Dilema

Príspevok v téme: Dilema
amelid

Mam jediného,staršieho brata.Vždy sme mali krásny vzťah.Ked sa oženil,veľmi sa zmenil.Nema dobrú ženu,neraz kvôli nej aj plakal. Zakaždým,pri najmenšom konflikte,sa mu vyhrážala rozvodom.Že ho opustí a viac svoje detí neuvidí.Okrem iného mňa pred rokmi prepustila z prace :-/
Pred 10r som viezla autom moju mamu a synovca-mal vtedy 9r.Sedeli vzadu v aute. Synovec bol drzý (proste puberta) a vyplazoval mi jazyk a papuloval. Keď na slovné napomenutia mamy a mňa nereagoval,zahnala som sa vtedy rukou po ňom (samozrejme,že som ho netrafila,lebo sa uhol a sedel vzadu). Vyložili sme ho pred domom,počkali sme,kým vošiel do domu a my sme pokračovali domov.Ledva sme došli domov,už sme mali telefonát od brata a svagriny. Nadávali,že som malého bila a ze on teraz doma plače.Nechceli počuť vysvetlenie od mamy,ktorá tam bola spolu s nami,ako to všetko bolo.Okrem iného,že som ho vobec nezbila.Bolo hneď jasne,ze toto bola príležitosť svagriny,aby sa ma úplne zbavila.Odvtedy mi zakázali vstup do ich domu.Takze už som tam viac nemohla vkročiť,ani chodit.Brat so svagrinou prestali so mnou komunikovať. Naši rodičia to aj riešili,ale vyhrážala sa im svagrina,že si viac vnúčatá neuvidia.Tak som našim povedala,aby to nechali tak.Riešila som to ale tak,ze každý jeden sviatok mojej netere a synovca som ich pozvala ku mne domov,pohostila som ich,dala som im dary.Vo voľnom čase som ich bravala do kina,na kúpaliska,na výlety.Deti vždy mali so mnou výborne vzťahy.Tajne za mnou chodievali na návštevy,písali mi. Tu bol problém vo svagrine,ktorá ma nemala nikdy rada.Svoju rodinu a svoje sestry milovala,nás a našu rodinu nenavidela.Takže 10r tento vzťah medzi nami trvá.Boli rôzne oslavy a životné udalosti,mňa nikdy na ne nepozvali.Preto ani ja som nepozyvala ich. Iba deti.Ja som bratovi však zakaždým aspoň smskou zavinsovala k sviatkom.On mne nikdy.Tento rok budem mat svadbu.Pozvala som na ňu iba neter a synovca. Nastalo peklo.Brat so svagrinou chcú ísť na svadbu.Dohovarala mi kvôli tomu teta aj otec. Viete. 10r je dlhá doba.Ked sme sa aj nahodou niekde vonku stretli,môj priateľ vie,kto sú,tak brata pozdravil.Alebo ich spolu.Brat ho nikdy neodzdravil.Radsej sa vždy otočil,alebo dal dole hlavu.A nie raz.Ja to beriem už normálne.Človek si na všetko zvykne.Aj na moje promócie som pozvala iba neter a synovca.S nimi mam ukážkový vzťah.No veľa ľudí mi vyčíta,že brata so svagrinou nepozyvam na svadbu. Viete,keby to bolo o tom,že sa naše vzťahy napravia.. Ale ak to ma byt iba o tom,že prídu na svadbu a opäť bude všetko po starom,tak to význam nemá.
Vy by ste co robili na mojom mieste?Ďakujem.

amelid

pomelo-mam už iba otca.Starych rodičov už nemám,ani mamičku.Este žijú dve tety a 1ujo.Najviac sa stretávam so sesternicou.No a so synovcom,neterkou. Cim menej nás je (žije) v rodine,tým je mi to viac ľúto.Preto som to pozvanie s bratom dlho zvažovala.Tesim sa,že aspon môj nastávajúci je z väčšej rodiny.Tu mame navzájom výborne vztahy

pomelo

potom, co si napisala, ako si vobec mohla uvazovat nad ich pozvanim, tak teba nechapem vobec. to by som si musela najat odbornika, aby mi to vysvetlil.
vobec by to pre mna nebola dilema ale jasne rozhodnutie.

amelid

Xxl394-dakujem.Ja som tieto súkromné informácie nechcela sem písať,ale bolo to asi lepsie pre pochopenie celej situácie.Je toho oveľa viac.Ale špinavé prádlo treba prať doma.Dakujem. V minulosti som sa snažila s nimi aj diskutovat,ale nebol záujem.Iba hnev na mňa.Radšej sa mi vyhýbali.Ja necítim na brata zlosť.Je mi iba všetkého ľúto.My sme mali naozaj krásny surodenecky vztah.Priala som mu manželku,deti.Lebo som vedela ako veľmi po nich túžil.Ale ich deti sú naozaj skvele,dobre a múdre.Ja som nikdy pred nimi ani zle slovo na ich rodičov nepovedala.Mam ich veľmi rada.

Xxl394

To je hrozne co prezivas.Zle sa to cita a pocuva.Vies co to pozvanie na svadbu je najmenej.Ja by som sa brata spytala ako to mysleli s tou svinou? Ked im rodicia dali barak auto starali sa o male? Vsak to je do nebavolajuci nevdak.Ale nie si jedina kto taketo hrozy preziva.Moja znama tiez, sesternica ma tiez zlu svagrinu, moja sestra ma tiez divnu povahu.Zlych ludi chodi po svete viac ako by si si myslela.Niekedy im treba vstupit do svedomia a spytat sa na rovinu co robis ako si to myslel? Je mi to luto ale naozaj ti ludia sa nezmenia a nemaju v plane robit dobre.Fakticky neviem ako to riesit.Niektorym sa svedomie zobudi na smrtelnej posteli, niektorym ani tam nie...Jedine co mozes sa za nich modlit. Vies zivot je kratky a oni si ani neuvedomuju podla mna ako zneprijemnuju druhym zivot

srandada

je dobré, že si si to vo svojom vnútri usporiadala a už sa tým nezaoberaj, užite si svadbu v príjemnej atmosfére...krásny spoločný život prajem

amelid

Ďakujem vam za všetky reakcie.Viete,medzi nami je to komplikovanejšie.Svagrina mi vo veľa veciach veľmi ublížila.Odpustila som jej však.Trvalo mi to možno dlhšie,ale odpustila som.Je to veľmi zlý človek.Brat sa veľmi pri nej zmenil-k horšiemu. Viaceri z rodiny si to myslia. Raz mi pred ňou povedal,že preklína tu chvíľu,keď som sa narodila.Na otázku prečo?Povedal iba,"preto". Otočili sa odišli. Vyčíta mi roky,že mám lepší dom než on.Ale ze som dochovala a doopatrovala starú mamu,roky,to už nevidí. Ked som sa svgriny pred mnohými rokmi pýtala-keď ma vyhadzovala z prace,čo som jej zle spravila,či som jej nejako ublížila?-povedala mi,že som sa mala celý život ako princezná a ze všetko co mam,mi vezme.Uz mi viacerí povedali,že je za tým z jej strany iba závisť a žiarlivosť.Ze ona je proste zlý človek.No nechapem to.Moji rodičia im dali dom.Auto.Peniaze.Jej mama,učiteľka,bola už na dôchodku a odmietla jej pomôcť s detmi.Tak moja mama napriek tomu,že mala lukratívne miesto a postavenie,odišla na predčasný dôchodok a o obe deti sa im starala od 1r,do 3r.Lebo švagriná bola s každým dieťaťom doma pol roka.Potom brat bol s každým dietatom pol roka doma.A od 1r bola moja mama s nimi.Vzdy jej dali ráno 6:30h do rúk dieťa a po 16h si ho vzali.Raz mesačne dali plienky.Inak nič.Ostatne okolo deti kupovala mama,alebo ja.Ja som jej tiež s nimi pomáhala.A keď mi mamička pred 9r umrela,švagriná v práci otvorila šampanské a povedala,konečne ta sviňa zdochla.Toto jej asi ako jediné nikdy neodpustím.A dozvedela som sa to od 2 nezávislých zdrojov,povedali mi to bývalé kolegyne.Dalsia,co pritom bola,mi to tiez potvrdila,keď som si to po čase overovala.Práve včera sme sa o tomto celom bavili s mojim priateľom.Zhodli sme sa,že lepšie bude ich nepozvat. Mali sme aj náuku u nášho farára,aj s ním sme to riešili a povedal,že 10r je dlhá doba.Pozna aj ich osobne,tiež mal už viaceré konflikty s mojou svagrinou.Povedal,že na zmier treba dvoch.Ze u nich voľu nevidí,hlavne u svagriny.Teta s ujom sa ma pri pozvaní na svadbu pýtali,či tam bude aj moja švagriná s bratom. Povedala som im,že nie.Nato mi povedali,že ak by tam oni boli,nešli by na svadbu.A to by ma asi viac mrzelo.Predsa len, brat ma odmietol a zakázali mi k nim chodiť,nebaví sa so mnou a ku tete a k jej rodine som bola naopak tých 10r vitana a súčasťou.Stretavali sme sa,navštevovali, pomáhali sme si. Viete,keď k vám príde do rodiny zlý človek,ťažko sa s tým niečo robí.Moji známy,ktorí budú aj na svadbe,mi pred rokmi hovorili, ako by s mojou svagrinou zatočili,keby sa im toto iste stalo. A ich syn,ktorý mal pred 3r svadbu,si vzal niečo podobné ako mam ja moju svagrinu. Až teraz to chapu,aké je to ťažké.Synovi s dcérou dali ti moji známy byt ešte pred svadbou 1/2 na 1/2 a ich nevesta im teraz zakázala tam viac vstúpiť,nechodiť.Nevidia si vnúča.Jeho sestra tam tiež nemôže vstúpiť,a to jej patrí polka toho bytu. Môj otec sa s týmto už rokmi asi zmieril.Aj keď ho to určite trápi.Ale chápe ma.Sam vidí,ako sa brat so svagrinou správajú.Ved on mu je syn,ale ako mama umrela pred 9r, ani raz sa otca nespýtal,či niečo nepotrebuje,nepozval ho najesť. A býva od otca 500m.Ja bývam 130km,ale dochádzam pravidelne za otcom na víkendy,aby som mu poprala,upratala,navarila.Ano.Zvazovala som mozno väčšie či menšie zlo.Ale asi sme sa správne rozhodli.Hlavne sa chcem na svadbe tešiť.Pozvala som tam ľudí,s ktorymi sa mame navzajom radi a mame dobre vzťahy.

petroanneta

nienienie: "Ja by som ich urcite nepozvala a povedala by som im svoje, ze brat je sralo pod papucou a ona je falosna manipulativna mrcha. A ze toto neznesiem a uz vobec nie na svojej svadbe a dozadovat sa pozvania od niekoho kto ocividne nepozval dotycneho je nanajvys drzost a riadna. Ze nech sa nad sebou zamysli. Mozno si vstupi do svedomia a spadne jej hrebienok len treba povedat pravdu na plne usta a to byva problem, ze sa toho ludia boja a potom sa deje toto."
nedá mi nezareagovať. Vieš čo chodí, prináleží tomu, kto má pravdu? Akurát mu tak chodia ústa. Iné nič. Darmo má pravdu. Môže si s ňou vieš čo. Nie každý človek, dokonca väčšina neznesie ak mu vmetú nepríjemnú pravdu do očí. Mlčať je zlato. Pokora, nemať hlavu vyššie, len preto, že tí sú akí sú. Ani Ty nie si bez chyby. A keby si aj bola, určite neostaneš bez chyby a narobíš ešte všeličo, na čo si povieš, ach, mala som to riešiť ináč, nebola by som ublížila inými ľuďom, mala som byť ohľaduplnejšia....
Tak sa rozhodni, čo Ti je bližšie: Tvoja pravda a spravodlivosť? Alebo preč s pýchou ducha, mať trochu ohľaduplnosti a pokory? Nie ponižovať sa. Len takej primeranej, ľudskej. Nikdy nevieš, aká budeš v budúcnosti Ty.

Nienienie

Ja by som ich urcite nepozvala a povedala by som im svoje, ze brat je sralo pod papucou a ona je falosna manipulativna mrcha. A ze toto neznesiem a uz vobec nie na svojej svadbe a dozadovat sa pozvania od niekoho kto ocividne nepozval dotycneho je nanajvys drzost a riadna. Ze nech sa nad sebou zamysli. Mozno si vstupi do svedomia a spadne jej hrebienok len treba povedat pravdu na plne usta a to byva problem, ze sa toho ludia boja a potom sa deje toto.