koľko vody treba naozaj denne vypiť?

Niana

lenže ak športuješ, tak potrebuješ viac vody, pretože sa potiš. Pravda je, že ked idem na bicykli, alebo kolobežke dlhšiu trasu, vypijem vela vody

Televica

ak športujete tak dost. Osobne vypijem tak cca 2litre vody, ale ked idem športovat, na kolobežku, alebo na bicykel, tak vypijem o cca liter viac

Tomas12345

Defcon :

Kebyže sa má človek najesť až ked vyhladne to by musel potom aj obedovať až niekedy o 5 poobede, pretože človek aj ked si nedá obed na začiatku hlad nepocituje, ale prvá príznaky hladu príde až po niekolkých hodinách a u niekoho až neskoro večer. A rovnako je to aj s vodou, niektorí ludia nepocitujú príznaky smädu, a prvé príznaky smädu sa u nich prejavia také že im začne byť zle a idú na ne mdloby. Takýmto situáciam sa treba vyhýbat a to pravidelným pitným režimom.

Na tom že treba piť priebežne a nie až pri smäde sa lekári zhodnú. Takže neviem čo sa to tu snažíš si nahovoriť.

Defcon

Tomas, smäd je reakcia organizmu na to, ze mu chyba tekutina. Mojmu organizmu staci, ked sa napijem az vtedy. Rovnako sa najem az vtedy, ked vyhladnem. Ci aj jest treba este pred hladom ?-)))) kazdy nech si robi co chce a vypije tolko kolko uzna za vhodne. Aj tak nikto neprekona Chucka Norrisa, ktory dokazal vypit vsetku vodu z vodovodu niekde v Afrike a odvtedy je tam nedostatok vody....

Tomas12345

Defcon :

O akých milionoch hektolitroch vody tu píšeš ? Ci podla teba každý kto vypije viac než pol litra vody pije na hektolitre ? Nedostatok vody telu škodí, na tom sa predsa zhodnú i doktori.

Nie, nestačí sa riadiť smädom. Smäd je už neskorý signál. Piť sa má pravidelne ešte pred nástupom smädu. Na tomto sa zhodnú všetci doktori že sa nemá piť až vtedy ked človek cíti smäd.

ludvo_voskar

mne niektore dni robi problem vypit liter vody a staci mi to. viem, ze to je dost malo ale mne to proste nechyba.

miskovicka69

len cez robotu vypijem 1,5litra vody + kávu a potom ešte doma nejaký liter a hlavne pred spaním. viem, že pred spaním by sa už nemalo ale ja som vtedy najviac smädná.