Málo peňazí na darčeky

Príspevok v téme: Málo peňazí na darčeky
alica111

Ahojte,
blížia sa Vianoce a ja som v strese a v depresiách. Nemám dosť peňazí na darčeky pre blízkych. Moja rodina si asi dosť zvykla, že vždy odo mňa dostali pekné a drahé darčeky. Nebol to pre mňa problém, keďže som pracovala v zahraničí a dobre som zarábala. Vrátila som sa na Slovensko a zo zarobených a ušetrených peňazí som si kúpila byt, takže tam išli všetky moje úspory. Všetko by bolo v pohode keby neboli Vianoce.
Mám rodinu, kde si každý nadiktuje čo by chcel, mama mi volala, že sa jej strašne páči parfém Chanel, ale viete koľko stojí? 100 ml stojí okolo 150 eur ! Trošku drahé a navyše už v zahraničí nepracujem, takže si nemôžem dovoliť kupovať drahé darčeky ako predtým. Oni mi nikdy nič extra nedávali, otec darčeky nikdy a nikomu nekupoval, spoliehal sa že to vybaví mama. Mám dvoch bratov a to je iná "liga". Jeden čo nikdy nepracoval a nepracuje, ten mi nedal nikdy nič, druhý brat pracuje, ale nikdy ho ani len nenapadlo kúpiť darček mne, mame alebo otcovi.
Ja sa snažím vždy každému urobiť radosť, ale tento rok to nepôjde. A ja viem, akí sú natešení, že dostanú darčeky a pritom ja na to nemám. Mám priateľa, nie je lakomý, dá mi všetko, čo mi na očiach vidí a ten je tiež dosť náročný. Na prvé narodeniny som mu kúpila parfém Chanel, pracovala som vtedy v zahraničí, takže to nebol problém. V marci mal narodeniny, tak som mu ho kúpila znova, ale v menšom balení 50 ml, keďže bol drahý a keď otvoril darček, veľmi sa potešil, ale neodpustil si poznámku "Menšie balenie už nemali?" Naštvalo ma to.
Docela na štve, že stále niekomu niečo platím, stále musím niekomu prispievať. Brat mal v lete narodeniny, nepracuje, len sa doma fláka a mama mi zavolala, či by som mu neprispela na IPhone 100 euro. Aj keď som nechcela, sľúbila som,že áno. Potom zase babke som kupovala náušnice zlaté 120eur, stôl do záhrady 100 eur , skrátka stále niekomu niečo kupujem. Chápem, že babka je na dôchodku a ten dôchodok je taký aký je, ale preboha okrem mňa má ešte 7 vnúčat a len ja prispievam. Teda neviem, či len ja. Stále niekto niečo chce, už ma to nebaví.
Tieto Vianoce neviem ako to poriešiť s darčekmi, nemám toľko peňazí aby som potešila všetkých. Som len v strese a len rozmýšľam ako to vyriešiť. Mám pocit, že sa nikomu ničím nezavďačím, každý chce len parfémy.

nurse87

vsak oni to pochopia, ze nedostanu take hodnotne darceky... to je sila, ze si sami nakazu a este take drahe.. ved mne by to bolo trapne...

Betka132

Mala si radsej v tom zahranici zostat a vykaslat sa na celu rodinu i priatela co ma hentake blbe poznamky ked mu das darcek. Byt si kupit radsej tam a najst si tam aj priatela. Ty si kupila byt v ktorom predpokladam spolu byvate o co sa postatal on.

ahjajjaj

pozri na to, aké darčeky dostávaš Ty a dávaj ich úmerne tomu, ako ich dostávaš. Štedrý večer stráv s priateľom, 25. dec. sa zastavte na chvíľu u priateľových rodičov aj s darčekmi a v ten istý deň, alebo ďalší sa zastavte na dve hodinky aj u Tvojích rodičov, kde dáte darčeky. Kto Ti nedával nič, môže zato dostať čokoládu, alebo bonboniéru, tie nebývajú drahé. V Essens dostaneš aj lacné, pritom kvalitné parfémy.

Charles Bukowski

No jo, sviatky pokoja a lásky :D :D
Keď tvoja rodina nevie pochopiť, že na to nemáš, tak si ani nič nezaslúžia a ber to ako vybavené.

Kin

alica111, tak niekedy je komunikácia zbytočná nj.

Tak vybehni niekde von, ak by Ťa to trápilo. A kúp lacnejšie. .. Tip top.

January

toho priatela som si ani nevsimla, ja ze to brat. no snad to myslel zo srandy a moc mu to nevyslo, snad nie je rovnaky ako tamti.

Akonato

Nechapem ako moze niekto, kto ti nikdy v zivote nic nedal pisat zoznzmy a diktovat co mas kupovat. Keby ti oni dlhorocne davali drahe dary, ze su narocni - ale nic ti nedaju, a este ty sa citis vinna, ze si z teba robia bohateho sluhu? Prepac, uz som kadeco videla na tomto fore, ale podla mna to je hlupost.Nemas preco obdarovavat drahymi darmi ludi co na teba kaslu zvysoka.Mama ta dobre spracovala, ze jej nadavky su ti prednejsie ako triezvy rozum.Ja by som sa od nich odstrihla uplne Preco si to tie roky vlastne robila? Aby si si ich kupila? Ked neotvoris penazenku si pre nich vzduch? Zas vediet odkial pokial.Jedine by som priatelovi kupila a to je vsetko.A tym, ze mal poznamky, tiez si ho asi dobre rozmaznala a zvykol si na insie.Keby sa ta pytali co sa deje, povedz ze zni oni ti nic nedali a televixor v Datarte za 580€ si videla, cd prehravac za 95€a kavovar za 280€.Ked ti to kupia, potom mozu pisat zoznamy darcekov.A ten ksich vyvaleny ich si odfot na pamiatku

alicka87

Tak ak si sa im nesťažovala na to, že nemáš penaize alebo si im nijako nedala najavo, že tento rok s tým nemajú rátať tak to nemajú odkiaľ vedieť. Normálne im to vysvetli