dokážem prečítať obmedz. počet strán. Volakedy to také ale nebolo.

A stáva sa ti aj to, že niečo niekam dáš a už hneď nevieš kde si to položil a nadávas na to?

A nemáš náhodou syndróm vyhorenia? Alebo nebol si šikanovaný? Skús odpovedať na všetky otázky, aby som vedel. Díky.

miki25

Ahoj, Majushinqa22 skúšal som niekedy. Bolo to v pohode, dobrá práca ale veľmi málo peňazí. Ako študentovi mi to stačilo, ale teraz ako invalidný dôchodca nebudem robiť za 20-30 eur. Za tých pár eur mi to nestojí, aby mi znížili dôchodok. Teraz mám plný invalidný a nemusím ani nejako pracovať za nejaké tie drobné.

Majushinqa22

A z akého regiónu pochádzaš?Ja by som kľudne roznasala,keď nič iné nieje.Ci si už skúšal niekedy?;)

miki25

So psychiatrom som nehovoril ešte. Pre psychologičku je to SCIFI, nie je to diagnóza podľa nej vôbec na prácu. Bude asi tak ako píšeš budem tráviť voľný čas písaním. Koniec koncov píšem už teraz pre jeden šachový blog, ale tam mi vedia zabezpečiť, že sa objaví len jeden článok za týždeň. Článkov mám napísané hordy na nejaký ten polrok. Tak si dám prestávku a začnem písať o niečom inom.

miki25

erikakika, tak je to tak ako píšeš. V serióznej práci by si peniaze nepýtali od teba. Aj keby niečo stalo, tak by investovali by ich do teba. Zase tých 15 eur je smiešná suma pre taký podnik, aj keby mali by s tým nejaké náklady. Je to škoda no, ale čakal som niečo podobné. Dobre, že som sa poradil s rodičmi.

snejty

Z tvojho popisu veru vela veci robit nemozes. Radil si sa s tvojou psychiatrickou? Ona ti odporuca pracovat? Myslim, ze ona pozna tvoj zdravotny stav a mal by si sa riadit jej nazorom.

Este mas moznost z domu vyplnat dotazniky. Je to popisane aj v tomto clanku, tak si pripadne o tom skus nacitat viac.
www.spacesusi-mamou.cz

Dalej by si sa mohol naucit fotit a predavat fotky webovym portalom.

Alebo zacni pisat blog a casom, ked ziskas navstevnost nan budes umiestnovat platene clanky. Precitaj si viac o copywritingu.

Vsetko je to vsak len zarobok vo vyske vreckoveho.