Práca ZŤP

Príspevok v téme: Práca ZŤP
miki25

Dobrý deň, som na invalidnom dôchodku. Ako to je so ZŤP zamestnaním. Dá sa niečo nájsť? Čo by ste vyskúšali? Uvítam akékoľvek vaše pracovné skúsenosti. Vzhľadom na svoje zdravotné obmedzenia som na nič neprišiel. Malo by ísť o prácu, v ktorej nie je žiaden stres ani tlak na výkony, pretože dôjde ku zhoršeniu stavu. Tiež malo by ísť o prácu max. na 4 hodiny. Chránené dielne v okolí sú problém, keďže vyžadujú také výkony ako od zdravých ľudí. Ja nie som vďaka slabej koncentrácii manuálne zručný. Na nič také som neprišiel, možno práca v administratíve, ale v administratíve chce pracovať každý.

erikakika

Skúšala som. Ja som jej písal mail, ale keď som požiadala o bližšie informácie bolo mi povedané že v prvom rade si musím zakúpiť pracovné materiály za ktoré zaplatíš 15 eur. Nebola by to zlá práca, ale neviem či to nebude len nejaký podvod, pretože som čítala nejaké články a všade písalo, že keď vyžadujú aby si si niečo zakúpil tak ide o podvod.. Ale mohol by si napríklad robiť prieskumy aj keď veľa to nezarobíš,ale aspoň niečo. Alebo som videla aj ponuky na prácu z domu, ako telefonický anketár.

miki25

Ahoj erikakika, skúšala si? Berú ešte tam? Zodpovedá to mojej predstave, také presne niečo by som si chcel nájsť. Musím sa poradiť s rodičmi, že by som chcel skúsiť tú prácu. Som zvedavý, že čo mi na to povedia...

miki25

Ďakujem za ďalšie reakcie. Možno písať záverečné práce by bola cesta, ale mám jeden problém nemôžem čítať vôbec knihy. Na čítanie kníh nemám koncentráciu. U mňa prečítať len jednu stranu je na metál. Tiež nemám ani kreativitu, choroba mi to zabila.

Richsasa máš pravdu najviac by mi pasovalo, keby som pracoval doma. Problém je ten, že nájsť nejakú serióznu robotu, ktorá by sa dala robiť doma je ťažké...

ahjajjaj

ahoj, môžeš sa prihlásiť na zaverecneprace.sk, a tam vypracovať niečo vo svojom obore. POtrebuješ na to fotokópiu svojho diplomu. Pracuješ doma, z vlastného PC a mesačne posielaš faktúry. Ani sa v práci nepretrhneš, aj sa budeš cítiť osožnejší.

miki25

Ahoj bestt3 to je dobrý nápad, ale skúšal som to počas školy, keď som bol zdravý a na polovičný úväzok nechceli ma v žiadnej banke. Vraj polovičné úväzky v bankách ani nie sú. Navyše práca v banke je dosť stresujúca a nie je jednoduchá. Chcel by som niečo jednoduchšie. Vplyvom choroby mám aj znížené IQ.

miki25

Študoval som bankový manažment. Problém je ten, že všetko som zabudol. Elektrošoky mi zničili úplne pamäť. Jazyky ako tak ovládam na TUKE mal som za sebou aj odbornú skúšku v angličtine. Rád by som pracoval z domova, ale obávam sa, že by to bolo len zadarmo a nikto by mi nechcel za to zaplatiť. Píšem články zadarmo pre jeden šachový web, čiže dalo by sa to možno, ale neviem no že či potrebujú takých...

snejty

Mozno by si mohol skusit pracu z domu - pisanie clankov pre weby, preklady z cudzich jazykov atd. Vela sice nezarobis, no mozno ako vreckove k invalidnemu dochodku by to slo. Stres a tlak na vykony je dnes zial asi vsade a najmä v administrative.