Poraďte

Príspevok v téme: Poraďte
Esmera

Ahojte, mám 35 rokov a som ešte panna, čo je u gynekológa trocha problém, lebo keď som bola naposledy včera na prehliadke, chcel mi robiť intravaginálne sono, a bolo to také hrubé, no akonáhle to začal dávať dovnútr, tak to bolelo, myslím svaly, bola som dosť stuhnutá a musel to urobiť normálne cez brucho...
Je to tým, že som panna? Vás to pri tomto sone nebolí? je to normálne, aby to bolelo? Alebo to mám len psychické? Uvažujem o mužovi a dieťati, a preeto si myslím, že by som nemala mať už taký strach a ani bolesť cítiť, ako to prežívate vy? Mal tam aj kovové nástroje, bolí to s nimi? Diky

Esmera

no hej, diskusiu mám aj tam, lebo viac ľudí, viac rád :D Hanbím sa o tom hovoriť s lekárom, popravde, tuto je to aspoň anonymné

swistica

Esmera - tuto diskusiu som videla aj na modrom koniku. Tu i tam si odpovede na svoje otazky dostala. Napriek tomu sa stale dokolecka pytas to iste. Odporucam otazky na zdravotny stav adresovat tvojmu gynekologovi a pripadne riesit este so psychologom neschopnost partnerskeho vztahu,ktory zjavne chces,len znejakeho dovodu nevies mat.

Esmera

alebo nemôžem mať priúzky pošvový vchod? čítala som teraz, že ak žena má úzku pošvu, má bolesti aj pri sexe a aj pri vyšetrení, tak neviem, na to jestvujú operácie na rozšírenie, len ako to zistím...

Samo41

Neviem ci je otazka smerovana na mna teraz ..ale odpoviem len tolko ze neviem. Niesom zena a neviem povedat ako to tam prezivate pocas vysetrenia ale myslim ze ak dokazes sa otvorit tam dole a prijat muzske lono ..trochu pateticke ja viem ale ak to dokazes tak si myslim ze ano, pocas vysetrenia to bude lepsie ale su zeny ako moja jedna priatelka ze napriek tomu ze uz nebola pannou vdaka mne :-) tak aj tak sa u gynekologa nedokazala uvolnit aspon co to so mnou riesila pritom pocas aktu so mnou bola v pohode aj ked na prvykrat mala tiez strach.

Esmera

diky za povzbudenie, si super :D a po styku bude aj to vyšetrenie u gynekológa hladké, myslíš? dostane sa do mňa v pohode?

Samo41

Zvedava a ty si nejaka zvedava jak stara baba z dedziny nemyslis?
Esmera nic si nedavaj chirurgicky odstranovat, len ty oekne pockaj na svojho praveho, az sa zamilujes pride to same. Ked najdes svojho princa ku ktoremu budia pocitovat doveru a zacnes tuzis po telesnom kontakte tak sa dokazes aj uvolnit a bude fajn. Len sa do nicoho nenut.
Hlavu hore dievca ;-)

Esmera

nič si nevymýšľam, a prečo sa ma potom pýtaš na také veci, ja som ti slušne odpovedala v dôvere, že ma tu nikto nebude zhadzovať, nehnevám sa, ale nerob to, a nie som si istá, či chirurg. odstránenie blany dačo vyrieši, uvidím, diky za radu každopádne, budem o nej uvažovať

zvedava12345

Podla mna si to tu cele vymyslas a zabavas sa. Ak je to vsak nahodou realne,objednaj sa na chirurgicke odstranenie hymenu, ak si to vymyslas,tak si trapna.

Esmera

raz som mala krátky platonický vzťah. Nevydám sa, lebo sa neviem zamilovať, ak vieš, čo myslím, neviem nájsť toho pravého...mám to u gyn. prosto vydržať, tú bolesť, keď od mňa ide? aby ma vyšetril? Bolí to pri sexe veľmi?