Laserová operácia očí

ivan.8

no este som zabudol ze nevidim do dialky , do blizky vidim pekne, ja uz fakt neviem co mam robit...pls ako sa to vola ked vidim do blizky a do dialky nevidim...dufam ze to nieje dalekozrakost, lebo na to sa da ist az od 35 rokov tusim...pls poradte

ivan.8

cawko vsetci, mam 15 rokov a dioptrie 2 a 2,25...rad by som siel na operaciu oci ...chcel by som sa na strednej skole venovat PC a aj celkovo...ale vzdy ked som doma a som mozno 2 hodiny na PC kuknem do zrkadla a mam cervene oci...s tym sa tiahne aj neustale zhorsovanie zraku, uz 2 roky.viem ze operacia oci je skvela a nemusim nosit okuliare, ale kebyze potom opät pracujem s POCITACOM, zhorsovalo by sa mi to?...prosim za rychlu odpoved ...a este, je ta operacia mozna od 15 alebo 18 rokov?

nina.

chcem sa opýtať, či sa dá ísť na operáciu v piatok a do práce v pondelok. a tiež pracujem celý deň s PC, budem môcť? a ešte, že ako často a ako dlho sa chodí na kontroly. díky moc.

ione

caute,bol niekto operovany v CMO na Gagarinovej ulici v Bratislave?PORADITE CO NAJSKOR?dakujem,citam tu o inych pracoviskach v BA,ale ocna mi tvrdi,ze tuna maju najnovsi laiser,mam tam ist tento stvrtok na predoperacne,ale neviem o nich nic,co sa tyka spokojnosti klientov,budem rad ak poradite,dikes!

majka_

LEILA: no v Mikrochirurgickom centre oka 3F v Kosiciach, kde som ja bola operovana bola podmienka, ze od -3 do -6 (presnejsie -6,75, ale to -0-75 bol astigmatizmus ci co - mozno sa mylim, neviem uz to bolo davnejsie). ale su centra, kde operuju najviac aj do -10 alebo az -15, ale na to su ine stroje tusim.

hippies13

ahojte. ja som po operacii oci asi 7 mesiacov. uz to ani nepocitam. zle som videla do dialky. mala som dioptrie 4.5 a druhu 4. 75, takze to bolo fakt dost. operacia bola v pohode, akurat som sa bala, ale doktor so mnou pocas operacie srandoval, takze bolo v poho. mamina s priatelom ma cakali vonku a cudovali sa ze som vysla tak skoro. bola som tam cca 17 min. po operacii som mala 3 dni strasne palenie a pichanie v ociach a najhorsia bola ta bolest, ked som zbadala slnko. aj maly zablesk cez zaluzie ma isiel zabit. po 3- och dnochuz bolo vsetko v pohode, ani len mala bolest. zvykala som si asi 3 tyzdne, pretoze od zaciatku sa zdalo ako by som chodila vo vzduchu. terazma uz ani nenapadne, ze som niekedy mala okuliare a to som ich nosila viac ako 10 rokov. operovali ma v kosiciach na klinike oka, zaplatila som za obe oci 18000 sk. vrelo odporucam. operovali ma v 20-ke

lleilla

neviete ma informovat,aktualne do kolkych dioptrii sa da operovat kratkozrakost?Citala som tu reakcie,rozne,nemate niekto overenu informaciu,ohladom vyske tych dioptrii?dakujem

sonia

matias najskor musis 3dni oddychovat,takze ta nemusi trapit ci vidis,alebo nie(aj ked ja som uvidela dobre skoro ako so sosovkami uz na druhy den)a sosovky ti vobec nebude treba. po tyzdni som uz na jednom oku mala nulovu dioptriu-zo styroch.aj doktorka sa cudovala. akurat sa mi zda ze obcas som citliva na svetlo.so soferovanim nemam skusenosti

matias

Caute,mozete niekto napisat za kolko dni bol zrak skutocne uz v pohode,ze ste nepotrebovali sosovky?a ako je to po operacii ked clovek ide v noci autom?oslepuju ho viacej svtla?dik