Zmysel vsetkeho

Hhah

Odkedy verím v Boha, tak všetky takéto otázky pominuli. Teraz vždy viem, že prečo si ma tu necháva. Má so mnou ešte plán, aj keď to nemusia znamenať nejaké veličizné veci, lebo na tie ani nemám.

Boh je odpoveďou na tieto otázky, treba si na Neho spomenúť a jeho sa pýtať pokorne.

Annye

Mám dojem, že tvoj problém je "napiču práca" a nie zmysel života. Skús sa dostať nejak z toho, čo robíš. Akokoľvek. A nemusíš hneď. Skúmaj, zisťuj, uč sa nejaký jazyk, programovať v trochu voľne čo máš. Niekam sa musíš posunúť. Keď si na mieste, kde čakáš na piatok a stresuješ z pondelka a nemá sa to v budúcnosti zmeniť, vôbec sa tvojej depresii nedivím. život je o budovaní, cieľoch, snoch, radosti s blízkymi, možno rodine, priateľoch, radiosti z činností, viere. Ak má mať človek chuť žiť, potrebuje čosi, čo ho robí šťastným. Váž si svoj život, lebo je to to najlepšie čo máš a mnoho ľudí, čo zomiera by dalo všetko za to, aby mohli pokračovať. Ty môžeš.

Nicolett

Vidim , že sa začinaš prebudzať z "matrixu" kedy si vsimas ze ludia robia dookola tie iste veci , ktoré nedokazes pochopit. Je to tkz. duchovne prebudenie :) . Zacni meditovat a pochopis co je zmysel zivota . Dozvies sa pravdu o sebe :)

lia29

Vnimam to rovnako. Ako obmedzeny kolobeh bez zmyslu. Našim najväcsim vitazstvom je prežit až do piatka. A potom cele odznova. Dufam že raz si zariadim život podla seba. Vyštudujem niečo čo ma bavi a najdem si netradične zamestnanie. Proste nedovolim, aby bol môj život stereotypny. Zatial to však pre mna nieje uskutočnitelne, čiže pracujem s tym, čo mam. Každu volnu chvilu si čitam knihu. Jej dej je zaujimavejši, ako to, čo sa deje okolo mna. Ked môžem, prechadzam sa, počuvam hudbu, niekedy vybehnem do lesa ... a bežim. Len tak pre radost. Priroda a pohyb su oslobodzujuce. A vieš čo ešte? Laska. Hoci ta je trochu zradna, uznavam. Ale druhy človek ti dokaže do živiota vniesť trochu radosti a vašne.
System našho fungovania ... škola, praca, povinnosti ... je to nanič a pekne nam z toho šibe. Ale je na nas aby sme z toho viťažili čo najviac. A hlavne neprestali skutočne žit

klaudusinka

- fú tak toto ste už debatu posunuli na inú úroveň, tak nie každý sa stotožňuje s týmito vecami, ale Tomaas to je každého vec, nemusíš presviedčať, každý má svoje presvedčenie, svoju hlavu -

Tomaas 12345

Cherry :

Ide o dedičný hriech, Adam zhrešil a ten hriech sa prenáša aj na nás. Naštastie prišiel Ježiš a svojou smrťou na kríži nám dal možnosť aj napriek tomuto dedičnému hriechu získať večný život v nebi s Bohom.

"- a tak isto existujú svedectvá o reinkarnácií a minulých životoch, tak isto sa dá tvrdiť, že existujú svedectvá o presnosti niakej veštkyne či výklade kariet, človeku sa splnilo čo mu bolo predpovedané. Takzvané svedectvá existujú takmer o všetkom."

minulé životy sú podvod, ono totiž ludia ktorí opisujú svoje minulé životy často krát opisujú samých seba na vysokej hodnosti (králi, rytieri, šlachta) a to je z hladiska pravdepodobnosti vylúčené aby skoro každý druhý človek bol v minulom živote král, rytier, šlachta.

Niektoré veštkyne skutočne vedia vyveštiť to čo sa má stať, avšak veštenie je okultizmus a tieto veštkyne sú až po uši namočené v okultizme a ezoretike.

"- tak isto sú dôkazy o dinosauroch a veľkom tresku."

Co chceš týmto povedať ? Však dôkazy o dinosauroch a velkom tresku sú skutočné dôkazy, alebo azda na velký tresk a na dinosauroch neveríš ?

"- Tak nech si v biblickích textoch boh radšej upraví tú jeho BEZPODMIENEČNÚ lásku."

Nikde v Biblii sa nepíše o bezpodmienečnej láske. Píše sa tam jasne, že Boh miluje hriešnika robiaceho pokánie, ale nie neveriaceho.

"Takže aj ak by existoval - ďakujem, neprosím. To si rovno môžem spraviť takého boha z niektorého z našich politikov."

Neprosíš ? Nehovor mi že by si neprijala večný život v nebi kebyže máš tu možnosť.

Cherry

A čo ja mám s ľuďmi ktorý kedysi žili v raji? Ževraj z toho zlého čo sa deje na svete netreba viniť Boha, ale diabla - ale nás ostatních treba viniť skrze ostatních ľudí ktorí zhrešili kedysi a my s tým nič nemáme? Ako wtf? Toto je presne to, že kresťania si vždy vyberú to čo sa im hodí a kedy sa im to hodí.

Existujú kresťanské svedectvá neba/pekla ktoré podávajú dôkaz o tom, že nebo a peklo existuje (napr. Percy Collett)
- a tak isto existujú svedectvá o reinkarnácií a minulých životoch, tak isto sa dá tvrdiť, že existujú svedectvá o presnosti niakej veštkyne či výklade kariet, človeku sa splnilo čo mu bolo predpovedané. Takzvané svedectvá existujú takmer o všetkom.

Dôkazy ti boli dané prostredníctvom evanjelii, kresťanských zázrakov a kresťanských svedectiev neba/pekla
- tak isto sú dôkazy o dinosauroch a veľkom tresku.

Ale nemôžme hresit dobrovoľne i nadalej.
- Tak nech si v biblickích textoch boh radšej upraví tú jeho BEZPODMIENEČNÚ lásku. Lebo bez podmienečná je pokiaľ viem, bez podmienok, bez ega. A mne sa to božské ego zdá akosi priveľké.
V podstate by som povedala, že je falošný, pokrytecký, veľmi nestály a nevyspytateľný a má prebujnené ego. Takže aj ak by existoval - ďakujem, neprosím. To si rovno môžem spraviť takého boha z niektorého z našich politikov.

Tomaas 12345

Cherry :

"To, čo je potom, sa nikto nedozvie dokým nezomrie."

Existujú kresťanské svedectvá neba/pekla ktoré podávajú dôkaz o tom že nebo a peklo existuje (napr. Percy Collett)

"Ja som boha nevidela ani nepočula, takže ma nik nemôže súdiť za to, že nie som veriaca"

Dôkazy ti boli dané prostredníctvom evanjelii, kresťanských zázrakov a kresťanských svedectiev neba/pekla

"Poznám mnoho ľudí čo majú srdce zo zlata a nie sú veriaci, takže si myslím, že aj keby nebo a peklo existovalo tak ak robili celý život dobro a šírili lásku tak nebudú odsúdení len kvôli tomu že neverili."

Toto je ale v rozpore s biblickým učením. Tvoj subjektívny názor nič nezmení na biblickom učení.

"krem toho boh si už predsa ževraj naše hriechy odtrpel dopredu takže už je to vybavené."

Tým že naše hriechy odtrpel nám dal možnosť získať nebo aj napriek tomu že sme hriesny. Ale nemôžme hresit dobrovoľne i nadalej.

Boh nás miluje, ale očakáva od nás že aj mi ho budeme milovať. Biblia učí že Boh miluje hriešnika robiaceho pokanie, ale neznáša neveriacich.

"Keď je všemohúci a tak nás miluje tak načo potom vymýšlať pozemský život? Šak to mohol rovno preskočiť a začať v tom nebi kde by sme si všetci šťastne žili až naveky vekov - amen. :D"

Pozemský život je skúška v ktorej sme skusani. Na začiatku žili ľudia v raji no potom zhoršili a museli ísť žiť do pozemského života.

Cherry

Ja teda bohvieako neverím v nebo a peklo ... nedá sa dokázať že je to tak ako si veriaci myslia. To, čo je potom, sa nikto nedozvie dokým nezomrie. Ja som boha nevidela ani nepočula, takže ma nik nemôže súdiť za to, že nie som veriaca. Poznám mnoho ľudí čo majú srdce zo zlata a nie sú veriaci, takže si myslím, že aj keby nebo a peklo existovalo tak ak robili celý život dobro a šírili lásku tak nebudú odsúdení len kvôli tomu že neverili. Okrem toho boh si už predsa ževraj naše hriechy odtrpel dopredu takže už je to vybavené. A keď nás vraj tak strašne BEZPODMIENEČNE podotýkam, miluje tak nás nenechá trpieť do konca života. Veď to nemá logiku, to potom nie je bezpodmienečná láska a celé je to potom len bullshit plný kravín bez kúska logiky. A celkovo by ma bytosť, ktorá si nastavila nejaké svoje podmienky a pravidlá, kvôli ktorým sa bude rozhodovať či nás nechá naveky trpieť alebo či nás bude milovať naveky vo večnej blaženosti a hojnosti, a počas pozemského života by nás nechala tápať a bádať a podobne, tak taká bytosť by ma veru neohromila. Keď je všemohúci a tak nás miluje tak načo potom vymýšlať pozemský život? Šak to mohol rovno preskočiť a začať v tom nebi kde by sme si všetci šťastne žili až naveky vekov - amen. :D