závislosť na káve

Tomas12345

Tak ak sa chce tejto závislosti zbaviť, musí vysadzovať postupne. Ak denne vypije 0,4 l kávy, nech si dá nabudúce len 0,35l kávy, a po týždni 0,3l a takto postupne až do úplného vysadenia.

petronneta

chlap123: "teraz treba aby vychovala deti. Dieťa kým má rozum má 25-30 rokov, potrebuje rodičov."
a ako súvisí pitie kávy s výchovou detí. Nevie ich vychovávať, lebo pije kávu, alebo čo?
Ja kávu pijem, aj deti som vychovala a čo má byť? Ani som neskúšala byť bez kávy, mávam ju dvakrát denne, neviem, či som závislá, keďže si ju dávam denne v tom istom čase, nebolieva ma bez nej hlava, lebo nie som bez nej. :-))

Bubliii

No, zacina sa to tu trochu zamotavat. Na jednej strasne pises, ze manzelka je v prechode, na druhej strane nieco o vychove deti. Takze v 50tke vychovavate male deti, dobre tomu chapem? A preco pises len o nej - ty sa na vychove nepodielas?
Takisto mam z tvojich vyjadreni rozporuplne pocity, v manzelstve slova ako donutit nejako co hladat a hlavne, ze tu vystupujes ako jej hovorca, akoby ona bola nesvojpravna. Celkom by ma zaujimal jej nazor na toto vsetko. Ako by sa tebe pacilo, keby si na tebe niekto nasiel nejaky zlozvyk a zacal ho tu verejne rozoberat s cudzimi ludmi tebe za chrbtom?

Monika1984

A preco by sa mala ako zbavit tej "zavislosti"? pokial pije 2 kavy denne ako si pisal nie je to zavislost ani nic zle...
Moj kolega pije denne 6-7 velkych salok kavy bez mlieka s cukrom to uz je ozaj prehnane ale dve kavy? nic zle

Angelika3

Ja som raz celý deň strašne vyzivovala a až neskôr som si všimla, že som u svokrovcov ráno vypila kávu bez obsahu kofeínu.

Ráno si naozaj neviem predstaviť bez kávy, ale nemyslím si, že je to až tak strašne škodlivý faktor, skôr to vyzerá, že celkový životný štýl tvojej ženy ti nevyhovuje. Hlava ju môže bolievať aj z kombinácie viacerých faktorov a nie len kvôli nedostatku kofeínu plus tá nervozita ukazuje na nedostatok energie.

Tvoja žena však sama musí chcieť niečo zmeniť, no ako uvádzaš, je už v prechode, nuž neber to ako urážku, ale starého psa novým kúskom len ťažko naučíš.

Je však jasné, že sa zle cíti a zmena životného štýlu by jej prospela. Možno skúsiť ísť týmto smerom- ono telo, keď sa začne cítiť lepšie, už aj samé začne vyžadovať zdravšie potraviny a budú mú chýbať aj chuťovo.
Ďalej keď si uvedomí, že je to cesta ako ozdravieť a aj opeknieť, omladnúť, zvýšiť energiu, možno ju to motivuje. Každá žena túži byť pekná a večne mladá :-)
Preto mi inak príde aj trocha zvláštna tá vaša rodinná kombinácia- že si taký povedzme biochlap...no ale to je tá dnešná doba, mám pocit, že čoraz viac je takýchto mužov, čo je síce dobré, aj keď mi to úprimne pripadá mierne neprirodzené, v minulosti väčšinou chlap obeduje rezeň a žena mu k tomu nenápadne naservíruje kúsok zeleniny, u nás to tak teda funguje a neviem si predstaviť, že by ma muž nútil jesť ovocie a zeleninu....

jednoducho, áno máme velice modernú dobu, ale ženská by nemala zanedbávať seba a svoju rodinu, aby boli všetci v rámci možností aj zdraví aj sýti, nie aby ju muž musel v tomto smere dirigovať a porúčať jej, čo by mala jesť.
Mňa napr. tak motivovala jedna kniha o účinkoch niektorých potravín, olejov a byliniek, proste keď som si prečítala, čo to dokáže, sama som zatúžila po zdravších potravinách.
Ženu k ničomu nedonútiš ak sama nebude chcieť. Cesta je skôr motivovať ako nútiť.

chlap123

drevolub : Ak si žena, je zbytočné ti to vysvetľovať, lebo neprijímaš logické argumenty. Ak áno, tak len na základe pocitov, ktoré sa na druhý deň zmenia, a tým sa zmení aj tvoje rozhodnutia. Nie je to zlé, má to svoje biologické opodstatnenie, ale treba o tom vedieť.

chlap123

petronneta : Pred pôrodom som ju donútil aby si dala vybrať amalgámy. Bol to strašný boj ju presvedčiť. A teraz treba aby vychovala deti. Dieťa kým má rozum má 25-30 rokov, potrebuje rodičov.