Manzel a hygiena

Príspevok v téme: Manzel a hygiena
mommy

mam taky problem. Pocas prebalovanie nasho babatko pouzivame vedro s vodou, kde si namocime handricku a potom utrieme zadocek pocas prebalovania, ak je babatko pokakane.
Funguje to velmi dobre, pretoze vedro sa moze prepouzit pocas celeho dna a zbytocne sa neminaju nejake servitky na dodatocne utieranie...
Ale problem nastava, ked ide o vycistenie vedra. Ja ho zvyknem umyvat v kupelni, vacsinou mydlo alebou jarou to vydezinfikujem a premyjem vodou. Avsak moj manzel kludne vezme vedro so spinavou (pouzitou a pokakanou vodou) do kuchyne, kludne si vezme spongiu na umyvanie riadov (drezu) a to spongiou zacne umyvat to zakakane vedro. Samozrejme, pouzije aj jar, ale predstava ako lahko sa mozu preniest bakterie priamo do nasich riadov, kedze to je rovnaka spongia.
Celkovo niekedy mam pocit, ze si pletie kuchynu s kupelnou (napr. aj spinavu vodu z umyvania podlahy vyleje do drezu). Ja chapem, ze clovek by nemal byt citlivka, ale ked ho poprosim, ze nech to deli (kuchyna/kupelna), tak mi len povie, ze to urcite nevadi.
Na druhej strane, velmi by ma mrzelo, keby sa nahodou clovek nakazil nejakou chorobou/bakteriou, lebo staci len raz, ale moze to mat fatalne nasledky.
Vopred dakujem za Vase nazory a pripadne rady, ako to riesit...

ahjajjaj

mommy sa viac neozvala.... asi sa hanbila, čo za blbú tému to založila... alebo ju prestala baviť vlastná hlúposť...

Tutko

Iris Galeyova- Neplakala som, ked otec zomrel
To bola kniha o zneuzivani.Nic pekne sa tam nedozvies, ale tuto pasaz Ti posielam

alicia27

ani sa necudujem, ze ti to vadi..to by mne veeelmi vadilo!...vyskusaj mu to poriadne vysvetlit, ze to jednoducho vadi, ked cisti okakane vedro v kuchyni kde umyvate riad!...ved to je predsa nenormalne...

akinom007

prepac ale pouzivat cely den vedro s tou istou vodou je maximalne nehyginicke to ze cim a ako to partner "zakakane vedro" ako si napislaa myslim ze uz je jedno ako ho umje...cele to je nehyginicky postup a nechutny

Daviiid

To nie je len o manželovi, ale ty si úplne rovnaká, lebo to toleruješ.
Fuj, však to sa aj zle číta.
Osratá voda sa má hneď vyhodiť, ale mňa drezúrovala roky babka, ktorá je prísna na hygienu, neber si zo mňa príklad :DDD

Jan35

tak u nas napriklad hubkou umyvame riad aj zachod,vanu, topanky atd,ked sa uplne zoderie vymenime, myslim ze mat na vsetko zvlast hubku je plytvanie...