Váha

Príspevok v téme: Váha
Izabela13

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Mám štrnásť rokov a nadváhu asi 10 kg. V našej rodine sme ale takí všetci. Mamina mi ale často pripomína, že mám oproti rovesníkom pár kg navyše. Dosť ma to trápi, nakoľko sa dosť hýbem, nechodím do fast foodov, jem denne aspoň 2 ks ovocia či zeleniny. Neviem, čo si mám o tom myslieť, ako to mám brať. Neviete mi nejako poradiť? A viem že najľahšie by bolo schudnúť.

Izabela13

Nepovedala som, že sa nezdravo stravujeme. A s maminou sa o tom porozprávam keď sa vráti... Ďakujem za všetky rady.

Izabela13

Prečo si myslíte, že celá naša rodina má zle stravovacie návyky? A keď som si počítala ten BMI index, tak mi vyšlo, že je to normálna váha, asi som len mala taký pocit, že jeho nadváha (možno je to aj tým vekom). A viem,že mamina to myslela dobre,možno aj preto, že keď som bola malá, mala som reumatickú chorobu a dosť som pribrala z liekov, tak asi chcela, aby som netrpela tou váhou, pretože je to dosť nanervy... Navyše, každý týždeň ideme niekam športovať, či lyžovať, plávať, alebo len tak na turistiku, stravujem sa až príliš zdravo, nechodíme do fast foodov, čo je len dobre, takže myslím, že to nie je najhoršie...

dratha87

ked ste vsetci doma taki, tak to proste mas aj v genoch. ak budes chciet schudnut, budes musiet este viac cvicit a obmedzovat sa. mas v tomto nevyhodu, ze to jednoducho mas po rodicoch, starych rodicoch, atd.

Izabela13

Práve že som si to čítala. A mamina mi nemohla nič povedať, keďže je už týždeň na služobnej ceste na Floride. A prečo stále rozoberáte moje alergie, keď som sa pýtala na úplne iný problém? Ďakujem za rady, ale už viac nechcem s vami rozprávať na tému alergií. A ak chcete, napíšte mi váš mail a kľudne vám pošlem kópiu lekárskej správy, aby ste mi mohli uveriť.

swistica

Tvrdohlavost nad tvrdohlavost. Namiesto toho, aby si si precitala co ti lekar vlastne zistil, tak budes reprodukovat co ti povedala mama. Ved preco nenapises co konkretne ti zistili? Stale len zlozky, zlozky, zlozky ... A sama nevies.