Hranie PC hier

Príspevok v téme: Hranie PC hier
Kuboo

Ahojte ludia chcem sa vás opýtať.. Mám 24rokov a stále hrávam pc hry a priatelka je s toho na nervy.. Proste je tým znechutená a hrozne jej to vadí a chce po mne aby som s tým prestal... Prakticky mi dala na výber buď hry alebo ona. Toto celé by som pochopil keby som sa jej nevenoval alebo keby som hraním trávil všetok volný čas...
Mám prácu do ktorej pravidelne chodím, doma upratujem , varím , periem , dá sa povedať že som aj technicky zdatný , dokonca chodím aj športovať , a dá sa povedať že sa jej venujem na 100% každý víkend navrhnem niaky plán kam ísť čo robiť , zaujímam sa o ňu riešim s ňou všetko čo ju trápy proste starám sa no... A popri tom si stihnem do týždna zahrať niaku tu hru. Pri PC v prieme trávim do týždna 8-10h. Viem sa pri tom ukludniť, som tam v kontakte s kamošmi s ktorými som vyrastal ( keďže bývam momentálne v inom meste tak je to jediná forma ako s nimi udržiavať ako taký kontakt ), proste to hranie je pre mna určitý typ relaxu.. a teraz sa pýtam vás na váš názor.. To je fakt také zlé keď chalan ako ja hráva hry ? fakt si mám pripadať ako decko ? Myslíte si že ma to ovplivnuje k niečomu zlému ? ( nefajčím nepijem a nie som ani agresivny ) samozrejme sa vytočím keď ma niečo naštve ale to asi každý človek.. proste.. čo si o tom myslíte.. ? Mal by som naozaj prestať hrať hry kôli nej a kôli tomu že si myslí že je to pre deti a ja som už dospely a že ma to ovplyvnuje ? alebo je niaky spôsob ako jej to vysvetliť.. proste ja tu babu milujem a nechcem o ňu prísť kôli takej sprostoti.... ale na druhú stranu .. nemôže mi predsa zakazovať niečo pri čom viem relaxovať a oddychnuť si od všetkých problémov a starostí. Niekto číta knihy, niekto pozerá telku, niekto chodí na ryby a niekto robí x vecí ktoré trávi sám a oddychuje pri tom.. tak prečo nie práve hranie ??

NikA-28

A neskúsil si jej navrhnúť, aby ste si zahrali spolu, alebo aby to skúsila aj ona? Možno to chytí aj ju :) ja som mala niečo podobné s priateľom, tiež som stále prevaľovala oči, že aká strata času a ako to berie vážne atď, a teraz už som na tom rovnako :)) :D možno sa to zapáči aj jej a bude po probléme ;)

swistica

Je mozne, ze ich hras v case, ked chce byt s tebou ona a to ju vytaca. Skus zistit ci je problem v tomto a ak ano, tam by stacilo hrat v inom case. Napr. ked ona uz spi, alebo ked sa ona venuje svojmu hobby.

Anonym222

Aj ja hram hry ako relax keď mám čas. Nič natom nieje zle že hraš hry. Keby celi deň hras od rana do večera tak to už je ine. Takže jeto uplne normalne?

Tutenstein_xD

Kuboo, ak je to presne tak, ako píšeš, tak nie je chyba v tebe, že hráš PC hry, ale v nej. Viacero dievčat považuje hranie PC či konzolových hier za detskú činnosť a vôbec sa v tejto oblasti nevie orientovať. Nie je na tom nič zlé. Ona to ale nechce rešpektovať a tým pádom nerešpektuje teba. Treba si o tom len v súkromí pohovoriť, že prečo jej to tak neskutočne vadí, Nech ti dá aspoň jeden reálny dôvod, prečo sa nehrať hry.

Hry sú dobrým relaxom, kým dotyčný berie hru, ako len hru a nestúpne mu to do hlavy a nezačne skúšať nejaké techniky z hier aj v reálnom živote s ktorými by mohol ohroziť ostatných ľudí. Inak sa za hranie hier netreba hanbiť, Robia to baby, chalani a dokonca aj ľudia, čo už majú vlastné rodiny.

BJ 2

Opytaj sa jej, ci keby si pozeral telku, teda povedzme 2 hodiny denne, ci by jej to vadilo, a dala by ti ultimatum, ze bud ona alebo telka.
Ak by jej to nevadilo, teda ze telku mozes (aj stupidne markizacke porady keby si tam pozeral napriklad, tie ich trapne show a tak), tak potom by sa ona mala bud vyliecit, alebo ti navrhujem rozchod. Su aj baby, ktore hry hravaju, tak co je vadi. Na youtube alebo twitchi streamuju. Dospely clovek by nemal byt nudny trapko, ktory sa nevie ani zahrat. Uvedom si, ked budes mat deti, oni sa budu chciet hrat... pre deti je potesenie, ked si zahraju nieco aj s tatkom. Takze ak niekto hrava rozumne, je to skor plus pre rodinny zivot, ako nudny trapko, co nic nehrava.

Funeral Director

Dobreuz

Je mozne ze autor ani jeho priatelka nie su momentalne schopni dosiahnut nic lepsie. Otazka je, zotrvat v tom alebo nemat nic. Nemyslim ze k nemat nic sa uz dopracoval. Mozno zacne s tym, ze ju necha vsetko mu zobrat. Ked uz nebude mat nic, bude mat lahsie rozhodnutie.
Nie kazdy sa uci na cudzich chybach, potrebuje vlastne.

Funeral Director

Vydieranie do vstahu nepatri. Povedz jej ze bud ta prestane vydierat alebo nech ide lol. Pravda je ocividne taka, ze je ochotna sa ta vzdat pre 8h TVOJHO volneho casu. S hrami to nema nic spolocne. Ona si asi mysli, ze ma lepsie vyuzitie pre tych 8 hodin tvojho casu a mozno jej vadia tvoji kamarati tiez ak ta chce izolovat (zabit dve jednou ranou). Len pre seba a svoje zaujmy. Mozno by si mal viac poupratovat a tak, viac ju lubit, pracovat na vstahu (ustupovat v tomto pripade), viac ju chapat, rozpravat sa s nou..vacsinu veci ktore ti tu uz niekto urcite poradi.

Google 'shit testing' a porozmyslaj o tom, ze existuju hry ktore mozes vyhrat len ak ich nehras.
S pc hrami neprestan kym ta to sameho prestane bavit. (Teda ak nie si online 14h/day) tvoje 'Este stale hravam hry' to sa hambis? Alebo ta za to niekto zahambuje? Vidis tam rozdiel?
Najdi jej 8 hodin volneho casu s kamaratkami a daj jej na vyber bud ony alebo ty. Vrat sa sem potom podelit o privlastky do ktorych ta spolocne namocia.
Zamysli sa ako bude pri tebe stat osoba ktora sa ti vyhraza opustenim pre tvojich 8 hodin tyzdenne (relax, hobby) ak sa ti pritrafia financne alebo zdravotne problemy. Pouzivaj pri tom hlavu ktora ti rastie na poschodi, nie na prizemi.