V čom spočíva práca farmaceuta - lekárnika

Príspevok v téme: V čom spočíva práca farmaceuta - lekárnika
Verca23

Dobrý deň,

budúci rok maturujem na gymnáziu a premýšľam študovať farmáciu.
Učím sa už na prijímačky.
Ale zaujímalo by ma skúsenosť niekoho, kto tu prácu robí aj nejaký ten rok. :)
Chcela by som pracovať len v lekárni, ale potrebujem aj viac info k tejto práci.
Potrebujem si od vás prečítať reálny pohľad čo ta práca obnáša, či je stresujúca, aký charakter by mal mať človek, ktorú tu prácu robí (nie len vedomostne), či je to dobre platené, aké výhliadky má táto práca v budúcnosti.
Viem, že si prácu určite po škole nájdem a to je pre mňa silná motivácia. Potom vraj aj platovo je to super - budem si môcť dopriať aj materiálne veci
len, či to je ozaj tak, ako sa to aj propaguje. A či vôbec existuje nejaká možná nezamestnanosť.
Z chémie však nie som žiaden profík, mám vačšinou dvojky na vysvedčení. Ani matika či fyzika nie je moj kamarát. Som skôr viac na iné predmety, ale nechcem vyštudovať niečo, čo už dnes nie je ohodnotené.

Ďakujem za odpovede.

PharmaI

Pharmafirma ti dovezie lieky, ty podpises dodak a prevezmes fakturu, skontrolujes polozky, podpises, opeciatkujes, naskladnis v systeme, zalozis papiere do uctovnej knihy, poukladas lieky do policiek, stare idu dopredu, nove dozadu. Pride pacient, da ti karticku, podla nej vyhladas v elektronickom systeme, co mu predpisal lekar, skladovy system ti ukaze, ci to mas na sklade a ponukne aj generika. Vydas liek, na krabicku napises davkovanie podla lekara i ked by bolo v navode uvedene inak, lebo lekar je viac ako ty. Preberies peniaze alebo platbu kartou cez terminal. Pride dalsi, povie ti, ze ma vyrazku na genitaliach a ty sa ho pytas na podrobnosti, aby si vedela, co mu poradis a lovis v pamati, ked ste preberali lieky na pohlavne choroby... Vydas liek bez receptu a zas platba a tak to ide cely den. Vela ludi chodi do lekarne poucenych doktorom Googlom a to si ides mnohokrat hodit slucku, ze co chcu a na co. Ked nemas liek na sklade, volas pharmafirme a do hodiny ti ho dovezu na velkej dodavke i ked len jedno balenie. Okrem liekov predavas to co si majitel zmysli napr. obuv (zdravotnu este chapem, ale on pri nej neostane), ponozky, rozne napoje, cukriky, zuvacky, lesky na pery... skratka vsetko, co robi trzbu. Pred koncom smeny urobis uzavierku pokladne, zratas trzbu, urobis vyber z pokladne, vlozis do majitelovho trezoru, uzavierku das do uctovnej knihy a zapises ju, aktivujes alarm a trada domov. Raz za mesiac robis inventuru, vsetko sa rata a porovnava, ci ti sedi sklad a trzby, ak nie, mas manko a zbohom vyplata. Ale ze do zadu si majitel vodi navstevy, ktore idu popri liekoch a mozu hocico vziat, pripadne ma majitel kluce a moze tam prist aj o polnoci, tak to nikoho nezaujima, ze ty zodpovedas za sklad.
Plat je od 700 nastup az po nejakych 1.200 ked si uz dlhsie a hlavne ked su trzby.
Skratka predavac s VS a rozmyslas, ze naco si vlastne studovala, ked nemozes korigovat lekara a ludia si vacsinou povedia, co chcu. Toto by zvladol hocikto po kratkej praxi. Lieky uz nepripravujeme, nezarabame ich, cize cele studium zbytocne, vsetko ti dovezu nenazrate pharmafirmy. A to nehovorim o lekarich, ktori drzo pridu za majitelom, ze ake lieky chce predavat, na ktorych dobre zarobi a oni ich potom zbytocne predpisuju, posielaju ludi k nam a beru za to proviziu. Raz za cas sa tu ukaze niekto z poistovne a vysetruje, ci lekar nepredpisuje zbytocne, ci o tom nieco nevieme a vacsinou sa to ututle, na lekara urobia bububu a po case robi to iste. A aby som nezabudla, majitel chodi na pharmakongresy na Maledivy, Bali, Japonska... pridu, je 15 minutova prednaska a potom je tyzden na luxusnom hoteli a robi si co chce aj s kym chce. Skratka tato praca je pre cvoka bez moralky vyhovujuca.

Verca23

Dajme tomu, že tú chémiu zvládnem :)

Chcem hlavne vedieť v čom tá práca lekárnika spočíva. Napíšte mi viac info k tomu. Či je to veľmi psychicky náročná práca, či sa oplatí platovo atď.
:)

PharmaI

Farmaceut je iba predavac s vysokou skolou. Pokial nemas vlastnu lekaren nechod do toho a bude ti zle z toho, ked uvidis, ako sa zbytocne predpisuju lieky a farmafirma ti kedykolvek dovezie lieky, ktore nemas aj po jednom kuse, lebo sa to oplati a vsetci rozkradaju nase zdravotnictvo a to je potom stratove a ludia kvoli tomu zomieraju.

Eule09

Tak to ti na farmaciu rozhodne neodporucam ist, ked chemia, fyzika nie su pre teba alebo ti nejdu. Zbytocne by si sa trapila a s najvacsou pravdepodobnostou by ta aj tak vyhodili.