Poraďte

Príspevok v téme: Poraďte
Esmera

Ahojte, mám 35 rokov a som ešte panna, čo je u gynekológa trocha problém, lebo keď som bola naposledy včera na prehliadke, chcel mi robiť intravaginálne sono, a bolo to také hrubé, no akonáhle to začal dávať dovnútr, tak to bolelo, myslím svaly, bola som dosť stuhnutá a musel to urobiť normálne cez brucho...
Je to tým, že som panna? Vás to pri tomto sone nebolí? je to normálne, aby to bolelo? Alebo to mám len psychické? Uvažujem o mužovi a dieťati, a preeto si myslím, že by som nemala mať už taký strach a ani bolesť cítiť, ako to prežívate vy? Mal tam aj kovové nástroje, bolí to s nimi? Diky

mysli

A co sa tyka muzov, ti su tiez v strese pred prvym sexom a z toho sa im nepostavi, niektori maju zo sexu stres opakovane ..takze nejake lahke to nemaju a pri urologickom vysetreni sa im lekar pcha do zadku ked vysetruje prostatu atd.

mysli

Vaginalna sonda nieje vobec hruba je asi taka ako muzsky penis a este aj tensia ako penis. Navyse ju kazdy gyndoš potiahne kondomom a lubrikacnym gelom aby bolo zavedenie lahsie.
Ty mas problem s uvolnenim sa. Lekar je v podstate cudzi muz pri ktorom sa kazda zena len tak lahko neuvolni. A kedze si napäta tak aj svaly su stiahnute a akoby v krci. Nieco podobne ako vaginizmus. A maju to aj zeny ktore su vydate a maju deti.
Pri cudzom muzovi sa nedokazu uvolnit.
Normalna reakcia na stres.

Esmera

áno, aj mi trvalo, kým som sa naučila zavádzať si tampóny do pošvy, to je v pohodke, ale skôr toto...mňa aj tie kovové nástroje boleli, ako ich začal dávať do mňa, potom to radšej vytiahol, neviem, či som taká rpecitlivelá...to nebudem blanou, mňa to bolelo hneď pri vstupe do pošvy, svaly, keď to išlo dovnútra, ale veď pošva je elastická, nemalo by to bolieť...
tak čo mám robiť, nemôžem si naplánovať styk iba kvôli gynekologickému yyšetreniu...ak už nebudem panna, myslíte, že to bolieť nebude? to vaginálne sono je dosť hrubé...nemyslím, že by v tom prekážala blana, ja som mala problém s tým, aby som sa otvorila, nech to vojde celé, ak to takto bude aj pri prvom sexe, tak pannou budem celý život :D ako to riešiť, chlapi to majú oproti nám ešte ľahké

stojsizasvojim

Prečo by si mala dať chirurgicky odstrániť hymen?(blanu)?
Lekára ipozorni že si ešte panna a nebude to nič pchať do vagíny.
Musí rešpektovať tvoju poctivosť!!!
Je jedno že máš 35! Je to tvoje rozhodnutie a môžeš byť panna aj do 50tky aj do smrti. Prečo by nie?

moommona

No ja neviem, ale keď si panna, tak by ti nemal robiť vaginálne sono, nie? Mal ti ho robiť len cez brucho. A čo sa týka vyšetrenia, pannám sa robí len cez konečník. Vyšetrenie, ktoré by ti robil, keby si nebola panna s tými kovovými nástrojmi nebolí, je to len nepríjemné.

sexshop

Bolelo to lebo si panna a mozno mas problem sa uvolnit a si stiahnuta, ten isty problem by si mala aj pri pokuse o pohlavny styk s muzom. Niektore zeny ho maju aj pri zavadzani tamponu do posvy.