Veľká hrča v prsníku...

Príspevok v téme: Veľká hrča v prsníku...
cooldjka

Ahojte.Mám cerstvych 18 rokov a v pravom prsníku som si nasla obrovskú hrcu. Mam relativne velke prsia,preto neviem,ako dlho ju tam mam. neboli,ani nie je zacervenana,nemam teplotu,ale tlaci sa smerom vonku z prsnika,smerom k bradavke,teda je najlepsie hmatatelna na pokozke bradavky. Velka je asi ako golfova lopticka,moze mat rozmery,ze by sa vosla do zovretej dlane. Neviete mi povedsat co s tym..?co to moze byt? odkedy som ju nasla,tak sa nezvacsila ani nezmensila.ma taky hrckovy povrch ako zrezenina nejaka,lenze som sa nikde nebuchla..mohol by prosim napisat niekto kto mal napriklad aj tukovu hrcku,ze ako sa to prejavovalo,odstranilo..adt..budem rada za kazdu reakciu..dakujem. a drzte prsty

1962

ahoj Trash, chcem sa opýtať ako rýchlo sa ti objavila tá veľká hrča, mne zo dňa na deň v druhý deň ako som dostala menštruáciu, tá mi už skončila, ale hrča mi nezmizla, zdá sa mi že je pohyblivá, aspoň si myslím

soffa

1962 chod ku gynekologovi nech ta posle na ultrazvuk...ja mam tukovu malu centimetrovu hrcu a na ultrazvuk chodim pravidelne raz za rok..sice z tukovej nemoze nic byt,to mi povedal doktor,ale keby ze sa to zvacsovalo tak sa to da vybrat.preto tie kontroly.sice neviem kolko mas rokov ale po 25 bezdetne chodia na ultrazvuk kazdy rok a po 2 negativnych vysledkov je rocna pauza.uz ked ti nieco najdu tak chodis kazdy rok na pozorovanie.ak mas niejake otazky napis sem

peta987

baby ja by som sa chcela opytat ako si spravne urobit samovystrenie prsnikov....u gynekologa som bola raz ale vobec ma nevysetril lebo som mu povedala ze som este panna tak povedal ze potom nic netreba, ale som myslela ze aspon prsniky by mi mohol vysetrit ale nic....mam 18 a obcas mam strach ......prsia mam pomerne male a ked si ich prehmatavam tak tam citim vela takych neviem ako to nazvat guliciek pohyblivych makkuckych na oboch prsnikoch tak sa chcem opytat ci su to mliecne zlazy alebo co??....nic ma neboli nastastie tak len pre istotu sa chcem opytat ci to je vsetko v poriadku....a aka ma byt hrcka na dotyk ktora tam nepatri??

Trash

Ahojte,ja som mala tento isty problem,taktiez mi brali onkomarkeri a krvne testy,vsetko bolo negativne.Lekarka,ktora mi robila sono,mi na to dala homeopaticke kvapky,ktore ale nezabrali,vobec sa to nezmensilo,az som sa nakoniec dostala k mojmu lekarovi,ktori mi na to predpisal hormony a hrca sa vstrebala.Potom mi dal aj antikoncepciu,nakolko od hormonov som zacala mavat nepravidelny cyklus,a hrca uz nie je...Ta velka hrca bola rozsirena a zdurena mliecna zlaza.Takze nemyslite baby hned na to najhorsie,hlavne chodte na vysetrenie:)

1962

ja som si asi pred týždňom našla dosť veľku hrčiu v ľavom prsníku, cítim takú tupú bolesť, poraďte, zdá sa mi že je ohraničená a pohyblivá

sedmikraska

Ja som mala hrcku tiez pod bradavkou a na sone mi aj tak zistili len ze sa jedna SKOR o tukovu zliazku, chodila som s tym na vysetrenia asi kazdeho pol roku. Plakavala som v cakarnach lebo som bola jedina taka mlada a bolo mi neprijemne vysedavat medzi zenami s parochnami.Nikde mi ale neporadili. Bola som aj na klinickej onkologii, kde mi bolo fakt neprijemne. Moja rodina mala o mna velky strach pretoze moja mamka na to v 28. zomrela. Ked som sa pytala doktorky ci sa toho neda nejak zbyvit povedala, ze nie. Mala som ju tam 5 rokov (teda co som si to vsimla) a az v Cechach mi ju konecne vybrali a to uz na druhej kontrole, bala som sa lebo mi to vyberali injekciou a bolelo to,ale vydrzala som ,lebo sa ma doktor spytal ci sa chcem este dlhsie trapit. Dali mi to na tsty a bolo to nezhubne. Vsetkym nam padol kamen zo srdca, takze naliehaj aj ty na to aby ti to vybrali, je to zalezitost 5 minut

lenka123

dobre, ze si uz objednenana u doktorky. myslim, ze nikto z nas ti tu 100percentne naporadi, to mozu iba doktori a ti tiez az po tych testoch. hlavne je nemysliet na to nahorsie, ale zaroven sa tomu postavit celom. drzim palce