Skúsenosti s úzkostnou poruchou

Príspevok v téme: Skúsenosti s úzkostnou poruchou
Peggie26

Ahojte, :) chcela by som sa spýtať spolubojovníkov čo trpia ľahšími depresiami a úzkostnými poruchami.panickými poruchami ako to znášate? koľko vám trvalo kým ste mali ako taký pokoj od prepuknutia problému? čo vás motivuje?? mne úzkostná porucha prepukla pred 11. mesiacmi. Ochorela som a nevedeli 2 mesiace čo mi je strašili ma všelijakými diagnozami... tvrdili mi že to mám z rodinných problémov... keď mi určili diagnózu tak som sa doliečila bohužiaľ uzkostná porucha už neodišla. Mala som 4 väčšie záchvaty ... 1.x krát som si myslela že zomriem... 2. krát som si myslela že zošaliem čakala som kedy mi začnu halucinácie, potom sa mi vtierali myšlienky ako sa zblaznim zatvoria ma neuvidím rodinu alebo sa zblaznim a niekoho ohrozím alebo seba že sebe alebo niekomu niečo spravím.Nikdy som to nemala v úmysle iba som sa bála že o tom ani nebudem vedieť a pritom ani neviem prečo by som sa mala zblázniť a ako to vyzerá :D ... postupne sa po 5 mesiacoch samo začalo zlepšovať ale už som bola strašne vystrašená a ešte som. Bojím sa chorôb neustale sledujem svoje správanie a zdravie... asi 15 dní z mesiaca mám neprijemný pocit a som v takej obave že sa to vráti, navštevujem psychoterapie a veľmi mi pomáha šport... stavy zrútenia už nemám odišli sami ale bude mi ešte niekedy uplne dobre? budem ešte niekedy cítim uplný pokoj? život bez obavy ? zatiaľ ma to nijako neobmedzovalo v práci lebo aj keď som mala najhorší stav trval 1-2 dní a bola som práve mimo práce. Kým sa dá tak neberiem lieky.... ako ste na tom vy??? viem že týmito poruchami trpia mnohý ľudia... nie je zaujímave že sa v tom ,,stave" bojíme toho istého?

dejvid

Keita uz som jej to navrhoval ale povedala ze to uz nechce menit a zvysila mi davkovanie lebo uz sme skusali najskor citalec ten mi nic nerobil potom paretin ten takisto nic potom cipralex ale z toho mi bolo zle a teraz mam alventu 150mg denne.

miki25

Tak ja mám schizofréniu a v čase atakoch som mal úzkosti tiež. Najdlhšie som mal úzkosti jeden mesiac nepretržite, kedy som mal dosť hrozné perzekučné bludy a dosť som sa o seba bál. Teraz sa snažím žiť menej stresujúco, prácu síce nemám. Som na invalidnom dôchodku. Snažím sa venovať svojim koníčkom. Chcel by som pomaly vracať sa do života, ale neviem či ako sa mi podarí. Predsudky voči schizofrenikom sú bohužiaľ veľké. Momentálne chodím na psychiatricky stacionár a rád by som pridal aj stretnutia s normálnymi ľuďmi. Uvažujem, že by som vstúpil do zväzu zdravotne postihnutých a pochodil po nejakých tých akciách a výletoch...

dejvid

Peggie26 ja mam takisto problem s hrudnou chrbticou dlhe roky moznoze to mam aj z toho vsetko, snazim sa cvicit kazdy den chrbticu aj do posilky chodim ale nejak sa mi to nedari napravit. A ty si natom ako uz mas chrbticu vporiadku?

Keita

dejvid, urcite ano, zle nastavena liecba moze sposobit viac skody ako uzitku. skus sa spytat dr, ci by ti nezmenila ad?

Keita

Jedine co si tu na fore odhalil je tvoja zavist a ubohost, ale ako tak citam v inej teme, uz ta odhalili. Zena zlatokopka by sa ani nepozrela na chlapa ako ty, mozes mat nadcasov aj do aleluja. Take pozeraju na iny level, na ktorom ty nikdy nebudes. Pretoze taki chlapi nevysedavaju na nete, a neurazaju chorych na fore o zdravi. Tak sup na kakavko k mamicke ponadavat si. Nahodou, ked na to zena ma, nech si uzije vyhody solventneho pana, je to o vzajomnej dohode, ja kazdej takej doprajem, kym sa nikomu neublizuje, je vsetko v najlepsom poriadku. Dopraj a bude ti dopriate.

Peggie26

Keita neboj vždy sa nájde človek ktorý potrebuje tvoju lásku :) len musíš nájsť. Ja som to tiež mala v rodine hrozne a skoro nikoho nemám a ešte sa musím pozerať ako sa moja rodina ničí alkoholom a dlhmi. Ja ale bojujem.
Dejvid mne to začalo tak že som mala vírus infekciu a chrbtica hrudná mi tlačila do toho postupne som dostala ešte syndrom draždivého čreva a to sa už ťažko dokopy znáša až som z toho dostala paniku a stále prítomný neprirodzený strach. Jedno čo môžem fakt poradiť je šport... nájdete pri tom rovnakých ľudí uvoľnite sa dáte zo seba všetko zlé preč... aj keď ste na dne tak to urobiť... Ja chvála Bohu nemám tie ataky tak často a snažím sa predchádzať tomu stravou cvičením a hlavne sa snažím vyhýbať hocičomu čo ma stresuje ... filmy nepríjemné, správy, ľudia, miesta ktoré su mi nepríjmne ... proste sa dať do kľudu.

Keita

A keby som si takeho nasla, co teba je do toho? Aj zeny, ktore maju rodicov a kopec priatelov maju takych, nezasluzi si aj taka, co nikoho nema a v zivote mala smolu, ci co? Je ti trnom v oku, ze niekto neskreckuje peniaze do ponozky, ale sa vie o ne podelit? Ked sa do takeho zamilujem a on do mna, nevidim ziadny problem ani v solventnom panovi. Strasne zavidite podaktori, vnutorne vas nieco zoziera a riesite si svoje komplexy na inych. Keby si tak kazdy hladel do svojho taniera a staral sa o seba, bolo by o vsetkych postarane.

dejvid

ahoj ja som na tom podobne, neviem ani vlastne co mi je, som na PNke uz asi pol roka zacalo to zavratmi pochodil som vsetky mozne vysetrenia a nic nezistili tak domna teraz pchaju vsetky mozne Antidepresiva a citim sa este horsie uz nedokazem ist ani von mam strach ist niekam a ked idem tak ma chyta panika a hned sa rozklepem. Vobec si neviem predstavit ist takto naspat do prace. Skoncim tiez ako bezdomovec asi neviem co budem robit. Mozu robit cloveku zle antidepresiva? Ked som pred uzivanim nemal ziadne uzkosti ci depresie.