Váha

Príspevok v téme: Váha
Izabela13

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Mám štrnásť rokov a nadváhu asi 10 kg. V našej rodine sme ale takí všetci. Mamina mi ale často pripomína, že mám oproti rovesníkom pár kg navyše. Dosť ma to trápi, nakoľko sa dosť hýbem, nechodím do fast foodov, jem denne aspoň 2 ks ovocia či zeleniny. Neviem, čo si mám o tom myslieť, ako to mám brať. Neviete mi nejako poradiť? A viem že najľahšie by bolo schudnúť.

swistica

Poznas BMI index? Skus si do BMI kalkulacky nahodit svoje udaje. Dozvies sa, ze mas normalnu vahu.

Ako sa prejavuju alergie? Mas ich oficialne diagnostikovane u lekara?

Izabela13

A Omen, prečo ste napísali alergie v úvodzovkách? Je predsa prirodzené že ľudia niektoré produkty nemôžu jesť a to nie preto, že vy nechceli, ale preto, že im to ich zdravie nedovoľuje

Izabela13

Mám alergie na: arašidy, lepok, kakao, niektoré mliečne výrobky, citrusové plody, jahody, brokolica, majonéza, niektoré koreniny.
A vážim 58 kg pri výške 165 cm

Tomass 12345

swistica :

Píšem z druhého profilu kedže predchadzajuci mi bol zablokovaný.

Prečo si myslíš že pri diéte ktoru som jej napísal by autorka neschudla ?

Mirusik13

Pridaj trosku viacej pohybu, najskor skus iba lahku chodzu, neskor mozes vyskusat beh a uvidis ze kila pojdu dolu :) dolezite je upravit aj stravu, papaj vela zeleniny, obmedz sladkosti a sladene napoje a tiez menej peciva... Ja som mala kedysi tiez nadvahu cca 10 kg, pri mojich 173cm som vazila 72kg? potom som presla na veganstvo, a behom 3 mesiacov 10kg dolu :)

Izabela13

Ďakujem. Takto podobne sa.stravujem, ale keďže mám množstvo alergií,nie vždy sa mi podarí niečo obmedziť a nahradiť to iným.... ?

swistica

Odpoved nizsie si nevsimaj. Muzi maju jednak iny metabolizmus a Tomas ma/mal nejake zdravotne problemy, ktore tiez vplyvaju na vahu.

Co mozes urobit:
- uplne vysadit sladkosti (ak budes mat chut na sladke, daj si 80 % horku cokoladu)
- vysadit kecup, horcicu, tatarsku omacku, dressingy, rozne syrove omacky
- obmedzit mliecne produkty - najmä jogurty, smotany
- obmedzit pecivo, ryzu, zemiaky, cize sacharidy
- na obed si ako prilohu k mäsu davaj vela zeleniny
- jedz pravidelne a vyhni sa dietam
- pit iba nesladene napoje
- sportuj