v núdzi spoznáš kamarátku

Príspevok v téme: v núdzi spoznáš kamarátku
Qatara

Ak by sa vám stala takáto vec...

Išli sme s kamarátkou samé dve neskoro večer domov. Rozhodli sme sa, že pôjdeme skratkou. No a na tej skratke sme narazili na jedného chlapca, vysoký, chudý. My, že sa len obídeme, veď hádam chlapec nebude útočiť na dievčatá, ale on do nás začal zapárať. Teda hlavne do mňa a vyzeralo to, že chce na mňa aj fyzicky zaútočiť. A naozaj na mňa fyzicky zaútočil. Lenže v tom som zistila, že kamarátka zmizla, nikde ju nebolo vidno. Kde je? Veď pred chvíľou bola pri mne. Neviem, či to bol inštinkt alebo strach, ale podarilo sa mi chytiť chlapca za nos a krútiť ním, kým sa nevzdal on a neodišiel. Až potom ku mne prišla kamarátka so slovami, Ale veď to nebol ťažký protivník. Veď bol chudý, jeho by každý porazil. Pri ceste domov som ja už nepovedala ani slovo.

Chcem dodať, že kamoška hra profesionálne volejbal a v minulosti, pred tým, začala robiť chvíľu ako koníček aj box. Myslela som si, že s ňou sa nemusím báť. Mýlila som sa. A teraz rozmýšľam, či sa s ňou ešte mám priatelit. ...Boli by ste ešte s takou kamarátkou?

Qatara

Ďakujem aspoň tebe za odpoveď. Mohlo to byť, ako hovoríš, že sa cítila ohrozená.

Vieš, mňa však prekvapilo to, že veľakrát predtým mi hovorila, že robí športy, že má veľkú silu. Preto ma asi prekvapilo a sklamalo, že sa skryla a nebojovala. Myslela som si, že takí ľudia sa ničoho neboja.

A tiež sa ma dotklo, ako potom, čo už chlapec odišiel a boli sme v bezpečí, hoci ja celá spotena, mi povedala, že "Veď to nebol ťažký súper. Že jeho by každý porazil."

ahjajjaj

pred mnohými rokmi som bola s kamarátkou v mori, a náhle sme sa dostali do hlbokej vody. Ona nevedela plávať, ja viem, ale držala ma tuho, a tak som sa bála plávať. Zakaždým, ak som ju nadhodila, som bola pod vodou, a keď som ju nenadlhodila, bola pod vodou ona. Nakoniec som nazbierala sily na posledné odhodenie, s tým, že veď ja viem plávať, prečo máme umrieť obe, a ak ma ešte raz chytí, schválne sa nadýcham vody, aby to bolo rýchlejšie. Tak som ju odhodila, nech sa ešte raz nadýchne, s tým, že ja vtedy dýchať nemôžem, ponorila som sa, a potom chcela plávať s tým, že ma hocikedy môže chytiť a spolu s ňou plávať neviem.
Keď som sa vynorila, stála do vody po pár a kričala na mňa. Poď sem, tu je plytká voda.
Tak sme vyšli na breh.
To, čo sa stalo Tebe i mne, nie je obyčajný stav núdze, ale pud sebazáchovy. Kamarátka sa cítila byť ohrozená, a bola preč, lebo nechcela, aby ublížil aj jej. Sledovala, čo sa bude diať a v prípade potreby bola v bezpečnej vzdialenosti na to, aby volala políciu.