Matka sa mi vyhraza, prosim napiste mi svoj nazor

Príspevok v téme: Matka sa mi vyhraza, prosim napiste mi svoj nazor
strasnezufala

Dobry den. Prosim vas o vyjadrenie svojho nazoru na moju situaciu, co robit a ako sa zachovat. Lebo ja uz neviem co je spravne. Dakujem velmi pekne.
Mam 23 rokov, cely svoj zivot som zila s mamou a babkou. Nasi su rozvedeni, som jedinacik. Okrem toho som psychicky strasne labilna, mam diagnostikovane OCD, uzkostnu poruchu. Vdaka tomuto som sa ako dieta strasne upla na svoju matku, nevedela som bez nej existovat, starsne som bola na nu naviazana. Nikdy som nikde nechodila, ani s kamaratmi, strednu skolu zakladnu vsetko blizko domova, aj obidve prace. Stalo sa ze som si nasla priatela 140 km daleko od domova a chceme zacat spolu zit. Zo zaciatku aspon aby som si tam nasla pracu a chodila domov na vikndy. Lenze uz od zaciaktu tohto vztahu mi mama robi strasne stavy. Situacia je taka, ze nerobi, je doma s babkou, nema nikoho okrem mna a teda ja ked odidem max. na tyzden, nikdy nie dlhsie ona to doma nedava, je v absolutnej depresii a hovori ako ju uz nebavi zit. Aj to na nej vidim. Mam ist na pohovor do prace od septembra chcem zacat robit a zit v meste kde zije aj priatel, chcem s nim zacat spolocny zivot, ale ona mi to nehce dovolit. nepovie mi to priamo, ale strasne sa zacneme hadat ako som ju tam nechala, ako ona zostane navzdy sama a neda to. Pritom naozaj ju planujem navstevovat kazdy vikend. Chcem zacat aj vysoku skolu. Nikdy som poriadne nezila, depky som mala a mam aj teraz samozrjeme, ale ked som mohla byt ako tak stastna nedovoli mi to ten pocit, ze naozaj som mamu nechala doma s babkou, samu vo vsetkom a ze mam cely zivot zostat doma tam, kde si zrejme ani nenajdem pracu a upadnem zase do depresie , nic nedokazem v zivote ale bojim sa ze si matka naozaj nieco spravi. Navyse sa kazi uplne cely vztah s nou, uz sa len hadame a ked uz ideme zase za nim, tak uz sa so mnou ani nebavi, ja sa bojim o nu, ale chcem aj priatelovi vpyomoct financne na byt, vska uz rok kvoli tomu nerobim!!!lebo stale nechcem ju tam nechat samu. Zufala som neskutocne poradte. Moj nazor je aj ten ze mama ma depresie z toho ze je cely den sama s babkou zavreta, ze nerobi. Lenze ona tvrdi ze ju nemoze nechat doma samu. Ma dvoch surodencov ktori sa nezaujimaju a ja fakt neviem co dalej, kam sa pohnut...

Deccoder

Znicene, je ti dufam uplne jasne, ze ta samovrazda sa nestala kvoli vam, ze by si nasiel inu zamienku? Tam bol urcite uplne iny problem. Ja by som si take nieco nezosobnoval, nie som nikoho otrok, ani tabletka na jeho chorobu...

Znicene

Vies co sa stalo u nas? Sli sme robit za hranice a muzov otec spachal samovrazdu. Bol v tom aj alkohol samozrejme. Takto to vyzera, obaja sme zreli na psychiatriu. Neviem ti povedat, co robit, lebo tiez sa nam nik nevyhrazal, len bolo doma u nich zle, ked sme spomenuli zahranicie, alebo stavbu a takto to dopadlo! Mame totalne znicene zivoty, dva roky sme sa snazili tam dostat a teraz sme hodeni naspat proti nasej vlastnej voli, lebo svokra ostala sama na velkom dome a nikto nam nepomoze, muzov brat sem nechce ist byvat a my sme prisli o svoje zivoty, toto sa nikde nedeje co tu, uz sme rozmyslali, ze to ukoncime nech je konecne pokoj! Najlepsie na tom je ze sa vsetci tvaria ako keby nic, nikto sa nas ani nespyta, ci sa tam chceme vratit, ake mame plany, co nas pozemok, totalny nezaujem

momentik

mama si zvykne, kazdy si zvykol, zo zaciatku moze mat obavy, ale to ju prejde. uplne sama nie je, ked je tam babka, su dve, vystacia si.

Kamka2

Tým že sa pre ňu obetuješ na úkor svojho vlastného života a šťastia jej nijako nepomôžeš iba sebe (a možno ešte priateľovi) ublížiš... Okrem toho to zrejme bolo jej rozhodnutie, zostať zvyšok života sama (bez partnera). Povedz jej, že sa tešíš keď budeš mať deti a že by si ju veľmi rada spravila babičkou a rada by si počítala s jej pomocou s prípadnými vnúčatkami. Snáď ju to nakopne...

deccoder

Tvoja mama ma pravdu v tom, ze s nou budes postupne prerusovat kontakt, nech mas akykolvek teraz umysel a presvedcenie, zivot sa ti otoci inak, uz len ked budete mat dieta. Ja to vidim podla svojho zivota. Teraz sme radi, ked ideme za rodicmi aspon 2x do roka a na zaciatku sme tam fakt boli kazdy tyzden. Budes v inom prostredi, budes mat iny zivot, ine hodnoty sa ti nastavia. Ale to nie je dovod, aby ta mama vydierala, je to len ciste zufalstvo z jej strany, lebo teraz nevidi ine riesenie. Ty rozhodne od nej odid, ked to tak citis a mama sa nejako zariadi, predpokladam, ze si najde nejaku kamosku s podobnym osudom. Mozno ked pride vnuca a das jej ho potom na prazdniny a tak, tak sa to zmeni, bude sa citit uzitocna. Drzim palce.

swistica

Dava to zmysel. V BA su lepsie pracovne prilezitosti. Navyse, ked si bola tyzden u neho a tyzden doma, mala priestor sa s touto myslienkou zmierit. Kazdopadne odstahuj sa az ked uz budes mat istu pracu. No a mame by asi pomohol knaz (ak je veriaca) alebo psycholog. Mozno by si tam s nou mohla zajst aj ty ako podpora.

dhr

zdepratá si matkou, odstahuj sa, čím skor a ju neieš nech sa zobudí z toho sna a stara sa o seba, ked si taka mlada nemozes mať staru matku, nech sa stara o seba a ked zije s babkou tak sama nebude, alebo nech si najde frajera alebo čo,... nenechaj si zničiť život... a nechodievaj za nou každy vikend, stačí raz za mesiac ,

strasnezufala

pretoze byva v Bratislave, on odtial pochadza cely zivot, su tam pracovne moznosti, ma tam pracu, ma kupeny byt. tu nie je ziadna praca, uz vyse roka hladam doma, ani moznosti. on sa vyjadril ze ked chcem a najdem si pracu tu a budem chodit za nim na vikendy mozem tak spravit, ale ja by som chcela normalny vztah ako ma vacsina, lebo takto to dlho nepojde, uz rok sme spolu tak ze tyzden tam tyzden tu, teda presnejsie doma tyzden aj daco potom na 5 dni domov..a je to takto zle. a ja uz chcem pracovat, uplne stagnujem takto nechcem byt bez roboty dalsi rok, aspon kym pojdem na tu vysku, ja by som aj na denne studium isla, musela by som mat vsak brigadu to je vsetko ale este iba o uvazovani. mame som povedala ze ked naozaj zostane sama, ze nebude napr. babka, moze ist so mnou do BA, ze kupime nejaku garzonku ze si tam najde pracu a bude ma mat blizsie ak bude chciet, ked budme pracovat ze jej prispejem aj ked ona peniaze odomna neziada. ale on sa mi vysmeje ze su to vsetko len recicky ze ona urcite zostane cely zivot sama