koľko vody treba naozaj denne vypiť?

akinom007

Ludia, moja kolegyna nema problem sediet v kancli od 8-16 h bez jedineho glgu vody...kavy si da cca 2. Ma 102 kg je nizsia, je jedno ci je leto alebo zima nepije, ked chodime casto na wc ja aj kolegovia zakazdym zacne " boze vy chodite cikat, ja vam zavidim ja mam problem ja nevylucujem moc mne sa zadrzuje voda preto som takato pevna" :)))) tisic chorob si namysla mesiac co mesiac chodi po vysetreniach a zatial jej zistili len vysoku dehydrtaciu, krcove zili a pohlavne chlamydie :DDDD truba sprosta, neda sa jej to vysvetlit ze nechodi na wc lebo nepije:) ma 45r muza a dieta

akinom007

Ja vypijem denne 3-3,5 litra cistej vody, rano nesladeny caj a potom uz len vodu, obcas mam v priebhu dna nejaky ten pohar mineralky ale prevazne cista voda.
Pijem vtedy ked citim smat :) co je u mna casto :)

Zuza_Petrankova

podla mna 2 litre je uplne v pohode a nemalo by to vobec skodit oblickam...ja niekedy cez den vypijem aj viac vody a hlavne ked je takto teplo vonku..

Defcon

To su uz davno prekonane mantry o potrebe miliona hektolitrov vody denne. Ale kludne ich mozte spievat ako budhisti kazdy den niekolko hodin.
Uplne staci riadit sa smädom a vonkajsimi vplyvmi, namahou a pocasim.

Tomas12345

Defcon :

Pol litra ? Tak ale toto je už extrém. Možno ked máš nejakú brutálnu fyzickú kondíciu tak to zvládneš, ale napríklad také obličky nie sú závislé od fyzickej kondícii. Oni potrebujú dostatok tekutín bez ohladu na to či máš alebo nemáš dobrú kondíciu. Pri nedostatku vody nepracujú obličky efektívne, zaťažuje to obličky.

"Pre správnu funkciu obličiek je nevyhnutný aj dostatočný pitný režim. Pri nedostatku tekutín sa obličky snažia udržať čo najviac vody v organizme, no tým zároveň zadržiavajú toxické látky, ktoré by sa inak z tela vylúčili. Nedostatok vody tiež zhusťuje krv, čím sa zhoršuje prekrvenie a okysličenie orgánov.

"Podľa profesorky Ľudmily Podrackej sa fyziologický príjem tekutín u zdravého dospelého človeka pohybuje okolo dvoch litrov a zvyčajne neprevyšuje tri litre za deň. „U detí je situácia o niečo zložitejšia, lebo množstvo tekutín sa líši v závislosti od veku dieťaťa. Každý extrém – či už nadmerne veľa, alebo málo prijatých tekutín – môže negatívne vplývať na ľudské zdravie.“

zdravie.pravda.sk

Defcon

Hm, ja bezne vypijem pol litra az 1 liter denne a vobec nekolabujem. To je dost o vydrzi a fyzicke. Ked si sralo, tak samozrejme musis pit co najviac, lebo organizmus nevydrzi vobec nic

Tomas12345

Defcon :

Ja do 3 hodiny popoludní mám vypité okolo 1,5 litra vody a poobede a večer vypijem ešte aspon 1,5 litra a teda 3 litre denne, niekedy i viac.

Stačí v priemere 2 deci každú hodinu a máš 3 litre za den. Menej než 2 litre je strašne málo. Ja kebyže mám piť 1,5 litra za den tak by som sa cítil zle a prehrieval sa. Dnes ráno som bol na trhu a svietilo slnko a ja som okolo 12 hodiny cez obed mal dokopy vypité len 4 deci vody, a to mi nestačilo pretože som bol dehydrovaný a celé telo som mal prehriate a bolo mi zle (mdloby). Po napití sa môj stav zlepšil.