Ranajkovať ako kráľ..., aky mate názor?

Príspevok v téme: Ranajkovať ako kráľ..., aky mate názor?
ufonik99

Dôsledky bohatých raňajok sa prejavia v budúcnosti nielen zápchou.
Ľudské telo je nastavané tak, aby po jedle nasledovalo vyprázdnenie. Ide o gastrokolický reflex. Čím je zjedeného jedla viac, tým je gastrokolický efekt, čiže nutkanie na stolicu väčší. Práve po raňajkách, ktoré sa odporúčajú byť najväčšie, sa tento efekt prejavuje najviac. Ale kto si po raňajkách nájde čas navštíviť toaletu? Nutkanie a teda tento reflex sa vedome potláča cestou do školy, práce alebo aj na pracovisku , či v škole.
Vyprázdňovanie je veľmi zložitý proces. Zúčastňuje sa na ňom množstvo vôľou ovládaných, ale aj neovládaných svalov v správnom poradí. Opakované odkladanie návštevy toalety preto neostane bez následkov v budúcnosti. Môže ľahko dôjsť k narušeniu spomínanej sekvencie dejov, strate citlivosti a tým k poruche defekačného reflexu. Človek už neodhadne, kedy potrebuje ísť na toaletu a kedy nie.
Výsledok? Tvrdnutie stolice, zápcha, hemeroidy, rakovina hrubého čreva.
Je správne pre všetkých, aj napriek tomuto riziku, raňajkovať ako kráľ?
Nebolo by riešením, pre každého jednotlivo, aby jedol najviac vtedy, kedy si následne nájde dostatok času a kľud na toaletu?

ruufinka

Kedy som neraňajkovala, ale za posledné roky som to zmenila a urobila som dobre. Cítila som sa slabá, unavená, keď som neraňajkovala. Teraz sa cítim oveľa lepšie.

marek1251487

To čo je za zlátaninu? Vymyslieť si problém a potom ho skritizovať a hľadať riešenie? Ten článok písal schizofrenik. Nikto nikde netvrdí, že máš raňajkovať ako kráľ. Máš sa normálne najesť. Či akože sa niekde napísalo, že sa máme prežrať? wtf? majngot. Nie. Jediné zdravé raňajky sú nejaká pevná strava, prípadne rozmixovaná pevná strava. Ale najzdravšie je vualaaaa: pohrýzť a spolykať tuhú stravu. Na raňajky jesť tuky a bielkoviny. žiadne sacharidy. prečo? pretože len po tukoch vydržíte byť najedení do obeda. keď zjete ovocie, pečivo a iné sacharidy, budete do dvoch hodín hladní a do obeda zjete ešte viac kalórií, ako v samotných výdatných raňajkách! čiže žiadne ovocie a nízkotučný jogurt. lebo za hodinu pôjdete vyžierať znova. Keď si dáte plátok slaniny, salámy, vajcia, ryby, avokádo, syry a pod, zjete nakonieco MENEJ kalórií kvôli tomu, že vynecháte desiatu, ktorá nie je nutná. Pretože žalúdok má byť pred obedom prázdny! A nemáte byť vyhladovaní, lebo ten obed ani nepožujete, ale zožeriete! Zase celé zle.

Ráno je žalúdok v najvyššej pohotovosti, ked má najvyšší obsah kyselín. Takže vliať do neho kávu, citrónovú vodu a podobné nezmysly je UBLIŹOVANIE SI. Ako keď do sopky hodíte sud benzínu. Áno je to pravda, že najzdravšie raňajky sú vajcia so slaninou.. Jedzte pomaly a toľko, aby ste boli sýty. Jedzte čokoľvek čo Vám chutí. ČOKOĽVEK! Len aby v tom neboli sacharidy.

A pre tých, čo chudnú tak, že si dávajú na raňajky ovsenné vločky. NECHUDNETE! Pretože vločky sa štiepia aj 6 hodín. A kým sa štiepia, NECHUDNETE! Akurát nie ste hladní.

A medzi nami.. Kto nemá čas na raňajky a ísť sa vykadiť.. Robíte vo svojom živote niečo veľmi, veľmi zle a mali by ste ho prehodnotiť..

lantalia

Ale sak prehanat to netreba, ale rano sa treba dobre najest, aby telo zvladlo fungovat, ale nejest nieco tazke, vsetko s mierou!