Málo peňazí na darčeky

Príspevok v téme: Málo peňazí na darčeky
alica111

Ahojte,
blížia sa Vianoce a ja som v strese a v depresiách. Nemám dosť peňazí na darčeky pre blízkych. Moja rodina si asi dosť zvykla, že vždy odo mňa dostali pekné a drahé darčeky. Nebol to pre mňa problém, keďže som pracovala v zahraničí a dobre som zarábala. Vrátila som sa na Slovensko a zo zarobených a ušetrených peňazí som si kúpila byt, takže tam išli všetky moje úspory. Všetko by bolo v pohode keby neboli Vianoce.
Mám rodinu, kde si každý nadiktuje čo by chcel, mama mi volala, že sa jej strašne páči parfém Chanel, ale viete koľko stojí? 100 ml stojí okolo 150 eur ! Trošku drahé a navyše už v zahraničí nepracujem, takže si nemôžem dovoliť kupovať drahé darčeky ako predtým. Oni mi nikdy nič extra nedávali, otec darčeky nikdy a nikomu nekupoval, spoliehal sa že to vybaví mama. Mám dvoch bratov a to je iná "liga". Jeden čo nikdy nepracoval a nepracuje, ten mi nedal nikdy nič, druhý brat pracuje, ale nikdy ho ani len nenapadlo kúpiť darček mne, mame alebo otcovi.
Ja sa snažím vždy každému urobiť radosť, ale tento rok to nepôjde. A ja viem, akí sú natešení, že dostanú darčeky a pritom ja na to nemám. Mám priateľa, nie je lakomý, dá mi všetko, čo mi na očiach vidí a ten je tiež dosť náročný. Na prvé narodeniny som mu kúpila parfém Chanel, pracovala som vtedy v zahraničí, takže to nebol problém. V marci mal narodeniny, tak som mu ho kúpila znova, ale v menšom balení 50 ml, keďže bol drahý a keď otvoril darček, veľmi sa potešil, ale neodpustil si poznámku "Menšie balenie už nemali?" Naštvalo ma to.
Docela na štve, že stále niekomu niečo platím, stále musím niekomu prispievať. Brat mal v lete narodeniny, nepracuje, len sa doma fláka a mama mi zavolala, či by som mu neprispela na IPhone 100 euro. Aj keď som nechcela, sľúbila som,že áno. Potom zase babke som kupovala náušnice zlaté 120eur, stôl do záhrady 100 eur , skrátka stále niekomu niečo kupujem. Chápem, že babka je na dôchodku a ten dôchodok je taký aký je, ale preboha okrem mňa má ešte 7 vnúčat a len ja prispievam. Teda neviem, či len ja. Stále niekto niečo chce, už ma to nebaví.
Tieto Vianoce neviem ako to poriešiť s darčekmi, nemám toľko peňazí aby som potešila všetkých. Som len v strese a len rozmýšľam ako to vyriešiť. Mám pocit, že sa nikomu ničím nezavďačím, každý chce len parfémy.

EV365

Niektorí ľudia žijú vo virtuálnom svete sietí, kde sú všetci dokonalí, bohatí a šťastní. V skutočnosti si len niečo kompenzujú.

Tutenstein_xD

Takže Vianoce sú založené na darčekoch ? To mi je novinka. Čo by iní ľudia dali zato, keby mali takéto "problémy".

simka111

Prepáč, ale keby odo mňa niekto žiadal vec za 150 eur, tak by som ho poslala kade ľahšie...ak niekto chce niečo také dráhe, tak nech si to kúpi za svoje... je rozdiel kúpiť nejaký pobyt, alebo liečenie...ale parfém, alebo krem ??? O čom sú potom Vianoce ????

Chápe, že boli tak naučení, ale pre mňa sú Vianoce o maličkostiach a radšej kúpim 10 veci po 2 eura ako takto....

Kin

Alica, chápem ako sa cítiš, ale čo im tak kúpiť lacnejšie darčeky a basta. Oni užbbufú musieť pochopiť, že si zmenila prácu.

Ja to mám ľahké, môžem kúpiť aj ponožky a je.

marek1251487

toto ty nazyvas rodina? prepac, ale ty si ani nic ine nezasluzis. len aby ta dalej vyzierali. ja ked niekoho mam rad a je mi blizky, nikdy by som sa nenahneval, ani nebol rozcarovany, keby som od neho nedostal darcek. bolo by mi to ukradnute. ty nie si rodina. ty si ich sukromna sporitelnicka. skoda kazdej koruny, ktoru si do nich dala. nedaj im jeden darcek a zvozia ta pod ciernu zem. tak naco si ich cely cas obdaruvala? keby si skoncila na dlazbe, tak ti ani nepomozu. ved otestuj ich lasku k tebe: vyrob pre kazdeho nejaky darcek. internet mas plny navodov na rozne pekne a zaujimave darceky. taky darcek by mal cloveka potesit viac, ako kupeny. a ked nepotesi, alebo ta vysmeju, malo by to byt pre teba zistenie, ktore ti zmeni zivot. a ver mi, ze k lepsiemu...

Kin

Čo na nich nechápeš, January?
Keď od mala vyrastáš v zlom prostredí, hneď sa priučíš, hlavne ako dieťa, proste iba nasávaš spravanie iných ľudí a napodobňuješ a nerozlyšuješ medzi zlým a dobrým. To Ti stačí do života. A kolobeh ide ďalej.
Keby som sa narodila do takej rodiny, tiež som taká istá. Nie pre každého je ľahké odísť alebo vidieť dôvod pre odchod.

alica111

January : Tak to admin pekne po...ale tak jeho vec. A nie, nie som z menšinovej komunity :D Sme obyčajná slovenská rodina.

January

ano, nikto tu uz nechodi.
prepac, nechcem ta urazit, ale nie si nahodou z mensinovej komunity? neviem pochopit spravanie nikoho z vas

alica111

Do vysvetľovania sa mi moc nechce, už počujem mamu ako hovorí "A prečo nemáš peniaze? A koľko vlastne máš?" a začne do mňa hučať. Ja nerada hovorím o svojom príjme a naozaj nechcem nikoho sklamať, ale tak aspoň uvidím, či im ide o mňa alebo o tie drahé darčeky.

Inak, zdá sa mi to, alebo sem chodí čoraz menej ľudí odkedy je potrebné byť zaregistrovaný?