Je pre muzov prirodzene pokukovat po inych?

Príspevok v téme: Je pre muzov prirodzene pokukovat po inych?
takytoproblem

Asi to bude otazka skor na muzov, nech mi objasnia trochu svoje zmyslanie. Ale zaujima ma aj ako to vnimate vy zeny vo vztahu.

Nie je zvlastne, ked muz ktory svoju frajerku lubi a dokazuje jej to sa zaroven zaujima o ine zeny, pravidelne si pozera na socialnych sietach ich profily, fotky? Napriklad zeny ktore sa mu v minulosti pacili a nic z toho nebolo, alebo take s ktorymi mal nieco kedysi alebo take ktore ani nepozna osobne ale zjavne sa mu pacia. A je to dlhodoba zalezitost. Ano niekto povie ze ked ma lubi a dokazuje mi to a nepodvadza to mi ma stacit, ale z tohto mi je stale smutno lebo mi tym nepriamo dava najavo ze mu nestacim, ze nevie zabudnut na ine z minulosti alebo ze mysli casto na ine. Ved ak mi niekto opacneho pohlavia nebeha myslou nestalkujem ho nie? Ide o to kam niekomu zachadzaju pocas dna myslienky..

Ja viem tiez ocenit aj krasu a kvality inych chlapov, ale nijak extra ma nazujimaju. Nerozmyslam "ake by to bolo keby"... neflirtujem, nefantazirujem, nie preto ze by som sa krotila ale preto lebo to tak jednoducho necitim, kedze svojho muza mam staci mi, aj ked nie je dokonaly ale lubim ho takeho aky je.

Aky je vas nazor na to? Tolerovali by ste to?

takytoproblem

Inak to s tym nastavenim zrkadla, ano napadlo mi to, ale vacsinou som to potom nechala tak, prislo mi to ze by to bolo moc okate a ze by mi to ani neuveril.. okrem toho ak by som to urobila, len by mal dovod vytknut mi ze preco mu vycitam nieco, co sama robim :)
Ja sa jednoducho necitim robit veci ktore nechcem, aby robil niekto mne

tentoproblem

Stotoznujem sa plne s tvojim nazorom. Pisala som sem scasti preto, lebo ma zaujimali nazory inych, ci mozno neprehanam.. scasti lebo ma zaujimalo, ci to tak maju vsetci alebo len ja som v takej divnej situacii..
Ano velakrat viem aj nahlas povedat aky krasny psik - pre mna to je ako reflex, ked sa bud s kamoskou alebo partnerom citim blizko, hovorim co mam na jazyku. Muzov vsak pred tym svojim nekomentujem, prislo by mi to necitive voci nemu, aby si nemyslel, ze on sa mi nepaci alebo ze sa mi pacia ini viac, nez on. Chytila si sa prilis tej jednej vety, lebo nahlas som tak okomentovala inu zenu mozno 2x prave pred nim, myslela som to ako priklad toho, ze toto mi problem nerobi, proste porovnat to so situaciou v korej som.
Ale mas uplnu pravdu, kazdy vztah nas asi ma nieco naucit, ja som uz od zaciatku vedela ake su moje standardy a toto ic proste nesplna.. momentane sme rozideni a ja si dam cas na to, aby som si uvedomila nejake veci

in blossom

este by som dodala, ze vlastne to jeho spravanie je pre teba vyzva, nastavit si hranice. ze si na hrane toho, co je pre teba prijatelne je zjavne z toho, ze ti to zacalo byt neprijemne a pises o tom do poradne. takze je na tebe, ako si nastavis co chces a co nechces.

in blossom

tak ty vies ako to mas. ale aj tak tam citim tu neistotu. pretoze aj ja viem ocenit skutocnu krasu, zien, muzov, deti, stromov, zvierat,... je to normalne, ze ked je nieco mojmu oku esteticky prijemne, tak to viem ocenit, ze je to pekne. ale to je vsetko. nepotrebujem to komentovat. proste pride mi to ako hranie sa na nieco. ci pred nim nahlas "ocenis" aj krasu muza? alebo zvieratka? alebo, jeeej, pozri, to je ale krasny urasteny zakvitnuty strom?
mozno si veris, ale nie tak skutocne, hlboko vnutorne, na tej najzakladnejsej urovni svojej podstaty. mozno aj preto si vo vztahu s tymto muzom, aby si sa to naucila. vravis, ze tvoja nedovera je az nasledok jeho cinov, ale skor on je lekcia, ktora ta ma nejake veci naucit. mozno sa zmeni, mozno nie, ja by som ho nechcela. ale keby som ho teda chcela za kazdu cenu, minimalne by som mu nastavila zrkadlo a zacala pred nim komentovat chlapov, pozerat si chlapov na soc. sietach a presne takych normalnych, nie modelov, vsetkych byvalych spoluziakov, susedov, exfrajerov... (aj ked ma to tiez nezaujima ako aj teba, ale by som sa tvarila ze ano, len preto, nech okusi vlastnu medicinku). neverim, ze s tym bude ok. ak ano, tak je specialny pripad :D

ale ja by som ho nechcela, kym sa sam neuvedomi, nech mi neleze do zivota. chlapov je na svete milion, resp. radsej budem sama ako s takymto. a mozno povies ze ho milujes, ale ja by som takeho nevedela milovat, zalubit sa ano, za to clovek nemoze, ale nevedela by som ho skutocne milovat a tak by mi ani nechybal, tam nech si ide.

takytoproblem

Este by som dodala, ze moje pochybnosti a nedovera prisli az potom, co mi na ne dal dovody, nie som ani ziarlivy typ, ktory zakazuje muzovi stretavat sa s kamoskami alebo chodit von a podobne.. toto je naozaj o niecom inom.

takytoproblem

in blossom, mozno mas pravdu neviem. Skor ta neistota ale prameni vo vztahu, v tom ci som s muzom, ktory je sustredeny len na svoju partnerku (mna).
Inak vo vseobecnosti si myslim ze ako zena neista nie som, a to vravim vo vsetkej moznej sebareflexii aku viem zapojit. Som si vedoma vsetkych svojich kladov a zaporov a nikdy sa s inymi zenami neporovnavam. To ze obcas pochvalim peknu zenu, ci uz nahlas alebo len vo svojej hlave - ja proste viem ocenit skutocnu, prirodzenu zensku krasu, ci veris ci nie.
To co robi on je uplne ine, ak si si citala diskusiu tak to urcite chapes. Ak by sa pozrel na krasnu zenu na ulici, to by mi nevadilo (samozrejme ak by neziral a netiekla mu slina z kutika). On ale klame, zatlka a doslova stalkuje par zien zo svojej minulosti ktore mu nedali sancu, alebo s ktorymi spal alebo take do ktorych bol (asi stale je) platonicky zamilovany. To su fakty, nic z toho som si nedomyslela.

in blossom

zaujala ma tato tvoja veta: " ved na ulici ked vidim peknu zenu tiez sa pozriem aj ju pochválim pred nim". nejak tomu nerozumiem, ked idem po ulici, vidim vela ludi, peknych, menej peknych atd. za nikym nemam potrebu sa otacat a uz vobec toho cloveka akokolvek komentovat s niekym, kto ide vedla mna (jedno ci kamaratka alebo chlap). to, ze to robis znaci, ze ty ako zena si neveris, spochybnujes sa a tato tvoja "hra" na to, ako som nad vecou, ale ved doprajem a blaba je len o tom, ze vo svojom vnutri si neista, neveris si ako zena. keby si si verila, tak toto nerobis a v podstate by sa ani ten muz takto nespraval, alebo by si ho uz davno nechala.
a nie, netolerovala by som to. bud je so mnou, alebo nech je so vsetkymi ostatnymi, ked ich tak potrebuje. to nie je skutocny chlap, to je parodia na chlapa.

Anita S

Po mne sa casto obzeraju muzi a ak chcem tak aj manzelku opustia uz som vyskusala. Pneumonia ma pravdu vykasli sa na neho, bude druhy. Obzera sa po lepsom ty budes mat po styridsiatke tiez vela vyberu, plno chlapov dobre zakonzervovanych v metylalkohole sami dobraci.

takytoproblem

Pneumonia :D ja mam vlasnte byvanie, predstav si ze "nieco viem' a "nieco mam" a na nikom nevisim. Preco robis zavery, ked o mne nic nevies?
Ale dobre, musela som ratat aj s tym, ze sa budu vyjadrovat aj takito ludia...