Váha

Príspevok v téme: Váha
Izabela13

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Mám štrnásť rokov a nadváhu asi 10 kg. V našej rodine sme ale takí všetci. Mamina mi ale často pripomína, že mám oproti rovesníkom pár kg navyše. Dosť ma to trápi, nakoľko sa dosť hýbem, nechodím do fast foodov, jem denne aspoň 2 ks ovocia či zeleniny. Neviem, čo si mám o tom myslieť, ako to mám brať. Neviete mi nejako poradiť? A viem že najľahšie by bolo schudnúť.

Tomass 12345

Máš normálnu váhu a ty si myslíš že máš 10 kilo nadváhu ? Mas anorekticke sklony a pokial to bude u teba pokracovat tak zájdi s tým k psychiatrovi dokial nebude u teba neskoro !!!

swistica

Alergia na znacku neexistuje.

Opätovne ti pisem, aby si si prestudovala lekarske spravy, nezname slova googlila a aby si sa zamerala na vysledky testov.

Izabela13

Vy ste ma len zle pochopili. Ja som to myslela obrazne. Mliečne výrobky ako alergiu na presnú značku. Neviem prečo, ale niekedy sa mi stane, že keď si nedám pozor a kúpim si jogurt, alebo tvaroh v ktorom sa nachádza nejaká LÁTKA na ktorú mám alergiu, sa mi objavuje ekzém. Aj s koreninami som to myslela takto. Aj pracie prášky. Mamina vraví, že nemôže používať napr. Rex, pretože mi to dráždi kožu.( A áno aj to mám diagnostikované od lekára) Alergické testy mi robili viac krát, a aj pani doktorka vravela, že mám alergie, nie intoleranciu. Ešte raz ďakujem ,a pomoc.

Omen

Milá Izabela,
tým, že som použila úvodzovky v slove alergia, som to slovo zvýraznila - bola som zvedavá LEN na alergie! Medzi alergiou, intoleranciou a tým, čo "ľuďom zdravie nedovoľuje" je obrovský rozdiel. Aj keď príznaky medzi alergiou a intoleranciou môžu byť rovnaké, alergiou je len to, na čom sa zúčastňuje imunitný systém. Toľko v skratke, pochopila?

Alergia "na niektoré mliečne výrobky" n e e x i s t u j e! Buď máš alergiu na mlieko, laktózovú intoleranciu...
"Niektoré koreniny", mala by si vedieť presne, ktoré sú to, aby si sa im dokázala vyhnúť. Inak tým, že máš túto alergiu, máš aj alergiu na majonézu!
Alergia sa prejavuje aj ekzémom!
Z alergií sa môže vyvinúť astma!

Nadváhu r o z h o d n e nemáš, naopak máš o p t i m á l n u váhu! Vyhýbaj sa alergénom, aj skrytým a ako ti tu už napísali sladkostiam.

Izabela13

Ale ekzém je jedným z prejavov alergií. Pozrite si aj intern. stránku www.imunovital.sk, ak mi neveríte. Mne sa aspoň vždy prejavovali alergie ekzémom, dýchacími problémami, mám dokonca astmu. Mamina mi vravela, že keď som sa narodila, diagnostikovali mi toľko alergií, a časom som dostala astmu . Možno poviete, že to nie je reálne, že to určite nie sú alergie a nemôžem mat z alergií astmu, ale pravda je, že ja s tým žijem už 14 rokov. Ešte raz ďakujem za pomoc

swistica

Alergia sa ekzemom neprejavuje. Nevravim ze ti nic nie je, ale asi si si zle precitala vysledky. Precitaj si poriadne lekarsku spravu a pozri si rozdiel medzi alergiou a intoleranciou.

Izabela13

Asi pred dvoma mesiacmi. A zle som sa vyjadrila, mám alergiu na nejakú zložku v majonéze, len si už presne nepamätám čo to bolo. A prejavuje sa.mi to ekzémom na celom tele.

swistica

Potravinove alergie sa vekom menia. Testy sa pravidelne opakuju. V testoch na potravinove alergie urcite nie je majoneza.
Cize kedy ti robili testy, aky lekar a ako sa alergie prejavuju?