Z nicoho nic zapaly v tele, zle hojenie ran, alergie, intolerancie, co sa deje? Sype sa mi imunita?

Príspevok v téme: Z nicoho nic zapaly v tele, zle hojenie ran, alergie, intolerancie, co sa deje? Sype sa mi imunita?
Nechapem1

Ahojte, cim to moze byt, ze posledny rok sa na mna vsetko nabaluje? Nemyslim teraz choroby ako chripka a pod. ale veci autoimunitneho charakteru, zapaly klbov, alergie take silne, ze mi hlieny stekaju dolu hrdlom denne, intolerancie potravin (kravske mlieko, hranicny histamin atd) to vsetko v jednom roku, nikdy mi predtym nic nebolo, vie mi niekto povedat co sa deje a co s tym? Nezaberaju mi antihistaminika, nezaberaju lieky na zapaly, dokonca ani obstreky, ani injekcie (tu sa uz bavim s lekarmi o moznosti bioliecby), intolerancie riesim vysadenim danej potraviny, ale co dalej? Nevladzem uz. Citim sa aj strasne slabo, doslova ako keby mi nieco nicilo telo zvnutra. A taktiez sa mi posledny rok velmi zle hoja rany. Plus alergia na psa, cely zivot zijem so psami a milujem ich a teraz toto, srst ma doslova dusi. Co je so mnou:(

Nechapem1

Najnovsie sa pridruzila aj plesen na nohach. Preco sa toto deje v zivote som nemala s takymi vecami problemy. O tyzden idem k alergo/imunologovi. Ale uz naozaj nechapem...

Ovecky

No mne sa to bije s tym, ze psychicky je uz ok, ale choroba pretrvava. Ja neargumentujem. Mne to proste pripomina tu pani v TV, ktorej po podani kontrastu zacali neskutocne bolesti. Kam ju poslali? No na psycho. A cuduj sa svete, zrazu sa dozvieme, ze existuje gadolinium, ale na SK ho nevedia ani zistit v labaku? Kolki ludia su na psycholiekoch, lebo im lekari nevedeli proste diagnostikovat co im je, tak ich poslali sa liecit na hlavu? Nechces to radsej vediet.

ine priciny

Ja nikde nepopieram, že existuje veľa chorôb, ktoré nespúšťa psychika, ale to som už raz napísala... Nie je stres ako stres. Sama som mala ťažšie obdobia, kedy som bola často chorá, lebo som toho mala v práci nad hlavu. Teraz mám pohodovú prácu aj život celkovo a chorá nebývam vôbec. Argument, že sú aj ľudia v strese, ktorí neochorejú, je asi tak použiteľný, ako to, že existujú tuhí fajčiari, ktorí nedostanú nikdy rakovinu pľúc, takže im fajčenie neničí zdravotný stav.

Ovecky

Pise, ze psychicky ok. Ja mam skusenosti s autoimunitnymi ochoreniami, trva to tak dlho, lebo bioliecbu schvaluje poistovna. Samotna diagnostika ochorenia niekedy aj roky, bohuzial. Hlavne na SK teda. Je to beh na dlhe trate. Precitaj si o Crohnovej chorobe, Bechterevovej chorobe, reumatoidnej artritide. Neviem, ako by v tomto pripade mohlo pomoct ´byt v pohode´ Nijako, su to vazne ochorenia, na ktore nie je liek, bioliecba iba potlaca bolesti. Plus stres je spolocnik nas kazdodenny, bez stresu nie je nikto na 100% takze co, 1% stres a uz clovek ochorie? Vela ludi je v strese a nic, neochoreju. Trauma a extremny stres mozu byt spustac, ale su tam urcite geneticke predispozicie a ine faktory, oslabena imunita atd. Preto aj to pomale hojenie ran. Neviem no. Skusila by som ako doplnok urcite aj oreganovy olej.

Ovecky

Ovecky, očividne to s lekármi rieši už dlho a nezlepšuje sa to, preto som navrhla skúsiť hľadať príčinu aj inde, ale to neznamená, že musí hneď prerušiť všetky tradičné liečby a postupy. Rakovinu nemá. Jasné, že to funguje, ak je príčina v psychike, rovnako ako funguje, keď dáš lieky na fyzickú chorobu. A aj som sa trafila, tá samovražda v rodine minulý rok je dostatočne silná trauma, takže vôbec by to nebolo neopodstatnené.

Ovecky

Dnes je v mode zvalit na psychiku to, co lekari nevedia vyliecit. Pozor na to. Ak je raz nieco autoimunitne, nepomoze dat sa do pohody! Treba sa liecit. To ako keby ste niekomu s rakovinou napisali, ze ved eliminuj stres a vyliecis sa. Sorry, takto to nefunguje. Stres moze byt pricina vypuknutia geneticky podmienenej choroby, ale uz sa to nevylieci iba tym, ze bude clovek ´v pohode´

mjanik

vaše problémy sú riešiteľné akupunktúrou.Napr.zlé hojenie rán,je zapríčinené prebytkom "jangu",treba ho schladiť atď,postupne všetky problémy takto odstrániť