Návrat zo zahraničia

Príspevok v téme: Návrat zo zahraničia
modralalia

Ahojte. Mam taku dilemu. Zila som 10 rokov v zahranici, v poslednom case som citila, ze sa chcem vratit domov. Som na Slovensku 3 mesiace, mam problem najst si pracu. Pritom myslim, ze mam co ponuknut. Ovladam AJ a NJ aktivne, FJ pokročilo, samozrejme ovladam Excel perfektne, mam kurzy JAVA, programovanie. V zahranici som pracovala v banke. Odkedy som tu na Slovensku, teda 3 mesiace, nedari sa mi najst pracu. Posielam zivotopisy snad vsade, naposledy som bola na pohovore minuly tyzden, bolo to do banky, no ponukli mi plat okolo 600 euro. Tiez som bola na pohovore ako asistentka do medzinarodnej firmy, poziadavky mali teda vysoke ale opat ponukli velmi mizerny zarobok, tiez okolo 600 eur. Tiez uz rozmyslam usadit sa na slovensku, kupit si byt, teda musim sa zamestnat a vziat si hypoteku. No trochu ma desia tie platy. Je mozne sa tu niekde zamestnat za vyssi plat, tak 1000 euro?

HJUNE

Wau keby viem nemecky a ešte k tomu programovať v jave tak ma tu už nikdy neuvidia.. Ta predstava ako prevetram auto na rakuskych dialniciach och? celkom nechápem ako ti možu ponúkať len 600e plat keď máš takéto schopnosti.. Ja som ITčkar, pripájam ludi na internet, zváranie optiky atď. a mám plat skoro 850 v čistom. Ako hovorim keby viem nemecky tak idem toto iste robiť tam ? Ale to som zase ja...