Skúsenosti s úzkostnou poruchou

Príspevok v téme: Skúsenosti s úzkostnou poruchou
Peggie26

Ahojte, :) chcela by som sa spýtať spolubojovníkov čo trpia ľahšími depresiami a úzkostnými poruchami.panickými poruchami ako to znášate? koľko vám trvalo kým ste mali ako taký pokoj od prepuknutia problému? čo vás motivuje?? mne úzkostná porucha prepukla pred 11. mesiacmi. Ochorela som a nevedeli 2 mesiace čo mi je strašili ma všelijakými diagnozami... tvrdili mi že to mám z rodinných problémov... keď mi určili diagnózu tak som sa doliečila bohužiaľ uzkostná porucha už neodišla. Mala som 4 väčšie záchvaty ... 1.x krát som si myslela že zomriem... 2. krát som si myslela že zošaliem čakala som kedy mi začnu halucinácie, potom sa mi vtierali myšlienky ako sa zblaznim zatvoria ma neuvidím rodinu alebo sa zblaznim a niekoho ohrozím alebo seba že sebe alebo niekomu niečo spravím.Nikdy som to nemala v úmysle iba som sa bála že o tom ani nebudem vedieť a pritom ani neviem prečo by som sa mala zblázniť a ako to vyzerá :D ... postupne sa po 5 mesiacoch samo začalo zlepšovať ale už som bola strašne vystrašená a ešte som. Bojím sa chorôb neustale sledujem svoje správanie a zdravie... asi 15 dní z mesiaca mám neprijemný pocit a som v takej obave že sa to vráti, navštevujem psychoterapie a veľmi mi pomáha šport... stavy zrútenia už nemám odišli sami ale bude mi ešte niekedy uplne dobre? budem ešte niekedy cítim uplný pokoj? život bez obavy ? zatiaľ ma to nijako neobmedzovalo v práci lebo aj keď som mala najhorší stav trval 1-2 dní a bola som práve mimo práce. Kým sa dá tak neberiem lieky.... ako ste na tom vy??? viem že týmito poruchami trpia mnohý ľudia... nie je zaujímave že sa v tom ,,stave" bojíme toho istého?

Jezisko

Ty si cely ban co ta je, zatial nevidim jediny relevantny prispevok od teba, iba rypacky ty trollko. Urazat osobu co pise, ze ma uzkosti lebo jej chybaju rodicia je uz iny level bahna, ty blbecek :D

Jezisko

DU je skratka pre dr*nuty unikat? Kde je admin ked tu zasa niekto spamuje a trolluje? Serie ta Keituska, ta si najde chlapa, lebo takych asexualov co nechcu decka je dost, ale o takeho ko**** ako ty ziadna ani nekopne :D:D

roberto610

Zdravím moj email roberto177@seznam.cz Ja mám za sebou tiež 2brutálne roky OCD uzkosti,depresie atd.. Rád pomožem pokecám a možno už aj poradím..kedykolvek napíšte.držte sa! Ja tu mám tiež založene 2témy ked chcete pozrite- "ocd a snim spojene ohavné myšlienky".

dejvid

Peggie26 no tak vidim ze ty to mas tiez pestre , tiez si na marodke ci zvladas chodit do prace/skoly? lebo ja som neni schopny odkedy hltam tie AD tak sa klepem ako nejaka troska ja neviem ci tie AD namna posobia opacne alebo co uz ci to mam vysadit. A s tym chrbtom ja uz neviem co s tym cvicim kazdy den ale to sa nelepsi vzdy si ho musim buchnut o zarubnu az sa mi to nachvilu napravi :) ale zachvilu je to naspat a tlaci ma to znova a dokola. ja uz rozmyslam aj nad operaciou lebo uz sa stym trapim dlhe roky

Peggie26

dejvid ja mám také problémy s hrudnou chrbticou že mi akoby stuhnu svaly medzi lopatkami a nemôžem dýchať ani sa predkloniť boli ma hrdlo sánka zle sa mi prehlta to mi začalo pred 3 rokmi. A potom to prestalo a dostala som tu úzkosť... teraz keď som bola športovať som dopadla tvrdo a chrbat mi tak scvaklo k sebe... večer som mala takú únavu že som sa nemohla pohnuť ťažko sa mi dýchalo bolelo ma v hrudi a pálila ma záha...dnes som sa na to pýtala na gastre a povedal že chrbtica mi môže robiť také problémy aké mám s dýchanim aj so žalúdkom... takže si myslím že to môže byť príčina lebo neustalí tlak čo ťa tlačí na srdce pľuca žaludok nie je nič moc na psychiku...a to ja robím také športy kde tie nárazy jednoducho mám stale...lebo aj pri tej uzskosti mam pocit že mam málo vzduchu...tiež sa mi nedarí s tým nič robiť mam tam nejaké uzliky a keď mi okolo nich zatuhnu svaly tak že to bude robiť problémy vraj sa stým nič nedá robiť. tiež cvičím... chodila som aj na fyzioterapie ale nepomáhali a blížili mi tak som to nechala ... a spevňujem chrbát inými športami... dúfam že keď ho budem mať uplne silný tak sa niečo zlepší... fakt je možné že to máme z toho...

modrá obloha ďakujem za radu.. už 2 mesiace som na zdravej strave cvíčim športujem hýbem sa ako sa dá... a je to zásadna vec k tomu zbaviť sa uzkosti a depresie nič iné podľa mňa ani neexistuje...................................

je mi smiešne že sme si dobrý čas vybrali na to mať uzkosť a depresie :D keď sa okolo nás deje čo sa deje. ...

Almarinos

Pre peggie aj pre modra obloha:
Pozrite sa na video "odlišná psychiatrie STANISLAV GROF" na youtube.
Niečo na tom podla mna bude. Ide o holotropné dýchanie. A pomocou neho sa dajú riešiť minulé traumy, ktoré v jedincovi žijú doteraz. Nejde o žiadne náboženstvo. Spomenul som si na to, keď peggie opisovala ako mala nejakú chorobu a potom nastali tie ataky. Chcem len upozorniť na to, že to môže mať aj
neželané účinky.

ModraObloha

Ahoj - Peggie26 Neviem to bohužial moc poradiť ale možem sa pokúsiť ti pomôct alebo aspon nejak nasmerovat aj iným smerom, nie nejde o naboženstvá a tak.. ale ide o stravovanie. Z vlastnej skusenosti velmi dobre viem že strava a životný štýl vplýva na psychiku do značnej miery.. možno je to hlavný faktor.. preto by som ti rad dal do povedomia aj tuto stránku veci a trošku prinutil popremýšlat ako vypadá tvoja strava? Odporučam ti popracovat na tom, nejake rady ti dat možem všetko je to ale individuálne a treba sa sledovať čo ti funguje fajn čo nie.. všeobecne by si samala vyhýbať zpracovaným potravnám - napriklad umele sladkosti ( mimo ovocie a horke čokolády ) sladké vody.. prepálené jedla na podradných olejoch ako su rastlinne oleje - maju vysoký pomer PUFA tukov ktoré su velmi nachylné na oxidáciu.. k tomu vysoké množstvo omega 6 mastných kyselín čo naše telo využíva na boj proti bakteriam v podobe zápalu.. (prozapalové) celkovo rýchle sacharidy (s vysokým glyekmickým indexom) by si mala nahradit niečím rozumným a kombinovat to aj s optimalnym množstvom kvalitného tuku aby sa ešte viac spomalil glykemický index a tvoje telo nezaživalo šoky v podobe hyper a hypoglykémie. Kvalitné tuky - kokosový,olivový, maslo, avokadový, živočíšne masti .. samozrejme s mierou.. Ak si skôr vegetarianka alebo maš k tomu sklon odporčam Bkomplex ktorý je dobrý na psychiku... to isté Magnezium.. ale nie z lekárne ale nejaký kvalitnejši s vyššiou vstrebatelnostou a uživat každý den.. ak maš nanič spanok tiež to može zhoršovat stavy.. su to zakladné tipy ale za skúšku nič nedáš.. ak chceš pracovat na psychike tak asi nejake cviky na spôsob jogy alebo meditácie ale pravidelne .. pracovat na psychike je dost tažke. Možno by bolo dobre podporit črevnu mikrofloru nejakým probiotikom ale zase... kup si taký ktorý sa rozpustí až v čreve prípade jedz viac kvasených potravín.. z kratkodobeho hladiska asi nič moc rady z dlhodobeho je to možné riešenie.. aj ked neviem ako tvoja strava vypadá, možno že všetko uvedené robíš a aj tak maš problémy, v tom prípade ide asi o rozhadzane hormony alebo to ma suvis s neurotransmitermi v tele.. väčšina aminokyselin na podporu neurotransmiterov sa daju kupit v doplnkoch a nemusiš jest zbytočné lieky od psychiatra ktoré v podstate tiež ovplyvnuju hladiny neurostramiterov.. ale základ je strava..