Ako sa zamestnať

Príspevok v téme: Ako sa zamestnať
Erika kika

Ahojte. Už neviem čo mám robiť. Chcem sa zamestnať, ale problém je že som ZŤP občan. Posielam žiadosti o prácu, životopisy , motivačné listy, ale väčšinou je to bez odozvy , pretože máloktorý zamestnávateľ je ochotný prijať takého zamestnanca. Minule som bola na úrade práce a bolo mi povedané že ja sa evidovať nemusím, len keby som chcela aby ma zaradili do projektu ale aj to aspoň 3 mesiace dopredu. Nie je tu náhodou niekto, kto riešil presne to isté, čo ja a podarilo sa mu zamestnať ? Alebo aspoň niekto taký kto sa v tom vyzná a poradil by mi čo by bolo robiť či ísť predsa len na ten Úrad práce alebo neviem ...

Erika kika

Áno, dostávam polovičný invalidný dôchodok , ale nie je to žiadna vysoká suma . Keby som nežila s rodičmi, ale sama tak by sa z toho vyžiť nedalo .

Erika kika

V mojej blízkosti chránené dielne sú, ale je tam taká situácia že nemajú robotu. Čo sa týka pomocnej sily v školskej jedálni tak ja som na túto pracovnú pozíciu poslala min. 10 žiadosti, ale všetci brali zamestnancov z úradu práce , pretože aspoň u nás to bolo tak, že bol na to vytvorený projekt. Ja si posielam žiadosti na všetky pracovné pozície, ktoré nájdem a ktoré by som mohla zvládnuť.

Gloriaa12

A ak to zataji, ze je ZTP a nieco sa náhodou stane? Bude v takom pruseri ze dovi dopo.
Radsej to uprimne povedať, ked ma ten preukaz.

Co sa tyka uradu prace, ak tam nemusíš nechod, aj tak ti pracu nenájdu alebo ta budu posielat na hluposti.
Tiez by som navrhla chranene dielne a mozno sa nezamerat len na tu kuchyňu vela inzerátov co citam chcu administrativnu výpomoc a tak.
Ale divim sa, lebo teraz boli same projekty zamerane na pomocnú silu do kuchyne do skol ked su teraz tie obedy zadarmo a brali kade koho toto si nahodou neskúšala?
Resp. Napisat ziadosti do skol do kuchyne?

miskovicka69

tak na ten úrad práce a čo? tak počkáš tri mesiace, hľadaj ďalej a ak sa dovtedy nič iné nenájde tak choď cez úrad práce

swistica

Erika - tiez si myslim, ze o ZTP minimalne na pohovore vediet nemusia. Ak vsak mas take obmedzenia, ze nezvladas robit vsetku pracu ako ini zamestnanci, tak potom musis hladat taku pracu, kde to zvladnes aj vzhladom na zdravotny stav. Pripadne co takto chranene dielne?

Mimiro

Aj tak si myslim, ze kazda praca je dost individualna a vsade su nastavene ine prace, casove normy a ine vykony. Manzelka ztp preukaz nikde neukazovala, naco, bud tu robotu budes zvladat a ostanes tam alebo nebudes zvladat a pojdes hladat inam.

Erika kika

Ide o to že oproti zdravému človeku mi ide práca pomalšie a sú veci, ktoré mi robia problém a nezvládnem ich urobiť a tým pádom musím oznámiť každému zamestnávateľovi že mám ZŤP preukaz

Mimiro

Otazkou je aj kvoli comu si ZTP. Ci je to viditelne ci nie. Manzelka je taktiez ZTP a nikomu to nevesala na nos a normalne robi. Nikto to o nej nevie...