Pruh

Príspevok v téme: Pruh
tara

Je pravda, že pruh "vzniká" keď dvihnem niečo ťažké, alebo môže vzniknúť aj nejako inak? Aké sú príznaky toho, že ho človek má. Kde človeka bolí, na kt. strane, ak ho to bolí... Dá sa s tým žiť, alebo to musí ísť "von"? Môže ho človek dostať v detstve, alebo na veku nezaleží.
--------------------
Pruh - hernia www.zdravie.sk

silvikl

ahojte ja robim v zdravotnickych pomockach a jednej pani som objednavala taký brušný pas lebo ju operovali na pruh a tie jazvy boli horzne..take velke..nechela by som to :-(

zajac404

mozte mi nieko poradit? uz asi par dni ma pobolieva na lavej strane v okoli vajecnika, neviem to rpesne definovat, je to ina bolest ako ked boli vajecnik a ked napnem brucho zaboli to viac. neviem, ci to moze byt pruh ci nie

1figo3

vie mi niekto poradit ??? mam taky problem .Zistil som ze mam v slabinach pod bruchom nie viditelne ale hmatatelne hrcky,ktore nevidno ale citit to ked tam trosku zatlacim prstom neviem co to je .Ked chodim tak citim taku jemnu bolest no ta po 5 min prejde a je vsetko OK moze to byt PRUH??? treba to operovat??? ya odpoved dakujem

miki

Pred par dnami v lavej slabine mi doktor lokalizoval pruh,Bolest necitim len tam je opuch ked stojim alebo chodim.Je nevyhnutna operacia alebo pockat.Poradte

gogo

pred mesiacom som bol operovany na pruh- laparoskopicky. Ešte stale mam tu stranu ktoru mi operovali trochu opuchnutu a necitlivu . je to v poriadku alebo je to problem?

micakel

prave som po operacii pruhu mam jedenproblem ked idem na zachod sa bojim ze to bude boliet vie mi niekto poradit??

misiacka

Ahoj tara.Ja som lala pruh v 14r.Hrcku som mala v rozkroku a vobec nebolela.Moja dcerka mala 1mesiac ked ju na pruh operovali a ona bola hrozne nervozna.Lekari povedali ze sa s tym musela narodit a pri silnom plakani jej to vybehlo von.

aabb01

moja dcéra mala pruh ako 5 ročná. Spaddla nešťasne na rebríku do bazéna. Hneď jej tam navrela taká hrča. Lekárka povedala, že je to len zdurená žľaza. ale keď to istom čase neprechádzalo, išli sme ku chirurgovi a ten jednoznačne povedal- hernia- teda pruh. Nechcel ju operovať, vraj je ešte malá ale , ale máme vraj dávať pozor, aby sa jej to nezväčšovalo, lebo to by moho znamenať, že to črevo sa dostáva do tej trhlinky v brušnej stene a moho vy sa tam pricvaknúť a to by bolo nebezpečné. Ale zakážte takému malému človeku behať alebo nebodaj plakať, aby sa to nezväčšilo. Nakoniec som trvala na operácii. Trvalo to celé tak hodinku . V nemocnici sme boli len jeden deň. A mala len taký maličký rez. Takže ja by som na tvojom mieste nečakala, kým sa mi to zväčší, alebo nebodaj niečo horšie. Je len na tebe. :o)

chicky

ja mam teraz pruh a uz si tui bolest nahovaram..:P mam taky pocit lebo mne doktori povedali ze ked to bude boliet musia hned operovat a ze pruh sa moze aj skomplikovat ze ked to zacne boliet tak mam OKAMZITE prist aby ma zoperovali.a hlvane to plati pre tehotne zeny.