Skleroza multiplex

Simonettka

Ahojte,náhodne som objavila túto stránku tu je link-www.knivic.unas.cz
-sú tam v celku zaujímavé a užitočné informácie ako bojovať so sklerozou.

tina78

RNG keby mas pravdu parazity by zamorovali aj starsiu generaciu takze by nebolo vekove obmedzenie a prinajme si kolko pripadov je takych ktorym zistili sm naprikad po 5Otke?

ja si skor myslim ze to je ockovanim
vacsinou ockuju mladych ludi a deti u ktorych sa potom poblazni imunitny system preto sm maju prevazne vsetko mladi ludia

RNG

Nuz keby to bolo genetikou, tak ten pocet tzv autoimunnych nemoze predsa prudko rast.
Predsa sa nemoze prudko z roka na rok menit genetika.
Takze sa musia hladat ine priciny, ako zamorenie, mikroby, parazity a podobne.
To cloveku da logika, na to netreba byt ani Einstein, ani netreba mat lekarske vzdelanie.
SAtepenie je prame zamorenie , rozno do tela.
Mikroby su coraz castejsie, najma virusy a mnohe dnes odolne na antibiotika bakterie, L-formy a mykoplazmy.
No a parazitov je coraz viac, tj ich rozsirovanie, lebo ludia ovela viac cestuju a potraviny a ine produkty cestuju krizom krazom po svete a s nimi aj kedysi lokalne nakazy.

tina78

aky narast SMkarov a stale pribuda vela mladych ludi ktori trpia tymto ochorenim

stale rozmyslam v com to bude ze sa imunita tak zblazni

moja matka si mysli ze je to ockovanim
lenze keby si to doktori priznali tak by nam museli vyplatit odskodnenie

zsanna

mohli by ste mi vyjadriť k WOBENZYM-u, nakoľko moja dcéra to berie už 2 roky do zadu.... pred dvoma rokmi mala dvojité videnie, vtedy jej spravili lumbálku aj MR, ale do minulého roka mali sme diagnózu demiel. ochorenie, a v septembri po novom MR, viac ložísk, a jednoznačne SM.teraz uvažujem či kúpiť Wobenzym ďalej, alebo radšej Omega 3, zinok, Milgamma, čo vidím že aj vy beriete. ´dakujem za odpovede:)

zsanna

Ahojte, ja mám taký istý problém ako ELA, moja dcérka vysokoškoláčka ,21 ročná tiež má SM, diagnostikovali minulý rok v novembri, teraz už každý týždeň pýcha AVONEX.

majlo2

Nie netlačil som, mne pichanie nevadilo. Rozhodol sa tak "mudr" ako píšeš a ja som súhlasil lebo som o tom lieku kkt vedel, akurát mi povedal, že si mam pozret net. O možnej smrti alebo vysokej invalidite nič nespominal, len že sa to picha každy mesiac.