Pruh

Príspevok v téme: Pruh
tara

Je pravda, že pruh "vzniká" keď dvihnem niečo ťažké, alebo môže vzniknúť aj nejako inak? Aké sú príznaky toho, že ho človek má. Kde človeka bolí, na kt. strane, ak ho to bolí... Dá sa s tým žiť, alebo to musí ísť "von"? Môže ho človek dostať v detstve, alebo na veku nezaleží.
--------------------
Pruh - hernia www.zdravie.sk

Dalik

Pocuvajte ked napnem svali v bruchu tak tam citim daco take ako ked mate svalocicu.Hrdzku som si aini nenahmatal ale v tom mieste kde ma boli mam niekedi pocit akokebi mi tam praskali nejake bublinki nevite ci to je iba presileni svlal alebo je to pruch? A este ze ci ta operacia pruhu je narocna a ze kolko asi trva?

Paaaco

Operovali mi pruh v triesle, po 6 týždňoch som zase začal hrať futbal a za mesiac na tréningu ma začalo bolieť celé trieslo až mi tá bolesť prenikala do stehna a ťažko sa mi aj chodilo. Po nejakých dňoch ma to bolelo už len nad jazvou vždy, keď som to napol tak, že som urobil brušák. Teraz to cítim už len trošku, ale je to už aj mesiac, čo to bolí tak, či by ste mi niekto nevedeli povedať čo by to mohlo byť, ďakujem.

Neo

Pruh je pretrhnutie jednej vrstvy brušnej steny a vzniká najčastejšie pri zdvíhaní niečoho ťažkého ... pri pretrhnuti brušnej steny sa črevá možu dostať von ( to je tá hrudka čo pociťujete niekedy) preto treba pruh operovať...

jaaa

ja mam podobny problem..myslim si ze mam pruh na vagíne,ked zdvíham tažšie vystupuje mi to von,bolesti zatial nemam . Neviem ani akemu lekarovi by som stým mala ist,neviete poradit?neviete kolko trva po operacii pn ?

lucija55555

nevie mi nikto poradit??lebo nedavno som mala na slabine hrcku bola som s tym aj u lekara ktory ma poslal na sono..za chvilu na neho mam ist len akosi tam tu hrcku uz nevidim..mohlo mi to uplne zmiznut ze uz nemam ziadnu herniu??