Prosím o radu, lekári nemajú čas.

Príspevok v téme: Prosím o radu, lekári nemajú čas.
Peggie26

V máji tohto roku somprekonala cytomegalovírus hodnoty viac ako 250 má byť 6 .... do toho som zistila že minimálne 8 rokov som mala ureaplazmu (infekcia) prejavilo sa mi to tak že ma bolelo celé telo mala som teploty triašku, nemohla som dýchať, krutila sa mi hlava, brnili mi nohy, bolel ma nerv od zadku k pravej nohe, sťahovalo mi svali na chrbtici,robili mi test na tetaniu ta sa nepotvrdila ďalej ma už na nijaké vyšetrenia súvisiace so psychikou nikto neposlal dostala som antb. na ureaplasmu, katastrofa vkuse mi bolo na vracanie mala som slabosti že som nemohla ani preisť a začala som mať problémi s očami, zahmlievalo sa mi, vypadol mi zrak na jednom oku v jednom uhle asi na 20 min. zostal mi zákal sklovca, do toho sa mi začali robiť po tele fľaky, bývalo mi na vracanie, nafukovalo mi brucho,dusila som sa ako keby som vdýchla niečo sypke, zistila som že mi robia zle niektoré potraviny káva redbull živhľava zázvor čokoláda, víno, kvasnice syrečky, atď..... medzi tým som pobehala všetkych lekárov ct mozgu mri mozgu, iminoalergologičku, záhada na potraviny nie som ani alergická ani nemám intoleranciu, všetky výsledky mám dobre akurát zníženu funkciu pankreasu a zvýšenu štítnej žľazy, bola som na sono štítnej všetko ok, sem tam mám v krvi jemne zvyšený zapal ktorý tam na druhý krat už zasa nie je a takto stale dookola, už som si myslela že mam histamínovu intoleranciu ale zasa sa mi z krvi nepotvrdila, posielaju ma na gastro ale tam som bola pred troma rokmi aj na kolono kvôli slepaku a všetko je ok. do toho som dostala nejaku nevysvetliteľnu uzkosť trvala asi 3 dni totalny strach že sa zblaznim , svrbia ma oči vysypava sa mi podnebie s dýchanímuž problém nemám ale stále sa mi krutí hlava som akokeby ohlupnuta, začala som jesť podľa švajčiarskeho zoznamu nizkohistamínové veci a príznaky sa mi skoro všetky vytratili a predsa mi hit nepotvrdili, lekári sa ma vždy snažia vybaviť za 15 min a ja im ani nestíham všetko povedať.... začala som brať oreganový olej každé rano a každý večer probiotika a cez deň akáciovú vlákninu, vyzera že mi to pomaha lebo mám celý život zápchu, našla som si že pri oslabenej imunite čo som aj mala kvôli ureaplazme môže cytomegalovirus spôsobiť poruchy zraku, poškodiť sliznice, pankreas atď... ale že by mi to ani jeden doktor do teraz nepovedal??? čo mám už robiť ? mám sa vykašľať na ich testy a mám si nájsť vlasný spôsob stravovania a posilnenia imunity alebo mam trpieť tie ich vyšetrenia keď sa ani raz nepozreli na všetky výsledky dokopy.... čo už mám robiť :( všetci sa na mňa pozeraju už ako na blazna už mi ani nikto neverí pomaly že mi je zle keď mám vysledky dobre, strašne mi to

martinmlm

Mne z toho čo píšeš vychádza, že antibiotikami si si zničila trávenie a tým sa ti rozsypal celý organizmus. Fľaky na pokožke súvisia s trávením. Probjémy so zrakom možeš mať kôli tomu,že ti zle trávi, tvoria sa ti v tele toxíny a zaťažuje sa pečeň. Keď máš zlú pečeň potom sa to prejaví aj na očiach aj na svaloch, na určitých klboch a aj pokožke. ...Psychické problémy s tým tiež úzko súvisia: www.badatel.net

Ja osobne by som skúšal toto: Obmedzil mäso na minimum, suchárová,,,ryžova dieta s čajíkom / napr. jahodový, ...očianka rostková-dobrá na trávenie a aj ako obklad na oči, pestrec mariánsky-na pečeň...harmanček... /... žalúdočné uhlie...kolostrum.... Nie všetko naraz :)))) ....čital, ako si obnoviť mikrofloru trávenia

Hhah

Ahoj Peggie, juu neviem či si iní dokážu irobiť prehľad v Tvojich príznakoch, ja nie.

Tie infekcie už máš vyliečené?

Sk7s napísať príznaky pod seba v pomlčkách a ako prvé daj tie, čo najviac cítiš. A je. Lekári Ti môžu v niečom poradiť, ale možno aj tu, ak to tiež mali.

Tomaas 12345

Peggie26 :

Aj ja jedávam len potraviny s 0, no v malých dávkach si dávam i potraviny s 1 a vyšším číslom. Treba to na sebe vyskúšať a jesť aj potraviny s vyšším číšlom než 0, avšak v malých dávkach a sledovať si ako tvoje telo toleruje tieto potraviny a ak toleruje tak postupne po malých dávkach navyšovať.

No napíš teda čo si jedla. Ten jedálny lístok ktorý som ti napísal vyskúšaj a pridaj si do neho ešte nejaké potraviny s číslom 1 aspon v malých dávkach.

fonte

Napriklad taky Andrej Medved, najdi si na youtube jeho videa trebars o histaminovej intolerancii, ale aj o inych, ani to nieje lekar, ale ma info od spickovych aj lekarov, vedcov, vie viac ako ti atestovani tlci tam v tych nemocniciach a ambulanciach, kludne sa moze stat, ze ti vobec nepomozu, s tym rataj realne.
Ludia si davaju robit moderne testy v sukromnych zariadeniach, napriklad vysetrenia na tazke kovy v tele, zamorenie rozne, crevny mikrobiom atd., moderna medicina, to do nasich nemocnic nepachlo, tu sa na to netlaci, tam si len vypytaju uplatok a potom ti povedia, ze na to neveria :D Tod osobna skusenost.

Peggie26

fonte maš pravdu, ja stále tlačím na to aby hľadali ďalej a zatiaľ verím že sa im to podarí aj keď to trvá nepríčetne dlho no to preto že som 6 mesiacov chodila po všetkých doktoroch len nie k tomu čo treba

fonte

Dieta pomoze len malokomu vyliecit sa, v prvom rade treba najst pricinu, lebo histaminova intolerancia je len nasledok, takze crohnova choroba,ulcerozna kolitida, celiakia, parazity, patologicka crevna mikroflora, aj ten virus to moze odstartovat, ziadny svajciarsky zoznam ti nepomoze....
Tak isto ti nepomoze bezny lekar, lebo vacsina o tom nema ani elementarne znalosti, tie ich vysetrenia su slabucke a nevedia nic dokopy, tu je to sto rokov za opicami, o nejakej crevnej mikroflore a suvise s tymito vecami nic...
Na fb je skupina histaminova intolerancia, daj sa tam, poradia ti lepsie, ako 300 nasich doktorov, alebo je stranka histaminova kasulka, tam je vela uzitocnych clankov, studii, ale ako ti vravim, najst treba pricinu, lebo ked sa budes len morit dietami, akurat si nazenies podvizivu, co ako pises uz sa stalo....
Skus vitamin d3, aj 5000IU denne, ocistu pecene, pestrec drveny, tazko povedat, ako na to budes reagovat, hlavne je najst pricinu a tu liecit. To je ale tu na slovensku problem.

Peggie26

Tomaas možno je to tým že som jedla čisto len 0 ja som sa bála iné .... aj 1 lebo raz som zjedla kuracie mäso ktoré bolo od obeda do 4 mimo chladničky a týždeň mi bolo strašne na vracanie ja som sa potom bala všetkého... no a po tej diete keď som ju vysadila mi začali rovno bolesti

Tomaas 12345

Peggie26 :

A to naozaj po tej histaminovej diéte až tak chudnes ? Ja som tiež na histaminovej diéte a nechudnem ale naopak som poslednu dobu dokonca pár kíl pribral. Napíš čo si pri tej histaminovej diéte jedla.Napisem ti sem jedálniček pri histaminovej intolerancie po ktorom priberies :

Raňajky : ovsené vločky s medom a 2 deci mlieka + jogurt ochutený

Obed : bravčové mäso s 2 kaiserkami + 100 gramov slnečnicových semienok

Olovrant : neudena parenica a chleba s maslom a so šunkou

Večera : bravčový rezeň s cestovinami, mozzarella, ochutený jogurt activia, chia semienka do jogurtu.

Peggie26

píšem po pár mesiacoch ako pokračujem... na nízkohistamínovej diete som začala prudko chudnúť až som s tým teda sekla.... lebo už som bola v podváhe.... uzkosti, panika,depresie ma zasiahli ešte raz asi na týždeň a teraz už mam dlhšie pokoj chvála bohu.... problém nastal keď som nabehla na normálnu stravu, neznesiteľné bolesti ľavého boku hore pod rebrami, okolo pupka aj na dotyk,, bolesti pri chôdzi, vygrgavanie žlta stolica, alebo taká kusky kaše nalepené na seba..zaujmavé je že ako mi toto začalo zasa prestalo krútenie hlavy, mozgová hmla pocity na vracanie, ale bolesti sú neprijemné hlavne mi tiež ovplyvňujú psychiku cítim sa neustale nepríjemne... bola som u gastroentr. 1. doktor po vyše pol roku čo ma naozaj počúval, diagnozu mi napísal zatiaľ systémový zápal na základe infekcie bez orgánového zlyhávania, dal mi zobrať vzorku stolice na kalprotektín lebo v minulosti (3roky späť som ho mala extrémne zvýšeny, sono brucha v poriadku aj keď ma bolelo aj to sono na dotyk nič som tam nemala, ... na to čo ste mi písali, encefalitídu, ani boreliozu nemám,vírus mam prekonaný len tento, infekcia je doliečená, ale stale stale sa trápim to telo neposlúcha, ja už fakt dúfam že toto je posledný lekár ktorého s týmto navštívim, vystavená nie som žiadnym chemikáliam len veľkému elektro-žiareniu ale ten mi nemal mať dosah na nič z tohoto....minerály mam v poriadku... :((( ďakujem za podporu...