Muž chce, aby som schudla

Príspevok v téme: Muž chce, aby som schudla
erika321

Problem je v tom ze ma pravdu - mam nadvahu a viditelnu. Bojujem s nou ale cely zivot raz som na tom lepsie raz horsie. Udrzat sa viem len vtedy ked som vyslovene na diete. Ked prestanem dietovat a chcem jest normalne, kila idu hore.Mam problemy s travenim, intolerancie, zle mi organizmus vstrebava tuky a musim brat lieky na predpis na travenie, nakolko obcas mi vobec nepracuje a netravi.
Po nespocetnom mnozstve diet ktore ma robili naozaj nestastnou a bola som v depresiach som sa rozhodla ze sa budem snazit zit zdravo, ale uz nebudem riesit vahu, diety a miery a naucila som sa byt stastna aka som s tym, ze nemusi byt kazda uplne stihla. Vzdy ma strasne tie diety a silene prehnane cvicenia stresovali, teraz si obcas zasportujem ale proste prestalo byt neustale dietovanie moja priorita.

Co sa tyka mojho muza, je medzi nami vsetko ok, rozumieme si, je nam dobre, naozaj stastny vztah, V poslednej dobe ale zacal neustale do mna vrtat za chudnutie, nuti ma jest inak ako som zvyknuta, chce aby som sa zmenila aby som stale cvicila. Ja vsak uz nechcem absovovat to co cely zivot. Stale vrcholy a pady diety a vsetko cim som uz tolkokrat presla, zmierila som sa so sebou a vsetko do coho ma nuti je pre mna silene a absolutne ma to nebavi, radsej by som sa venovala inym veciam. Tvrdi ze to pre neho nie je najdolezitejsie ale chce aby som schudla a mysli si ze nasilu ma do toho tlacit je cesta.
Myslite si ze ma pravdu? Nevravim ze som spokojna, len ma tieto zalezitosti stali uz tolko zivotnej energie ktora bola na nic a tolko potu a odriekania a nikdy som nebola stastna. A ked som sa s tym konecne vysporiadala a naucila byt taka aka som, tak stale pocuvam dokola len ako sa mam zmenit.

erika321

withoutname4 ...toto presne ja citim, ze on je namotivovany a tlaci ma do toho a mne to je vnutorne jedno. On sa tesi, lebo vidi, ze nejem pecivo k nejakemu jedlu a ja sa len premaham nech to nejak dojem, ani mi to nechuti. Alebo ma dozenie k cviceniu a stale: no co citis sa lepsie, musis sa citit a ja dychcim ako slon, nestiham, som absolutne v tomto smere demotivovana.
Clovek aj tak pri praci nema tolko volneho casu a miesto tohoto, co ma nebavi by som radsej citala alebo robila proste nieco ine. Je to tazko

erika321

Ano to pocuvam stale nejedz teda ked chces schudnut a nejedz po 5tej poobede a podobne veci. Lenze potom v noci chytam zachvaty hladu. Dakujem kazdopadne za rady. Ide skor o to ze ja som uz za poslednych 15 rokov precitala vselijake knihy, fora, celu stranku Mira Veseleho, schudla som, pribrala, schudla, pribrala, stale len toto, dokola to iste. Napr. bola som par dni u sestry,a ta po 5 dnoch povedala, ze sak sledujem ta a ty ani nejes nezdravo ani moc, ja neviem preco nechudnes. Ja neviem tiez. Asi mam uz zdemolovany metabolizmus po vsetkych dietach, ktorymi som presla.

Chcela som si proste zit spokojne a najst osobu, ktora by ma milovala tak ako som. Sice nas vztah je celkovo velmi dobry, lepsi som nemala nikdy, ale ked toto stale pocuvam, ja uz potom ani nemam naladu na nejake intimnosti, zacnem mat zly pocit hanbit sa, on mi povie ze to tak nemyslel ze nemam za co a za 2 dni sa to cele opakuje.

erika321

V prvom rade dakujem, ze ste si precitali moj prispevok.

Ked sme sa spoznali bola som takato ista, nikdy ma nepoznal ovela chudsiu. V minulosti este nez sme sa spoznali som vazila niekedy aj menej a obcas mi ukazuje taketo fotky ked najde a hovori, ze takato este mozem byt. Lenze vtedy som drzala pomaly hladovky, vsetko to bolo uplne nezdrave, vypadali mi vlasy, mala som otrasne nechty a ked som s tym skoncila hned som aj pribrala.

V podstate ide o to, ze cely moj 30rocny zivot je len o vahe o postave o chudnuti, uz som bola z toho tolkokrat normalne chora a vecne nespokojna a preto som si raz povedala ze kaslem uz na to, ze proste nemozem mat 50kg ako ine zeny lebo to stoji neskutocnu namahu a prestalo ma to zaujimat. A bola som aj celkom spokojnejsia, lenze teraz dosiel moj muz a neustale mi nieco vytyka.

Jemu sa podarilo schudnut nejakych 12kg a odvtedy vrta. On ma priemernu postavu, cvici a teraz aj zdravsie je. Ja som tiez prestala jest pecivo a pit sladke vody, ale zatial sa stale len drzim na rovnakej vahe.

Samuel to je super pristup, asi zase nieco skusim, aj ja si uz nakladam na mensi tanier a nedojedam, ale napr nevladzem tolko cvicit, dychcim ako slon, strasne ma to cele demotivuje a on do mna ide a este cvic a zaber a pod a to chytam uz uplne nervy. Jednoducho mam pocit ze to robim nasilu, len aby bol spokojny.

withoutname4

kašli Ty na muža. Keď Ty nechceš, a máš sa rada tak, ako si, do ničoho sa nenúť. Motivácia má prichádzať zvnútra a nie zvonka! Tiež by som nezniesla, keby mi do toho niekto kecal, čo a koľko mám jesť, keď som si radu od neho nepýtala!

Lialiana

Ľudia sa vyhovárajú na genetiku a spomalený metabolizmus ale nič také neexistuje, ženy majú bazalny metabolizmus okolo 1400 kcal a a keď celý deň len sedia na zadku tak viac ako 1600 kcal za deň nespalia a 1600 kcal nie veľmi veľa jedla a väčšina z nás je ovela viac

Beee

V prvom rade vzťah je o vzájomnej podpore a z jeho strany to veľmi ako podpora nevyzerá. Pokiaľ naozaj žiješ zdravo, tak je to neporovnateľne lepšie ako často nebezpečné diéty. Skús mu to vysvetliť tak, ako si to napísala sem do fóra a spýtaj sa ho, či mu viac záleží na tom, koľko budeš mať kíl ako na tvojom zdraví...

reerrrre

malé dávky jedla viac krát za deň, nie 3 krát za deň veľké porcie - pekne si to rozdeľ na celý deň a vždy používaj malé misky/taniere aby ťa to nelákalo naložiť si viac
obmedziť cukor čo najviac ako sa dá - nepridávaj si do kávy, úplne prestať piť sladené nápoje/alkohol, pi len minerálky, čaj, čistú vodu (najviac)

cvičenie si prispôsob podľa toho ako vládzeš, nepremáhaj sa ale ani nebuď lenivá... ideálne hodinu denne cvičiť , striedať aktivity - napríklad jeden deň si ísť zabehať, druhý deň fitko, tretí deň sa len rozhýb a odpočívaj

no a k tomu treba dostatok spánku

lorQa

Otázne je, čo to znamená v tvojom ponímaní, že jesť normálne, treba celkovo zmeniť stravu od základov, mať ju vyváženú a telo keď si na to navykne, tak pôjde váha dolu

stylelucky

Skus si precitat knihu intuitivne stravovanie, mne sa podarilo schudnut cca 20 kg tymto sposobom, jem vsetko, ale iba ked si to telo pyta, jem iba ak som hladna a ked som hladna a mam chut na sladke dam si sladkost, ktoru nezajem hned slanym. Ale pockam. A takto so vsetkym.

byvalabaculka

Erika prave toto je ten najvacsi problem -dietovat. Vtedy clovek priberie 10 násobok. A nezranie je najvacsia hovadina!!! Uplne najhorsia vec co tu ludia pisu je nejest. Praveze jest treba lebo ked nezeries telo si ta celu obali tukom. Ja som mala cely zivot okolo 80 kil a presne tuto chybu som robila . Ziadne ranajky len litre kavy obmedzovala som obedy a dosla som vecer z prace vyjedla cely dom! Ja by som vyfackala toho kto hovori si tucna nejedz. Jest treba ale spravne potraviny. Uplne najdolezitejsie su ranajky -ovsene vlocky, ovocie, biely jogurt hlavne ziadne biele pecivo ani parky a ine slovenske specaility. Obed moze byt maso, ryby, zeleninka hlavne ziadne cestoviny, fast foody a pizze! Vecera by mala byt najlahsia a najmensia z celého dna lebo do spania uz toho clovek vela nespali. Ja som takto dala dole zatial 20 kil a som spokojna.