Ako sa zamestnať

Príspevok v téme: Ako sa zamestnať
Erika kika

Ahojte. Už neviem čo mám robiť. Chcem sa zamestnať, ale problém je že som ZŤP občan. Posielam žiadosti o prácu, životopisy , motivačné listy, ale väčšinou je to bez odozvy , pretože máloktorý zamestnávateľ je ochotný prijať takého zamestnanca. Minule som bola na úrade práce a bolo mi povedané že ja sa evidovať nemusím, len keby som chcela aby ma zaradili do projektu ale aj to aspoň 3 mesiace dopredu. Nie je tu náhodou niekto, kto riešil presne to isté, čo ja a podarilo sa mu zamestnať ? Alebo aspoň niekto taký kto sa v tom vyzná a poradil by mi čo by bolo robiť či ísť predsa len na ten Úrad práce alebo neviem ...

kikca1988

Akurat vcera bola v inkognite jedna zena, ktora je zamestnana ako virtualna asistenka. Celkom fajn job pre ludi, ktory su fyzicky postihnuty. Aspon nemusia nikam chodit a zarabaju si z pohodlia domova.

addulaa

Ano, som taky isty pripad ako ty a podarilo sa mi zamestnant. Ale byt tebou sa dam zaevidovat na urad prace, lebo potom ta zamestnavatel moze zamestnat do chranenej dielne a bude na teba dostavat prispevok. Ale tam je podmienka, ze musis byt minimalne 3 mesiace zaevidovana aby si oni o to mohli poziadat.

swistica

Gloria - na pohovore nie je povinna hovorit nic o ZTP. Ak ju prijmu, nasleduje vstupna lekarska prehliadka, kde lekar napise, ci je alebo nie je schopna vykonavat pracu. Lekarovi samozrejme zdravotny stav zatajovat nebude.

Gloriaa12

Mimiro - možnosť tri príde na o zamestnávatel udelí jej pokutu zato že zamlčala svoj zdravotný stav
Možnosť 4, príde na to kontrola alebo inšekcia alebo niekto iný a má problem aj zamestnávatel a tiež može napariť pokutu nie len jej ale aj firme

Ked pred rokom začalo platiť GDPR a ja som zabudla zaniest tých pár papierov páru ludom aby ich podpísali tak sa mi vyhrážali pokutou, že ak nato niekto príde že to bude v omeškaní podpísané tak pokutu mi dajú platiť a to bol len sprostý papier
Ja nechcem trepať alebo niekoho strašiť ale tu ide o zdravotný stav ktorý by mal každý brať do uvahy kedže nikdy nevieš čo sa može stať

swistica

Tak ten projekt pre skolske jedalne asi uz nebude mat pre teba zmysel. Podla mna zamestnali ludi k septembru a dalsich budu zamestnavat zase az v septembri. Navyse pracovne miesto tam malo byt len na desat mesiacov.

Mimiro

Gloriaa12: v akom pruseri? ak to zamestnavatel zisti, ma dve moznosti. Bud ju necha dalej pracovat, ak bude podavat normalny vykon. Alebo ju vyhodi, ak nebude a do tohto stavu sa nedostane, lebo ak nebude robit vykon, odide uz v skusobnej dobe...