Všetko sa vo mne zmenilo

Príspevok v téme: Všetko sa vo mne zmenilo
Tamca88

Ahojte, v auguste som bola na dovolenke s mojou rodinou. Môj priatel nešiel nakoľko študuje na VŠ a pracuje a tak mu to časovo nevyšlo. Problém je v tom, že mi na tej dovolenke vôbec nechýbal. Prišla som na to že dokážem žiť bez neho, a že mám iné priority ako doteraz. S priateľom mame spoločnú hypotéku. Srdce mi hovorí aby som to ukončila, vzťah, školu, prácu.... žijeme len chvíľu a ja mám pocit že mi takto život pretečie medzi prsty. V našom vzťahu už nieje žiadna vášeň.... ak tam niečo zostalo tak asi len zvyk. Obaja máme 25 rokov, neviem ako ďalej.... sme spolu 7 rokov. Myslite že to prejde alebo prišiel čas na to ukončiť to ? Nikto iný v tom nieje ale na tej dovolenke mi to všetko docvaklo...

srandada

mám taký dojem, že sa v dnešnej dobe príliš čvachtáme v naši pocitoch, a to napriek tomu, že je vraj uponáhľaná doba...kedysi žena mala 10 detí, statok, navariť, popratať a večer padla unavená do postele v čase so sliepkami (ešteže nebola elektrina) a nemala čas ani chuť rozmýšľať, či sa ten jej chlap na ňu dnes aspoň usmial alebo po zadku potľapkal :)

gravitka

tamca ahoj :/ tak to sme na tom celkom podobne ako čítam tvoj príspevok... my sme spolu len nieco okolo 6rokov ale tiež mám posledný pol rok pocit, že neviem čo chcem, či on je ten pravý, ma určite chyby ktoré viem že sa nezmenia, človek svoju povahu nezmení, v zasade nemame medzi sebou nejake vážne hádky ale mám pocit že spolu bývame zo zvyku alebo ako kamaráti s výhodami? presne ako píšeš, vášeň nikde... neviem či to je normálne po toľkých rokoch alebo či to je len kríza...tak trochu sa v tom utapam

stojacaspastou

tiež sa čudujem, že si ešte s ním, keď ťa podvádzal...si slobodná, nemáte deti, tak prečo si ešte vlastne s ním?

feferonysumnam

No tak asi si pocitila na tej dovolenke, ze o teba mozu mat zaujem aj ini muzi a ty pritom ostavas v takej pasivite, mozno niekde vo vnutri stale ostala nedovera voci priatelovi tym ze ta podvadzal....
prepac ja by som naozaj nemohla ostavat s niekym kto by ma podvadzal, jednoducho dovera v partnera je pre mna dolezitym faktorom, pocit ze sa o neho mozem opriet by sa isto s neverami stratil....

Chihuahua

Tamca, za mna jednoznacne rozchod..vysvetlim ti to z mojho pohladu..sedem rokov nic neznamena, ja mam za sebou dva vyse sedemrocne vztahy, neznamena, ze ich treba za kazdu cenu zachranovat, len preto, ze je to dost dlho..ty si strasne mlada, podla mna budes mat vztahov este niekolko, kym najdes ten spravny..a zvlast podla toho co si popisala, ze ta aj podviedol, sklamal a nechyba ti, mas chut praveze zacat novy zivot s inymi ludmi, som si ista, ze by to skor ci neskor aj tak skoncilo. Dolezitejsia je kvalita vztahu ako dlzka.Niekedy ludia zistia ze po 9 rokoch, ze vlastne neppznaju cloveka s ktorymsa ziju a ini zas zotrvavaju v nefungujucich vztahoch z roznych dovodov ( zvyk, deti, strach ako prezijem bez partnera ard) To je na nic.

Anonym222

Sice mňe stale chyba manžel keď nieje somnou. Stale pocitujem lasku kňemu. A keď ťi nechiba tak neviem ale ked ste spolu 7rokou skusit to treba zachranit vstah

taktoje

Ja vzdy vravim ak ti niekto chyba tak nanho myslis a je ti smutno za nou/nim, trapis sa = je tam laska
Ak ti nechyba nevadi ti to, netrapi ta to a je ti to jedno = nieje tam laska